Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon klasyczny (z klawiaturą)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@j131 - no pacz* pan .. akurat mam alkohol izopropylowy (kleiłem szybę w aucie i był mi potrzebny) - więc spróbuję tym sposobem - jeśli oczywiście "dorwę się" do tego telefonu i będzie potrzebna wymiana baterii.

Dzięki za poradę 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 279
  • 1719
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

Może jednak tej baterii w Nokii nie trzeba będzie wymieniać.

Po naładowaniu telefonu od zera do 100% (trwało to prawie 3 godziny) wczoraj zająłem się czyszczeniem zawartości (aplikacje, dane, zdjęcia itp.). Cały czas w trybie samolotowym ale z wi-fi. Po godzinie takiej zabawy, gdzie ekran był prawie cały czas włączony, poziom baterii spadł do 89%, trochę jeszcze poleżał sobie i wieczorem wyłączyłem - było 88%. Teraz włączyłem i jest nadal 88% - więc może będzie jeszcze pożytek z tej baterii 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@bluesmanniaki - no to pasi* !!! - a ja już zdążyłem przelać umówioną kwotę na Twoje konto - zatem czekam na przesyłkę .. SIEMA!!! 😁


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

Nie mam pojęcia czemu nie mogę wysłać do Ciebie wiadomości na priv .. więc piszę tutaj:
~~
Witam. Właśnie otrzymałem przesyłkę od Ciebie i na pierwszy rzut oka jest całkiem .. całkiem. Muszę się jedynie nauczyć obsługi tego typu telefonu, bo zapewne ma "zatrzęsienie" różnych funkcji, z których ja nie będę korzystał. Znalazłem już w internecie instrukcję obsługi po polsku, więc będzie dobrze.
Szczere podziękowania za rzetelną transakcję - łączę pozdrowienia ze Szczecinka. 😀

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

No, to sam sobie odpowiedziałem ..

Zabrałem dziś z sobą do lasu w okolice Bornego Sulinowa trzy telefony - klawiszowe Maxcom MK281 i myPhone UP Smart LTE, oraz smartfon Nokia 3.1

W jednym miejscu postojowym uruchomiłem wszystkie i włączyłem wyszukiwanie lokalizacji,

Pierwszy zlokalizował położenie .. Maxcom

Natomiast myPhone i Nokia gdzieś z pół minuty po Maxcom - nie wierzyłem i teraz tym bardziej nie wierzę w większą sprawność smartfona niż poczciwego klawiszowca .. 

Gdyby tylko tenże Maxcom miał większy ekranik ..

Po przejściu około 1 km powtórzyłem te same pomiary, ale już dalej od główniejszej drogi.

Pierwszy znowu Maxcom, a zarówno myPhone, jak i Nokia kręciły się ponad minutę i .. nic

Smartfony u mnie straciły na wartości użytkowej raz na zawsze!!!


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2158
  • 7960
  • 32

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

Wnioskowanie trochę jak to, że po wyrwaniu szóstej nóżki mrówka ogłuchła. Generalizujesz blamując smartfony, a tymczasem najważniejsze jakiej klasy moduł GPS jest w środku.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@pirenej 

- przecież podałem dokładną nazwę Smartfona i nie ode mnie tutaj zależy jakość zainstalowanego modułu  ..


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2158
  • 7960
  • 32

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

chodzi o to:

 


@musbron1945napisał(-a)

Smartfony u mnie straciły na wartości użytkowej raz na zawsze!!!


 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

pirenej

- acha .. zatem muszę zakupić serię smartfonów, aby trafić na konkretny model, spełniający warunki .. No, tak - ale najpierw musiałbym obrobić konkretny Bank. 😎   Bo przecież każdy z modeli jest wychwalany pod niebiosa 😫!!!


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2158
  • 7960
  • 32

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

Wróciłem na początek wątku. Już w drugim wpisie otrzymałeś właściwą odpowiedź. Jeżeli zależy Ci na nawigacji, powinieneś szukać pośród urządzeń nawigacyjnych, a nie smartfonów. I nie generalizować, że smartfony są do niczego, bo ... kiepsko łapią GPS. Z pewnością starsze urządzenia, nawet z wyższej półki radzą sobie z tym dużo gorzej niż dzisiejsze. Ja sam pisałem tu wcześniej o swoich dwóch zegarkach biegowych. Oba są od Garmina, w obu GPS to kluczowa funkcja i oba, każdy w swoim czasie, to topowe urządzenia tego producenta. Ten starszy, sprzed 13 lat potrafi łapać satelity minutę i dłużej, zanim osiągnie kilkumetrową precyzję. Ten nowszy, sprzed 2 lat, łapie pozycję w kilka sekund.