Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SMSy nie dochodzą lub docierają po czasie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

SMSy nie dochodzą lub docierają po czasie.

Witam!

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Ale od początku. W zeszłym roku wymieniłam telefon na nowy, wszystko śmigało, jak ta lala <musiałam wyrobić duplikat karty na mikro sim>, a we wrześniu również zeszłego roku zachciało mi się internetu w telefonie i z tym problemem mi pomogliście.

Jednak teraz sprawa jest trochę inna. Od około miesiąca, może dłużej <nie wiem, bo chyba nie zwróciłam na to wcześniej uwagi> smsy ode mnie, jak i do mnie docierają po czasie.... Czasem jest to do 30 minut, a czasem 2, 3 godziny, lub na drugi dzień.... Czasem bywa, że nie docierają do odbiorców w ogóle... Powiem szcze męczy mnie to już. I to nie jest to sytuacja Orange-Orange. Ale są to też inne sieci, jak np: Play....

Co mogę zrobić? Czy to wina telefonu po takim czasie, czy muszę szukać pomocy dalej w Orange?

Mój telefon to Alcatel One Touch Idol 3.

Będę wdzięczna za pomoc!

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

SMSy nie dochodzą lub docierają po czasie.

Wykonaj test krzyżowy. Przełóż kartę SIM do innego aparatu na kilka h.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

SMSy nie dochodzą lub docierają po czasie.

Witam @Czubaczek

W pierwszej kolejności sprawdź ustawienia wiadomości oraz numer centrum wiadomości. Powinno być +48501200777. Sprawdź też typ wiadomości, powinno być "tekst" i ważność wiadomości, ustawienie na max. Jeśli to nie pomoże warto by było w salonie sprawdzić kartę sim pod kontem błędów.

Pozdrawiam
Maciej

@edit...hehe, wyprzedziłeś mnie @Piotrekk85 😉

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7466
  • 136

SMSy nie dochodzą lub docierają po czasie.

Tak jak poprzednicy zaczynasz od przywróceniu ustawień fabrycznych, jak nie pomoże to wymiana karty SIM, jak dalej nic, to  problem z telefonem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

SMSy nie dochodzą lub docierają po czasie.

Nie wiem czy format jest potrzebny​. Test krzyżowy to początek.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7466
  • 136

SMSy nie dochodzą lub docierają po czasie.

No to potem format, a dlaczego nieEmotikon: Szczęśliwy Szuka się wszystkiego, a dopiero nastepnie wymiana karty itd.

Ps. Niektóre tematy i problemy techniczne znam od lat, spokojnie Emotikon: Mrugający


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

SMSy nie dochodzą lub docierają po czasie.

Dla mnie robienie formatu to koszmar. Robienie kopii i odtwarzanie danych, szczególnie w aplikacjach...

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7466
  • 136

SMSy nie dochodzą lub docierają po czasie.


Piotrekk85 napisał(-a):
Dla mnie robienie formatu to koszmar. Robienie kopii i odtwarzanie danych, szczególnie w aplikacjach...

A to szczera prawda, zależy ile danych i do czego się używa telefonu. Ostatnio robiłem na dwóch nie swoich smartfonach przywrócenie ustawień fabrycznych i całkowite czyszczenie ze względu na słabe baterie które z dnia na dzień funkcjonowały do 1h użytkowania. Całkowity format rozwiązał problem.

Anonim

Nie dotyczy

SMSy nie dochodzą lub docierają po czasie.

Stawiam na błędy lub awarię karty sim - udaj się do salonu, najlepiej firmowego, niech sprawdzą CI kartę sim - kiedyś mieli takie urządzenia - i nalegaj na bezpłatną wymianę karty sim. Sprawdż też tak jak sugerują koledzy ustawiania telefonu - centrum sms, ważność wiadomości, etc....


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

SMSy nie dochodzą lub docierają po czasie.


Piotrekk85 napisał(-a):
Wykonaj test krzyżowy. Przełóż kartę SIM do innego aparatu na kilka h.


Dziękuję za podpowiedź. Niestety bym musiała zmienić telefon na przynajmniej tydzień lub dwa, ponieważ sytuacja nie jest codzienna. Występuje co jakiś czas bez żadnej regóły...