Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Twoja oś czasu - Mapy Google - historia lokalizacji telefonu

Anonim

Nie dotyczy

Twoja oś czasu - Mapy Google - historia lokalizacji telefonu

@Piotrekk85, nie do końca masz rację. Mój smartfon jest tak ustawiony, że za pomocą tego konta mam pełną kontrolę w przypadku kradzieży, bądź zagubienia. Jedyny minus, gdybym włączył funkcję dotykową ciała, to każdego rozpoznaje. A tak, mam możliwość zablokowania i wyczyszceniaEmotikon: Szczęśliwy Lokalizacja Google jest przydatna, jak chociażby wspomniał @Rafał...w codziennym użytku właściciela.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Twoja oś czasu - Mapy Google - historia lokalizacji telefonu

@Anonim: to potestuj sobie zanim napiszesz. Nikt nie ma dostępu do lokalizacji wyłączonego urządzenia.

 

Konto samsung daje to samo co Google. Opcje o ile telefon jest połączony z siecią internetową. Przeciętny złodziej potrafi to obejść.

Anonim

Nie dotyczy

Twoja oś czasu - Mapy Google - historia lokalizacji telefonu

Mylisz się @Piotrekk85. Jeżeli mi go podiwaniąEmotikon: Mrugający, albo zgubię, to mam dokładnie ustawioną lokalizację w Google i zarządzam z konta Samsunga. Sprawdzałem i dostałem powiadomienie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Twoja oś czasu - Mapy Google - historia lokalizacji telefonu

I telefon był przemieszczony i wyłączony? I miałeś lokalizację?

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Twoja oś czasu - Mapy Google - historia lokalizacji telefonu

@Motyl74, przykro mi z powodu telefonu 😞

Co do Map Google to działa to tak, że jeśli w telefonie ktoś jest zalogowany do konta Google i dał zgodę na śledzenie swojej lokalizacji to np. w Mapach Google na stronie może sprawdzać lokalizację urządzenia, na którym się zalogował. Tak, jak napisał wyżej @Piotrekk85 - działa to wyłącznie, gdy urządzenie jest włączone i ma dostęp do internetu. Na Twoim miejscu, @Motyl74, miałbym nadzieję, że to jednak nie kradzież, a zgubienie i rozglądałbym się w miejscu, które jest w Google pokazywane jako najnowsza lokalizacja. Trzeba pamiętać, że w zależności od ustawień telefonu lokalizacja może nie być zbyt dokładna.

Tyle jeśli chodzi o usługę Google. Co do możliwości operatora to teoretycznie możliwe jest przybliżone zlokalizowanie karty SIM jeśli telefon jest włączony (nawet jeśli nie ma dostępu do internetu), ale obecnie można to stosować wyłącznie na potrzeby uprawnionych organów, np. gdy lokalizacji karty SIM potrzebują ratownicy górscy.

Trzymam kciuki za odnalezienie telefonu! Gdyby się jednak nie udało (odpukać) to rozważ przejście na abonament, w świątecznych promocjach można dostać telefony w niezłych cenach. O fajne oferty można pytać w kategorii "Szukam oferty": https://nasz.orange.pl/t5/Telefon-internet-telewizja-bank/bd-p/Telefon-internet-tv-bank-energia
Anonim

Nie dotyczy

Twoja oś czasu - Mapy Google - historia lokalizacji telefonu

Pod Google Play można wykonać takie rzeczy https://support.google.com/android/answer/6160491?visit_id=1-636485854747279587-1253775488&p=android...

A wystarczy że ktoś wyzerował telefon do ustawień fabrycznych czyli już nie będzie łączył pod danym e-mail właściciela wiec nie ustali się jego lokalizacji 

Przechwytywanie.PNG


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Twoja oś czasu - Mapy Google - historia lokalizacji telefonu


burebusek napisał(-a):

@Piotrekk85, nie do końca masz rację. Mój smartfon jest tak ustawiony, że za pomocą tego konta mam pełną kontrolę w przypadku kradzieży, bądź zagubienia. 


Owszem. Ale tylko do momentu odcięcia telefonu od internetu (np. poprzez jego wyłączenie).

Anonim

Nie dotyczy

Twoja oś czasu - Mapy Google - historia lokalizacji telefonu


Piotrekk85 napisał(-a):
I telefon był przemieszczony i wyłączony? I miałeś lokalizację?

Przeniosłem na boisko, poza oznaczony obszar mojej lokalizacji, który obejmował zasięgiem (kółkiem) parę pobliskich domów. To są ustawienia, jak wspominałem, z konta Samsunga i sterowaniem powodujesz takie akcje, które uznasz za stosowne.

blokowanie.jpgbłotna.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Twoja oś czasu - Mapy Google - historia lokalizacji telefonu

@Anonim: Te akcje zadziałają o ile telefon przy najmniej na chwilę połączy się z netem (sieć komórkowa, wifi, nfc, itd).

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Twoja oś czasu - Mapy Google - historia lokalizacji telefonu

Ale te wszystkie usługi działają do momentu WYŁĄCZENIA zasilania telefonu lub ODCIĘCIA internetu. Dlatego ich użyteczność po kradzieży jest przeciętna. Już 3 osoby w tym wątku próbują Ci to powiedzieć 😉