Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

@kovalskybobi  a może to problem odpowiednich ustawień, u mnie w domu 4 Samsungi S20 FE, A52s 5G, A22 5G, A40 i też FB6 ale żadnych problemów z połączeniem wifi nie ma, wszystkie łączą się na paśmie 5 GHz.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

@kovalskybobi  a może problem tkwi w odpowiednich ustawieniach, u mnie w domu 4 Samsungi - S20 FE, A52s 5G, A22 5G, A40 i też router to FB6 ale żadnych problemów z wifi nie mamy, wszystkie fony łączą się na paśmie 5 GHz i wszystko działa bez zastrzeżeń.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

próbowałem rozdzielać częstotliwości, ale to nie pomaga. Gdzieś przeczytałem, że być może warto wyłączyć wzmacniacz sygnału tzn. repeater, ale również nic to nie przyniosło. Zauważyłem, że jak występuje połączenie bez Internetu, to szybkość wifi nie jest pełna - zamiast 1.2 Gb/s coś koło połowy tego. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

@kovalskybobi  czy masz ustawione w telefonie opcje "Automatyczne ponowne łączenie", "Włącz Wi-Fi automatycznie" oraz ustawione "Bieżąca sieć" - FunBox6

                                                                             Połączono


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

tak bo to standardowe ustawienie 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

Też mam problem z Funbox 6 i telefonami Samsung. S 20 FE LTE notorycznie traci połączenie z internetem choć połączenie wi-fi jest niby aktywne. Niby, bo nawet aplikacja do funboxa nie może znaleźć routera.

Taka sama sytuacja jest z S10e i A40.

Telefony innych marek, komputery, tablety i google chromcast działają poprawnie. 

Moim zdaniem wina leży po stronie Samsunga.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

Raczej nie dotyczy to każdego Samsunga gdyż u mnie:


@slav72napisał(-a)

@kovalskybobi  a może problem tkwi w odpowiednich ustawieniach, u mnie w domu 4 Samsungi - S20 FE, A52s 5G, A22 5G, A40 i też router to FB6 ale żadnych problemów z wifi nie mamy, wszystkie fony łączą się na paśmie 5 GHz i wszystko działa bez zastrzeżeń.


Być może pomoże ponowne uruchomienie telefonów i wpisanie ustawień wifi 🤔


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Samsung Galaxy S20 FE 5G - Problemy z połączeniem Wi-Fi 6

Nie pomaga reset i przywracanie ustawień fabrycznych. Ponieważ w pracy mam również funbox 6 i te same problemy to wina jest po stronie telefonów  Samsung.

A i jeszcze Orange mi funboxa wymieniło na inny. Nic to nie dało.