Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

Od jakiegoś czasu mój telefon Samsung Galaxy S20 FE 5G ma problemy z połączeniem Wi-Fi 6. Dokładniej po jakimś czasie w losowym momencie zdarza się, że telefon traci połączenie z siecią routera Funbox 6. Problem naprawia natomiast włączenie ponowne funkcji Wi-Fi. Nie oznacza to natomiast, że problem znikł, bo znowu po jakimś czasie w losowym momencie znowu telefon traci łączność sieciową Wi-Fi. I tak w kółko. Nie zdarza się to w przypadku karty sieciowej z Wi-Fi 6 zainstalowanej na moim komputerze. Jakieś rozwiązanie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6


@nzmc_06napisał(-a)

Zasięg mam bardzo dobry, iż w swoim pokoju mam blisko router. Siła sygnału to od -45 dBm do -24 dBm (2.4 GHz - w sieci 5 GHz od -25 dBm do -12 dBm) w zależności gdzie postawię swój telefon. Sieci nie mam rozdzielonych. Nie wiem niestety jak wymusić Wi-Fi 5 w telefonie. Bądź nie mam takiej możliwości wymuszenia braku Wi-Fi 6 w swoim telefonie.


Nie musisz wymuszać połączenia na telefonie, jak nazwy sieci 2,4GHz i 5GHz będą inne, to telefon zaloguje się do tej którą ty wybierzesz, wystarczy tylko do jednej wpisać hasło 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

@nzmc_06 Zainstaluj WifiAnalyzer i sprawdź jaki masz zasięg, gdy traci połączenie. Masz sieci rozdzielone? Sprawdź jak to pracuje dla wyłączonego wifi6 (samo wifi5 dla obu częstotliwości)

Zważ, że smartfony mają mniejsze anteny niż laptopy i słabsze odbiorniki

Przyszło mi do głowy jeszcze takie działanie. Zapomnij sieć FB6. Ustanów połączenie od nowa. Czasem po jakimś upgrade softu na Samsungu są takie czkawki na wifi. Może to pomoże


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

Zasięg mam bardzo dobry, iż w swoim pokoju mam blisko router. Siła sygnału to od -45 dBm do -24 dBm (2.4 GHz - w sieci 5 GHz od -25 dBm do -12 dBm) w zależności gdzie postawię swój telefon. Sieci nie mam rozdzielonych. Nie wiem niestety jak wymusić Wi-Fi 5 w telefonie. Bądź nie mam takiej możliwości wymuszenia braku Wi-Fi 6 w swoim telefonie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

@nzmc_06 Wystarczy, że wymusisz na modemie. Na testy

Dopisałem coś w pierwszym komentarzu, zerknij


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

@nzmc_06 rozdziel pasma 2,4 i 5 GHz w FB 6 

slav72_0-1639670237570.png

nic więcej nie zmieniaj, zostaw te same nazwy sieci i hasło, ja mam tak zrobione i nie mam problemów z wifi 6 czy to dekoderze, laptopie, czy w tym co najbardziej Ciebie interesuje w Samsungu S20 FE.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

@nzmc_06 

Oczwiste oczywistości pewnie sprawdziłeś, ale na wszelki wypadek spytam: może to któreś z ustawień oszczędzających energię? Rozłącza w trakcie używania czy kiedy jest "uśpiony"?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

@nzmc_06  i jeszcze jedno pytanie, czy w ustawieniach wifi w telefonie w sekcji "Zaawansowane" masz zaznaczone "Włącz Wi-Fi automatycznie" i w "Zarządzaj sieciami" - "Bieżąca sieć" FunBox6 ?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

@nzmc_06  jak tam, udało się rozwiązać problem z wifi6 w Samsungu?

Anonim

Nie dotyczy

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6


@nzmc_06napisał(-a)

Zasięg mam bardzo dobry, iż w swoim pokoju mam blisko router. Siła sygnału to od -45 dBm do -24 dBm (2.4 GHz - w sieci 5 GHz od -25 dBm do -12 dBm) w zależności gdzie postawię swój telefon. Sieci nie mam rozdzielonych. Nie wiem niestety jak wymusić Wi-Fi 5 w telefonie. Bądź nie mam takiej możliwości wymuszenia braku Wi-Fi 6 w swoim telefonie.


Nie musisz wymuszać połączenia na telefonie, jak nazwy sieci 2,4GHz i 5GHz będą inne, to telefon zaloguje się do tej którą ty wybierzesz, wystarczy tylko do jednej wpisać hasło 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

mam identyczny problem z s20 fe 5g i funbox 6 - rozłącza wifi, jest połączenie bez internetu. Niestety problem Samsunga nie interesuje