Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13361
  • 54786
  • 647

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

@ketrasaArtur  jak widzisz odbieranie i wysyłanie w terenach bez zasięgu LTE na 2G? Transmisja danych? Chyba jej brak 😉

@Pablo5  co Ci tedy po zasięgu jak nie popracujesz? Sztuka dla sztuki??


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2434
  • 10091
  • 89

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

@agat13teraz speed test robiłem i zasieg miałem 2 kreski i wyszło w granicach 6mb/s. Dobrze ze jest Orange światłowód to się pracuje na nim. Wydaje mi się że poprawi się transmisja danych w mojej miejscowości 🙂 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18702
  • 53552
  • 733

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

@agat13 w Orange nie testowałem 2G, ale uważam, że kilkadziesiąt kbit/s powinno osiągnąć. U konkurencji po wyłączeniu 3G, zrobiłem testy na 2G, osiągnąłem prędkość 120 kbit/s. Nawet dało się radia słuchać.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2113
  • 11883
  • 54

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

Na 3 kreskach w Moto G50 5G, ale po 4G 😃

Screenshot_20230611-220444.png

Słabo ale mi wystarczy 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13361
  • 54786
  • 647

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

@Pablo5  nie za bardzo rozumiem...

Piszemy o słabym zasięgu czy wręcz o niewielkiej transmisji przy idealnym, związanej z obciążeniami, których coraz więcej i nie za bardzo widzę rolę światłowody w tym wszystkim...

To przecież alternatywa, a nie rozwiązanie problemu małych miejscowości bardziej nigdzie, gdzie wyłączenie 3G bez zabezpieczenia LTE po wyłączonym paśmie to będzie dramat zasiegowy w korzystaniu z usług mobilnych. Bo o ile pogadać będzie przez jakiś czas można, o tyle transmisja będzie leżała, a przez to szereg usług...choćby te MMS czy nawigacja przez net...

Nigdy nie byłem hurraoptymistą i wolę na zimne dmuchać..choć i tak wpływ na to mam zerowy 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2434
  • 10091
  • 89

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

@IreneuszCDmasz lepszą prędkosć LTE  😉  U mnie max 15mb/s wyciąga jeśli nie jest obciążony nadajnik. @agat13 tak światłowód tutaj w tym temacie nie gra roli. Tak zgadzam się z Tobą jak piszesz wyżej najlepiej jakby operator jak najszybciej tą zwolnioną częstotliwość przeznaczył na transmisje LTE i poprawiłoby to jakość sieci 4G( pod względem wyższej prędkości transmisji i szerszego pokrycia zasiegiem LTE) 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2113
  • 11883
  • 54

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

@agat13 prawie połowa tych klientów co ma 2G/ 3G tylko zasięg, by została na lodzie, pewnie te miejsca wyłączą na końcu vs 3G, rozbudowa zasięgu 4G to duży koszt, jeszcze większy to 5G, usługi by musiały podrożeć 200%, lub operatorzy musieli by dostać spore dotacje.

Bez MMS można się obejść, połączenia głosowe i dane Mobilne dziś to standard, więc jakby 3G ot tak wyłączyli, to masakra.

@Pablo5 coś z tym LTE u mnie nie tak, jakby w tym roku więcej użytkowników korzystało z BTS, lub go modernizują, bo nawet agregacja pasm nie przyspiesza zbytnio, wcześniej miałem koło 60Mb/s wysyłanie i 10Mb/s pobierania.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2434
  • 10091
  • 89

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

@IreneuszCDmoże tak jak pisze wyżej jest duże obciązenie nadajnika lub trwa modernizacja. Próbowałeś sprawdzać prędkość transmisji w róznych porach dnia? 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2113
  • 11883
  • 54

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

@Pablo5 próbowałem wszystkiego i poprawy brak, ale Play też tak ma wolno, u mnie szybki net po LTE to nie priorytet, ważne że połączenia głosowe są Ok 😎

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2434
  • 10091
  • 89

Wysyłanie i odbieranie SMS-ów po wyłączeniu 3G

@IreneuszCD  u mnie też priorytetem są połączenia głosowe. Transmisja danych u mnie jest na drugim miejscu. Wiadomo że internet jest potrzebny np jakby była awaria światłowodu to wtedy korzysta się z transmisji danych. Miejmy nadzieje że LTE przyspieszy po wyłączeniu sieci 3G 😉 😎