Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon klasyczny (z klawiaturą)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 267
  • 1664
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

  1. Czas pracy baterii
Do 1 godziny - do lasu to trochę krótko... 

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

Telefon klasyczny (z klawiaturą)


@musbron1945napisał(-a)

- z klawiaturą dotykową mnie z kolei kompletnie nie interesuje ..


A bez klawiatury? Na co Ci w ogóle klawiatura? Pisał coś będziesz na wycieczce czy jak?

Z tego co piszesz wynika, że ważniejszy dla Ciebie jest jednak GPS do nawigacji niż telefon. Klasycznego GPSa jednak nie chcesz, narzekasz na wiodącego producenta tego typu sprzętu - no cóż wybredny jesteś, masz prawo.

Ale co Ci szkodzi sprawdzić jakiś zupełnie po taniości używany smartfon (bez klawiatury ale z GPSem) który można kupić na portalu aukcyjnym? Nie musisz nawet w ogóle używać funkcji telefonicznych - wystarczy podłaczyć go na chwilę do WiFi, załadować oprogramowanie do nawigacji i można całkiem odciąć się od internetu. Nawigacja w terenie polega na śledzeniu sygnału satelitów GPS (pewnie stąd zamieszanie z telefonami satelitarnymi), dostęp do internetu czy do sieci telefonicznej nie jest potrzebny żeby nawigacja działała. To jest tylko kwestia znalezienia/kupienia odpowiedniej apki. Mapy trzeba załadować do telefonu, włączyć GPS i można nawigować. Jak Ci się nie podoba sterowanie dotykiem to może da się sterować głosem? Niestety zdalnie nikt Cię nie nauczy obsługi nowego urządzenia/programu więc jeśli oczekujesz że kupisz jakiś telefon czy inny gadżet za niewielkie pieniądze i on Cię będzie prowadził po lesie za rączkę, to obawiam się że może być trudno takie oczekiwania spełnić.

 

PS. Myślę że może jakiś wnuczek taniej by wyszedł (razem z telefonem)🤔.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Telefon klasyczny (z klawiaturą)


@musbron1945napisał(-a)

z prostą sprawą START - POWRÓT mają bardzo często kłopoty😀


do takiego feature wystarczy Ci starszy używany zegarek biegowy. Oddałbym Ci jeden ze swoich Garmin Forerunner 405, gdyby nie to, że oba mają status "uszkodzony". Pierwszy kupiłem nowy ~14 lat temu za ~1000zł. Drugi rok temu na serwisie aukcyjnym za 50zł, bo wyszło taniej niż nowa bateria z wymianą i pasował do osprzętu od pierwszego. Był sprawny i z pojemną baterią, ale podłączyłem go raz do zdaje się zbyt agresywnej (QC3?) ładowarki i umarł. Byłbym zrobił z dwóch jeden, ale teraz mam już Fenix7. Tego akurat Ci nie polecam, bo za drogi. Biegacze to gadżeciarze i gonią za nowościami, więc dużo wystawiają swoich poprzednich sprzętów. Poszukaj w używanych.

 

PS.

Możesz też spytać o poradę tutaj: https://bieganie.pl/forum/viewforum.php?f=75


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2032
  • 6296
  • 69

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

Co do pozycji A GPS to można tam nic nie wpisywać, może zostać pusta. Jeśli na telefonie działają ci mapy Google (na nokii 8110 4g niestety przestały więc nie wiem jak tam obecnie to wygląda, ale inne aplikacje lokalizujace poprawnie łapią współrzędne) to najpierw w ustawieniach wlacz geolokalizacje a potem wyjdź na zewnątrz lub podejdź do okna i poczekaj kilka chwil aż tel złapie pozycje.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

spiro - ja nadal jednak wierzę w opisy A-GPS, że jest to porządny kop dla lokalizacji, korzystający z innych źródeł rozpoznania :-)))


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

Telefon klasyczny (z klawiaturą)


@musbron1945napisał(-a)

spiro - ja nadal jednak wierzę w opisy A-GPS, że jest to porządny kop dla lokalizacji, korzystający z innych źródeł rozpoznania :-)))


Wiara wiarą, ale normalne lokalizatory działają w oparciu o sygnał GPS nie o "pomoce" z internetu. Ten cały A-GPS tylko ułatwia złapanie pierwszego namiaru. Bez sprawnego modułu GPS samo połączenie z internetem (A-GPS) zupełnie nic nie da. Tak że albo ten model telefonu jest wyjątkowo słaby jako lokalizator, albo ten konkretny egzemplarz ma uszkodzony moduł GPS.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

No przecież .. po coś jest wysyłane żądanie / propozycja, by zanim uruchomisz A-GPS, musisz dodać APN, aby to zadziałało!!!

 

- skopiowano z "wujka Gugla"

~~

.. system A-GPS (ang. Assisted GPS, zwany również AGPS, A GPS), który ma za zadanie pobierać informacje o stanie konstelacji oraz parametrach lotu satelitów ze specjalnych serwerów operatorów komórkowych. Dlaczego? Otóż transmisja internetowa za pośrednictwem sieci GSM jest znacznie szybsza niż wspomniana już transmisja z satelitów nawigacyjnych ..

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@musbron1945 

Zapewniam Cię że bez dostępu do internetu telefon ze sprawnym modułem GPS poradzi sobie z wyznaczeniem położenia. Natomiast bez modułu GPS sam dostęp do internetu nic nie da.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

No, cóż - dziękując za Twoją wypowiedź nie mogę tutaj ani zaprzeczyć, ani potwierdzić - gdyż moja wiedza na ten temat jest znikoma. Opieram się jedynie na wypowiedziach innych, znalezionych w sieci - a te są różne, jak opinie polityków .. 😁🎃


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

Z doświadczenia napiszę 😎

A-GPS sprawdza się w mieście gdzie dużo stacji BTS, do lasu się nie nada, tam potrzeba GPS z orbity, @musbron1945 więc odpuść miejskie uproszczone nawigacje, inna sprawa, że w lesie czasem telefon nie znajduje sieci, wtedy A-GPS nie działa też 😎