Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 82
  • 0

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

Jak Orange zapatruje się dla wsparcia smartfonów Motorola (ale i nie tylko) w VoLTE i WiFi Calling?

Obecnie ich wsparcie jest mierne i każda inna sieć oferuje już takowe. Absurdem są nowe telefony wypuszczane na rynek "bez wsparcia w Orange" - kontrastując z modelami z roku 2015, które VoLTE/WiFi Calling obsługują. Patrząc na politykę sprzedażową sieci Orange i dopuszczanie do VoLTE i WiFi Calling tylko urządzeń typowo ze sklepu Orange mija się z "ekologią", a sugerowanie "wymiany telefonu" na Infolinii Orange nie jest rozwiązaniem problemu.

33 ODPOW. 33

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

Zgadzam się z tym... Mam Moto G42 i nie mam VoLTE. Jest to irytujące. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 475
  • 1619
  • 3

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

Ja również zgadzam się z tym mam Motorolę G60s i też nie mam VoLTE w zwykłym prepaidzie. Bardzo mnie wkurza. Fioletowy i Różowy operator jakoś się z tym uporali


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2052
  • 11589
  • 52

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

@Windowv2 podejście Orange trochę dziwne, ale ja jakoś sobie z tym radzę, kupuję te telefony co Orange ma na liście wspieranych, trochę to uciążliwe ale innego wyjścia nie mam 😎

Wątpię by ubiegłoroczne czy starsze Motorolę dostały Volte czy Vowifi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 475
  • 1619
  • 3

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)


@IreneuszCDnapisał(-a)

@Windowv2 podejście Orange trochę dziwne, ale ja jakoś sobie z tym radzę, kupuję te telefony co Orange ma na liście wspieranych, trochę to uciążliwe ale innego wyjścia nie mam 😎

Wątpię by ubiegłoroczne czy starsze Motorolę dostały Volte czy Vowifi.


To jest taki sam nonsens jak niegdyś SimLock którego Orange uszczypliwie trzymało się do 2017.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 82
  • 0

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

Moim zdaniem wszystkie telefony, które są na rynku - nie ważne, czy są w ofercie Orange, czy nie - i są wspierane przez producenta - czytaj: mają dostarczane aktualizacje Androida, aktualizacje bezpieczeństwa i wspierają VoLTE - powinny mieć to z automatu włączane.

Jako "datę graniczną" można ustalić tę ze strony Orange - lipiec 2021r..

Mój telefon - Edge 30 - bądź co bądź mieści się. 😄 No i fakt, że wersja Neo jest wspierana, a cała reszta (lepszych technicznie od Neo) telefonów nie. Nawet premierowe Edge 40. 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2052
  • 11589
  • 52

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

@Windowv2 ja już stary jestem i nie draże tego, kupuję sprzęt co problemów nie stwarza w Orange 😁

Mam 2 Motorole i Volte/ 5G w Orange mają, jak coś kupię za 2 lata, to też coś z listy Orange, simlock nie znosiłem, tak jak brand operatora, ale tak chyba większość ma 😎

Mam Edge 30 Neo i mega fajny, prawie jak flagowiec 😁


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

Dokładnie, a tym bardziej Motorola... Nie zwracam uwagi przy kupnie czy będzie VOLTE czy nie, bo to moim zdaniem w Motoroli powinien być standard. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 82
  • 0

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

@Ron Najlepsza jest wymówka na Infolinii - "udostępniamy usługę, to wina telefonu, bo nie wspiera VoLTE". Niestety na pytania "dlaczego?", "po czym Konsultant wnosi?", etc.. nie ma żadnej konkretnej odpowiedzi. Podczas jednego z połączeń zostałem zapytany, czy nie wchodzi w grę wymiana telefonu. 😉 Taka tam cicha sugestia - "kup u nas, będzie działać". Bardzo słabe posunięcie. 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 35
  • 0

Wyłączenie 3G a VoLTE i WiFi Calling dla słuchawek Motorola (i innych)

Na Zenfone 8 volte i vowifi działa bez problemu od kilku miesięcy, ale certyfikacji nie ma, bo nie. Do niedawna dodatkowo banowali zdalnie, teraz chyba przestali, ale przez brak certyfikacji producent wyłączył opcje w ustawieniach i po każdym restarcie telefonu trzeba wpisywać kod serwisowy, żeby to odblokować. 2023 rok pełną gębą.