Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana telefonu z tytułu rekojmi


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Wymiana telefonu z tytułu rekojmi

Witam,

Kupiłem 2 lata temu sony M4 aqua - 4 razy oddawałem go na gwarancji - z roznych powodów. Ostatnim razem w maju juz tak sie wkurzyłem ze postanowiłem napisać pismo o wymiane na zasadach rekojmi - otóż otrzymałem informacje z servisu, ze telefon został wymieniony na nowy.

I teraz moje pytanie brzmi - ponieważ na starym telefonie w zasadzie konczyla mi sie gwarancja bo mineły praktycznie 2 lata od zakupu - to czy na telefon "nowy" ktory został wymieniony jest przydzielona nowa gwarancjia rekojmia? czy tak naprawde juz nie mam praw dobiegac sie o jakies naprawy gdy i ten model bedzie wadliwy?

 

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

Wymiana telefonu z tytułu rekojmi

Przeczytaj ten wpis tutaj - wszystko Ci wyjaśni. Moim zdaniem gwarancja powinna iść od nowa - http://supermarket.blox.pl/2015/05/Czy-po-wymianie-gwarancyjnej-gwarancja-biegnie-od.html


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Wymiana telefonu z tytułu rekojmi

Przepisy nie są jasne. Gwarancja i rękojmia to nie to samo. Korzystanie z obu uprawnień gmatwa sprawę.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Wymiana telefonu z tytułu rekojmi

czytałem juz ten artykuł przed wrzuceniem posta na forum. wg mnie nie odpowiada on na pytanie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Wymiana telefonu z tytułu rekojmi

tak, gmatwa sprawe ale oddajac w ramach gwaracji znow dostal bym nie naprawiony telefon - chcialem przerzucic odpwiedzialnosc na podmiot z którym zawarłem umowe, moze zadzwonie na infolinie... zobaczymy jaka uzyskam odpowiedz


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Wymiana telefonu z tytułu rekojmi

jeśli jesteś konsumentem i nie korzystał z gwarancji wcześniej, termin byłby od nowa http://konsumentwsieci.pl/okres-odpowiedzialnosci-sprzedajacego-po-wymianie-towaru-w-ramach-rekojmi/

u Ciebie nie wiem...

Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Wymiana telefonu z tytułu rekojmi

Wymiana telefonu w ramach rękojmi nie wydłuża odpowiedzialności Sprzedawcy (w znaczeniu, że nie wydłuża się pierwotna 2-letnia odpowiedzialność z rękojmi). W przypadku wymiany towaru odpowiedzialność sprzedawcy nie biegnie od nowa.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 25
  • 2

Wymiana telefonu z tytułu rekojmi

Podstawa prawna? Dobrze poszukaj zanim podasz.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Wymiana telefonu z tytułu rekojmi

Dyskusyjną jest kwestia rękojmi na "nowy towar". "Stary towar" nie jest w Twoim posiadaniu, więc rękojmi nie masz (nie możesz reklamować rzeczy, której nie masz). Pod linkiem co dałem wyżej są dyskutowane niuase tej sytuacji.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 25
  • 2

Wymiana telefonu z tytułu rekojmi

Odpowiedź na pytanie KVIATEK znajduje się na stronie Federacji Konsumentów: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/prosument/index.php/mapa-mysli/48-wybor-wykonawcy-umowa-i-od...