Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skaza na wykonanych zdjęciach

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Skaza na wykonanych zdjęciach

Witajcie,

Od jakiegoś czasu zauważyłem na wykonanych zdjęciach małą skazę widoczną w dolnym prawym rogu. Na nagranych filmach tego nie ma. Obiektyw jest czyściutki i nie ma ani jednej rysy. Wygląda to tak jakby jakiś mikro paproch wpadł między szkło o sam obiektyw. Co dziwne przy nagrywaniu materiały video tego nie widać?! Co to może być? Czy telefon z taką wadą można oddać do naprawy gwarancyjnej? Model Huawei P9 lite.

IMG_20180411_151850.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Skaza na wykonanych zdjęciach

Dla mnie przyczyn może być wiele: od jakiejś wady fabrycznej czy niewidocznego okiem uszkodzenia np. mechanicznego do błędu w sofcie i znaku "wodnego" programisty tworzącego aplikację do obsługi aparatu (niestety takie kwiatki też się zdążają). Co do gwarancji/rękojmi - to na odległość i bez ekspertyzy ciężko coś ocenić. Osobiście spróbowałbym wyeliminować przyczyny na poziomie softu (reset do ustawień fabrycznych - oczywiście warto zrobić kopię zapasową wcześniej) czy pobranie ze sklepu innej aplikacji do aparatu.
Jeśli to nie soft, to raczej serwis. Ew może warto poszukać coś na forach związanych z tą marką telefonów.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Skaza na wykonanych zdjęciach

Dla mnie przyczyn może być wiele: od jakiejś wady fabrycznej czy niewidocznego okiem uszkodzenia np. mechanicznego do błędu w sofcie i znaku "wodnego" programisty tworzącego aplikację do obsługi aparatu (niestety takie kwiatki też się zdążają). Co do gwarancji/rękojmi - to na odległość i bez ekspertyzy ciężko coś ocenić. Osobiście spróbowałbym wyeliminować przyczyny na poziomie softu (reset do ustawień fabrycznych - oczywiście warto zrobić kopię zapasową wcześniej) czy pobranie ze sklepu innej aplikacji do aparatu.
Jeśli to nie soft, to raczej serwis. Ew może warto poszukać coś na forach związanych z tą marką telefonów.
Anonim

Nie dotyczy

Skaza na wykonanych zdjęciach

Ja bym się tym nie przejmował, w lustrzance mam czasem dziesiątki paprochów, usuwam to na komputerze, jak więcej tego będzie @MarcinM to Serwisuj (pod koniec Gwarancji najlepiej), chyba że Gwarancja już się kończy.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Skaza na wykonanych zdjęciach

To wygląda na paproch na matrycy. Na filmach może nie być widać, bo do filmowania nie jest używana cała powierzchnia matrycy. Ja bym reklamował, niech przeczyszczą albo wymienią...


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Skaza na wykonanych zdjęciach

Nie po to kupuję telefon aby później się bawić w retuszowanie i korygowanie na komputerze zdjęć ze względu na jakąś skazę na nim 😉

Anonim

Nie dotyczy

Skaza na wykonanych zdjęciach

Być może jakaś drobinka kurzu czy czegoś innego jest na obiektywie, jak ci to przeszkadza to Serwisuj, tylko miej na uwadze że czasem telefon z Serwisu przychodzi w kiepskim stanie, porysowana obudowa czy wyświetlacz, ja unikam Serwisów, jak pierdołki są to wolę poczekać, na prawdziwą usterkę, to co napisałem to moje zdanie, nie musisz tego stosować, twoja kasa i sprzęt więc rób co chcesz.


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10855
  • 150

Skaza na wykonanych zdjęciach

@MarcinM

jeśli któraś odpowiedź była pomocna, to - śmiało! - zachęcam do oznaczenia stosownego posta. Szczegóły poniżej:

Pokaż szczegóły
  • jeśli założyłeś temat i pojawiła się dobra odpowiedź lub rozwiązanie - oznacz najlepszą odpowiedź klikając w przycisk 4.png 
    Podziękujesz w ten sposób osobie, która pomogła i pomożesz osobom, które będą miały podobne pytanie.

Szczęśliwy kot