Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Smartfon dla seniora.

Anonim

Nie dotyczy

Smartfon dla seniora.

Moja babcia od jakiegoś czasu zbiera się z zamiarem zakupu smartfona. Z racji tego, że zbliżają się jej 80-te urodziny padł pomysł aby jej taki sprzęt sprezentować. Budżet w granicach 500 zł. Co byście polecali? Wiadomo babcia nie ma specjalnych wymagań co do telefonu. Chce móc zrobić zdjęcia, korzystać ze Skype. Wstępnie myślałam o Redmi 9A ale od jakiegoś czasu nie mam doczynienia z telefonami z takiej pułki cenowej więc jestem trochę w kropce. Wszelkie sugestie mile widziane🙂

46 ODPOW. 46

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Smartfon dla seniora.

@Anonim deko niski budżet. Jestem cały czas za Samsung-ami, chodź jeden Xiaomi pojawił się u mnie. Kolega niedawno kupił Samsunga, cena w okolicach 700 zł. Da się kupić taniej, ale pamięć 32 GB to już za mało. Po kilku miesiącach aktualizacji systemu, telefon się zapcha. Najlepiej polecam z dystrybucji Orange, wtedy będą działały usługi VoLTE i WiFi Calling.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Smartfon dla seniora.

@Anonim ja podobnie jak @ketrasaArtur  polecam Samsungi, ale jeżeli chcesz to warto przyjrzeć się Nokii C20 lub Motoroli E20 obydwa w cenie około 4 stówek. Oczywiście cały czas stawiam na Samsunga i przyzwoitym rozwiązaniem w Twoim przypadku byłby A12 (z tym że cena wyższa, zależy gdzie ale trzeba liczyć 650 do 800 zł).

Anonim

Nie dotyczy

Smartfon dla seniora.

Wiem, że może kwota nie za wysoka. Zdaje też sobie sprawę, że babcia nie ma jakiś wysokich wymagań, nie ma porównania. Ale w sumie to cieszę się, że podjęła taką decyzję. Doszła do wniosku, że skoro koleżanki mają go czemu ma być gorsza 😁 Liczę, że jakoś się przyzwyczai. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Smartfon dla seniora.

@Anonim  masz rację, na pewno da sobie radę, u mnie w domu też udało mi się przekonać dwójkę seniorów - zagorzałych zwolenników klawiszowców to przejścia na smartfony i teraz sobie chwalą (co prawda nauka zajęła więcej czasu, ale się wprawili).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Smartfon dla seniora.

@Anonim 

Powodzenia. Mojej Mamy nie byłem w stanie przekonać. Woli "kalkulator" (jakiś Alcatel) na którym nawet SMSów nie nauczyła się obsługiwać. Wiek ten sam.

 

PS. Budżet nie ma tu żadnego znaczenia.

 

Anonim

Nie dotyczy

Smartfon dla seniora.

@Anonim  budżet skromny, to trudno coś polecić, ale jak na Android telefon, to 3GB RAM i 32GB ROM minimum, taki udało mi się wyrwać za 350zł w promocji > https://www.x-kom.pl/p/533618-smartfon-telefon-krugermatz-flow-7s-3-32gb-czarny.html teraz ciut droższy, ale może gdzieś będzie taniej, taki mamie kupiłem i daje radę we wszystkim. Lepsza opcja https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/smartfon-kruger-matz-live-8-ciemno-zielony 😉

Anonim

Nie dotyczy

Smartfon dla seniora.

@Anonim to naprawdę ciekawa propozycja. I też ważne dla mnie co napisałeś, te 3/32 GB to minimum. Chodź sama pamiętam czasy jak miałam 1 GB ale wiadomo wszystko idzie masakrycznie do przodu. 👍

Anonim

Nie dotyczy

Smartfon dla seniora.

Telefon z 2 linka całkiem jest przyzwoity, jak na cenę, pewnie w jakieś promocji byłby jeszcze tańszy, nie polecam Xiaomi, bo kapryśne te tanie modele są i zamulają przy 3GB RAM i 32GB ROM.

Anonim

Nie dotyczy

Smartfon dla seniora.

To dobrze wiedzieć od kogoś bardziej z doświadczenia bo u mnie w rodzinie sporo osób ma Xioami (w tym ja ) i jesteśmy zadowoleni ale to są trochę wyższe modele.