Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon klasyczny (z klawiaturą)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

IreneuszCD - w porządku ..!! Jakie zatem poleciłbyś "z ręką na sercu" rozwiązania lokalizatorów do lasu - i to daleko od miast i głównych dróg? Tylko nie wspominaj tutaj o mchu na drzewach, słońcu itp ..


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2052
  • 11589
  • 52

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@musbron1945 najtańszy Xiaomi 9C czy 10C, ze zwykłą klawiaturą nie polecę nic, bo to nieporęczne i nawigacja będzie okrojona, choćby z A-GPS, a to skreśla taki telefon z marszu. MIO Spirit 7800 FEU z normalnych nawigacji, chyba najtańsza i w miarę dobra.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

IreneuszCD

- zajrzałem na MIO Spirit 7800 FEU i muszę przyznać, ze ceny nawet przystępne .. Najpierw jednak przetestuję dogłębnie mojego MAXCOM MK 281, bo on jakoś coraz lepiej się sprawuje. Jeszcze jak podeprę go włączonym reuterem WiFi  z T-Mobile, który to służy mi w kilku miejscach jako "napęd" do laptopów, to .. całkiem .. całkiem.

Dziękuję za komentarz i podpowiedź - SIEMA!!! 😆


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2052
  • 11589
  • 52

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

@musbron1945  mam nawigację od MIO, chyba 6 letnia i GPS bardzo dobry, firma ma akceptowalne ceny i ja bym się tym zainteresował, obejrzał w jakimś sklepie, bo w ciemno nie kupuj 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

Na razie to ja wyruszam jutro z rana (29.05) do Gąsek nad morze na jakiś czas - co najmniej 10 dni - zależnie od pogody. Pensjonat Włóczęga w którym byłem już wielokrotnie jest dla mnie w sam raz i cenowo i z wyżywieniem i z samym pokojem .. 

Tam też potestuję mojego MAXCOM-a 

SIEMA!!!🍷🌟


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Telefon klasyczny (z klawiaturą)


@musbron1945napisał(-a)

No, cóż - dziękując za Twoją wypowiedź nie mogę tutaj ani zaprzeczyć, ani potwierdzić - gdyż moja wiedza na ten temat jest znikoma. Opieram się jedynie na wypowiedziach innych, znalezionych w sieci - a te są różne, jak opinie polityków .. 😁🎃


Wypraszam sobie porównanie do polityków 😉.

Jednak to co napisałem łatwo jest udowodnić: istnieją nawigacje GPS nie mające dostępu do internetu (sam nawet taką posiadam). Istnieją też liczne urządzenia mające dostęp do internetu ale bez modułu GPS na pokładzie (albo takie na których ten moduł można wyłączyć - większość współczesnych smartfonów tak ma): na nich nawigacji nie da się uruchomić.

Cytat z Googla który podałeś dotyczący opisu działania A-GPS przecież wyraźnie wskazuje na jego pomocniczą rolę: z internetu przekazywana jest tylko informacja ułatwiająca namierzenie satelitów systemu GPS. To nie znaczy że jest bezużyteczny - wręcz przeciwnie, bardzo ułatwia działanie GPS a więc i nawigacji. Ale to przecież nie zmienia faktu że bez modułu GPS nawigacji nie będzie.

Miłego testowania w plenerach.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

j131 - słusznie prawisz, ale przecież nie tak łatwo otworzyć drzwi zamkniętych na klucz, bez posiadania owego klucza, albo przynajmniej wytrycha. Tak samo z GPS - a szczególnie z A-GPS .. jeśli bowiem system komórki żąda użycia klucza w postaci dodania APN, to jak otworzyć tenże A-GPS?!! Z łomem nie za bardzo jest sens podchodzić do .. komórki - mowa tu oczywiście o telefonie. 

Czy jest jakiś sposób, by sprawdzić sprawność / efektywność modułu GPS w telefonie?

SIEMA!!! 😎


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7631
  • 30

Telefon klasyczny (z klawiaturą)


@pirenejnapisał(-a)
z prostą sprawą START - POWRÓT mają bardzo często kłopotyBiegacze to gadżeciarze i gonią za nowościami, więc dużo wystawiają swoich poprzednich sprzętów. Poszukaj w używanych.

o, proszę: https://allegro.pl/oferta/smartwatch-garmin-forerunner-405-czarny-13768679854


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 256
  • 1629
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)


@musbron1945napisał(-a)

j131 - słusznie prawisz, ale przecież nie tak łatwo otworzyć drzwi zamkniętych na klucz, bez posiadania owego klucza, albo przynajmniej wytrycha. Tak samo z GPS - a szczególnie z A-GPS .. jeśli bowiem system komórki żąda użycia klucza w postaci dodania APN, to jak otworzyć tenże A-GPS?!! Z łomem nie za bardzo jest sens podchodzić do .. komórki - mowa tu oczywiście o telefonie. 

Czy jest jakiś sposób, by sprawdzić sprawność / efektywność modułu GPS w telefonie?

SIEMA!!! 😎


Wychodzisz w znany teren, otwierasz jakąś aplikację z mapą i porównujesz to co na ekranie z tym co widzisz 🙂🙂

A co do klucza... GPS nie potrzebuje klucza, działa niezależnie od apn, a-gps to właśnie coś  jak łom - skraca drogę w sposób brutalny 😉 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Telefon klasyczny (z klawiaturą)

bluesmanniaki - krótko i konkretnie z Twojej strony - ale .. przystałbym i na łom, aby tylko był chociaż ciut pomocny :-)))