Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Smartfon dla seniora.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19378
  • 56003
  • 760

Smartfon dla seniora.

@Anonim pewnie woda powodowała zwarcie na gnieździe do ładowania i dla tego był problem. W zamoczonym telefonie szybko będą śniedziały ścieżki na płytce, więc warto w najbliższym czasie się zaopatrzyć w zastępczy, bo taki zamoczony może być kapryśny i w najmniej spodziewanym momencie odmówi posłuszeństwa.

Anonim

Nie dotyczy

Smartfon dla seniora.

@ketrasaArtur zdaje sobie z tego sprawę jak woda może w elektronice namieszać. Chodź jak wcześniej pisałam mój poprzedni topielec przez rok funkcjonował poprawnie się nie jest to regułą. 

 

Bardziej mnie martwi co wybrać. Jak wcześniej pisałam wpadł mi w oko ten Samsung S20 FE..  Już widziałam w komentarzach wzmianki o przegrzewaniu. Wiadomo wszędzie sie takie wpisy mogą znaleźć. Ale  dotarłam do informacji, że sam Samsung wycofał się z ich produkcji z tego powodu. Chodzi mi o wersję z LTE. Bo 5G która ma Snapragona wolnego od tej wady kosztuje 600 zł więcej ale to już trochę za dużo. Wstępnie zakładałam budżet ok 1500 zł. Wersja z LTE to koszt 2200 zl więc tak sporo ponad zwiększony limit. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2228
  • 8328
  • 33

Smartfon dla seniora.

Telefony bez IP6X też bywają wodoszczelne. To, że nie mają znaczka IP6X oznacza, że nie został im przyznany, bo nie przeszły testów i certyfikacji. Taka procedura kosztuje i producenci mogą świadomie ich nie przeprowadzać, żeby nie podwyższać ceny urządzenia. Dzielny telefon Koleżanki, autorki wątku może być takim przykładem. Innym przykładem może być mój telefon, którego nie testowałem jeszcze w ten sposób, ale inni to robili:

________________
* Wstawiono wideo zamiast linku – moderator Kinga


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Smartfon dla seniora.


@Anonimnapisał(-a)

Już się napatrzyłam w internety i chyba wybiorę Samsung S20 FE bez 5G. Nigdy nie miałam nic z tej serii, w sumie trochę ponad zakładany wcześniej budżet 1500 zł ale jak szaleć to szaleć. 

 

@slav72 z tego co kojarzę Ty masz taki model (tylko nie pamiętam jaka wersję)?

 

Edit: Właśnie doczytałam, że Samsung się wycofuje z produkcji przez problem z przegrzewaniem (widziałam jakieś takie wpisy w necie ale wiadomo trzeba brać wszystko trochę przez palce) i teraz jestem zielona 🤷


@Anonim masz rację posiadam S20 FE (tego bez 5G), jakoś nie zauważyłem aby zbytnio się przegrzewał (być może jak intensywnie się gra w gry lub non stop przez wiele godzin ogląda filmy, ale to każdy się nagrzeje). Ostatnio jakoś miesiąc temu zakupiłem A52s 5G i powiem Ci że ten średniopółkowiec dorównuje pod wieloma względami flagowcom Samsunga (poza ładowaniem indukcyjnym, którego to nie posiada reszta parametrów bardzo zbliżona), a dałem za niego w promce trochę ponad 1600zł.

Anonim

Nie dotyczy

Smartfon dla seniora.

@slav72 właśnie Samsung A52 ale bez 5G (bo z tego korzystać nie będę) to kolejne co mi wczoraj wpadło w oko. Poza tym mają kosmetyczne różnice w procesorze i mniejsze odświeżanie. Dodatkowo obecnie wersja z 5G kosztuje 1999 zł więc już prawie w cenie S20 FE. I bądź tu mądry i pisz wiersze. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2228
  • 8328
  • 33

Smartfon dla seniora.

OnePlus Nord 2 sobie kup.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Smartfon dla seniora.

@Anonim  jeżeli obecny fon "powstał z martwych" proponuję odczekać do nowego roku z zakupem nowego fona, ceny np. tego A52s 5G spadną, a to dlatego że to model tegoroczny i na razie ceny zwyżkują. 

Anonim

Nie dotyczy

Smartfon dla seniora.

@slav72 a teraz w necie doczytałam, że teraz ten S20 FE LTE na Snapdragonie. Czyli nie powinny mieć tego problemu. 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Smartfon dla seniora.

@Anonim  były dwie wersje S20, pierwsza miała właśnie felernego Exynosa 990, później Samsung poszedł po rozum do głowy i zastosował zmianę w postaci Snapdragona 865+, także ten drugi już jest spoko.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12993
  • 2

Smartfon dla seniora.

@Anonim , jakieś dwa lata temu testowałem SG A50 i chociaż krótko miałem go w paluszkach, to jednak uznałem, że to fajny prezent dla zięcia. Nie wiem, po ile ten model "chodzi" obecnie, ale myślę, że warto. Nabyłem go w promocji i potem dłuuuugo nie był dostępny😊 Kiedyś wertowałem azjatyckie strony i inne modele, nówki z osprzętem, były dużo tańsze, aniżeli na rynkach europejskich. Może ten trop podejmij?