Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uzywany sprzet zamiast nowego


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 8
  • 0

Uzywany sprzet zamiast nowego

► W temacie uporządkowano etykiety i wpisy - Moderator Wiktor ◄

 

Witam mial ktos juz podobnie uzywany sprzet zamiast nowego nowa umowa a sprzet okazalo sie ze ma rok czasu

15 ODPOW. 15

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Uzywany sprzet zamiast nowego

A nie kupiłeś telefonu odnowionego? co masz na fakturze zakupu? kupowałeś go może z ekspozycji sklepu? gdzie robiłeś zakup?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 8
  • 0

Uzywany sprzet zamiast nowego

zamowilem nowa umowe i na fakturze mam napisane huawei mediatab 23 procenet faktura wraz z routerm airbox to caly zestaw i pelna kwota do zaplaty nie odnowiony a sprawdzilem z ciekawosci u producenta jak z gwarancja i wyszlo ze tablet byl aktywowany prawie rok temu i od tego czasu leci gwarancja

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 8
  • 0

Uzywany sprzet zamiast nowego

dokladnie ten zestaw
IMG_20180518_200353.png

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Uzywany sprzet zamiast nowego

Jakoś nie mam przekonania czy to nowy czy odnowiony. Na Twoim screenie widać, że opłaty miesięczne to 59,99 zł. A ten zestaw jako nowy kosztuje 39,99 zł za internet plus 40zł raty czyli 79,99zł. Ew może była zmiana cennika od Twojego zamówienia.

Proponuje skontaktować się z BOK http://orange.pl/kontakt i zweryfikować co zamówiłeś.
Potem już sam musisz podjąć decyzję: jeśli jesteś uprawniony skorzystaj z odstąpienia 14 dniowego. Ew. można złożyć reklamację z oczekiwaniem wymiany (ale max czas na rozpatrzenie reklamacje to 30 dni więc może przelecieć czas na odstąpienie).

W przypadku telefonów odnowionych zwykle jest tylko rękojmia.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 97
  • 301
  • 0

Uzywany sprzet zamiast nowego

@staszekjoahim1  od dawna przekonuję się, że korzystniejszym dla klienta będącego konsumentem, jest uprawnienie rękojmia... Tym bardziej w Twoim przypadku, jeśli gwarancja biegnie, to na pewno rękojmia rozpoczyna się z chwilą sprzedaży i trwa dwa lata... poczytaj na stronie UOKiK - prawa konsumenta


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 8
  • 0

Uzywany sprzet zamiast nowego

tak zgadza sie nowy 79 zl ale mam rabat orange love dlatego 20 zl mnie dzwonilem tablet ma byc nowy nie odnowiony tylko jak mozna sie tak pomylic i dac uzywany roczny sprzet to mnie dziwy i problem w tym ze ja potrzebuje miec mobilny internet na juz a nie oddawac go to polecili mi oddac ten sprzet i isc do salonu nowa umowe sobie wziasc smieszne troche bo to nie ja zawinillem tylko oni i gdybym tak za rok chcial oddac urzadzenie prosto do producenta a tu nagle mi powiedzieliby ze juz po gwarancji

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Uzywany sprzet zamiast nowego

Wiesz, jest też może pomyłka w wydaniu. Sugerowałbym wysłać może reklamację na maila bok@orange.pl z opisem sprawy i swoim oczekiwaniem. To jest do zweryfikowania.

Jest też mała cień szansy, że ktoś aktywował gwarancję zmieniając imei (numer seryjny) własnego sprzętu. Jakieś pół roku temu była mała afera w jednym z serwisów.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 8
  • 0

Uzywany sprzet zamiast nowego

tak zrobilem wyslalem reklamacje do nich na maila a na infolini sprawdzili powinienem miec oczywoscie nowy sprzet a nie uzywany tylko ze orange nie widzi problemu odpowiedz prosze odeslac i po sprawie dla mnie nie bardzo bo co za kazdym razem co dostane od orange bede musial sprawdzic czy nowe a powiem mam sporo uslug u nich no nic dzieki za odpowiedz

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Uzywany sprzet zamiast nowego

A mam jeszcze jedną prośbę: czy poza "gwarancją" ten sprzęt miał jakieś inne oznaki "używania"? miałeś utworzone konto google przy pierwszym włączeniu urządzenia? pudełko było otwarte albo zastępcze?