Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

Rozumiem, że nie doczekamy się zajęcia oficjalnego stanowiska przez zespół Orange? Czy poza kontaktem telefonicznym z konsultantem i śmieszną sztuczna inteligencją, jest jakaś możliwość uzyskania informacji z działu technicznego? Kiedyś funkcjonowało BOK Orange gdzie mailowo można było zgłosić problem, ale chyba chcąc uniknąć niewygodnych pytań, zostało ono zlikwidowane. Nie mogę znaleźć jakiegokolwiek adresu mailowego do kontaktu z nimi.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52613
  • 705

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

@Crouch88 zadzwoń na infolinię lub napisz na czacie, konsultant powinien przyjąć zapytanie/zgłoszenie techniczne. Do tygodnia powinna być odpowiedź w Twojej sprawie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 16
  • 0

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

Wczoraj rozmawiałem z pomocą techniczną w ramach kumulacji paru problemów i przy okazji o aktualizacjach. Wychodzi że nikt tam nie ma bladego pojęcia kiedy i jak będą dostępne. Myślę że trzeba by uderzyć wyżej przez jakieś bardziej wpływowe osoby. Bo tak jak na szybko poczytałem nie dotyczy to tylko tego producenta i modelu telefonu. Z takim podejściem Orange sprzedaje produkt mniej wartościowy, mając pewno realne zyski z instalacji swoich apek. Brak częstszych poprawek bezpieczeństwa w stosunku do cyklu wydawniczego producenta telefonu to dyskwalifikacja... Mocno bym się zastanowił nad zakupem gdybym znał konsekwencje. Wolałbym mieć wybór. Ciekawe co na to uokik.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

Ja dziś napisałem do działu wsparcia technicznego Xiaomi i zobaczymy jakie oni zajmą stanowisko, czy potwierdzą fakt dostępności nowszych wersji na polski rynek, bo jeśli tak to chyba faktycznie trzeba będzie zastanowić się nas tym UOKiK.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

Ale ten telefon nie ma aktualizacji OTA. Nie ma żadnego przepisu obligującego do natychmiastowego udostępniania aktualizacji OTA na każdym rynku.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

Dlatego też zwróciłem się z pytaniem do Xiaomi o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Jeśli faktycznie okaże się, że OTA nie jest jeszcze dostępna w Polsce (chociaż w internecie można przeczytać o aktualizacjach przez OTA np. po zmianie regionu) to nie pozostanie nic innego jak cierpliwie czekać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

Zmiana regionu to obejście. Nie wiem czego oczekujesz? Czy niedopracowany soft i uceglenie telefonu czy poczekać na bardziej dopracowaną wersję?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

Nie wiem jakie to obejście. Zmiana regionu daje możliwość pobrania oficjalnej aktualizacji przez OTA, w wersji stabilnej, wydanej przez producenta i udostępnionej oficjalnie w danym regionie. Nie uważam, żeby mogło to spowodować uceglenie telefonu, co innego rotowanie i próba wgrania oprogramowania we własnym zakresie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 16
  • 0

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

Tu nie chodzi o przepisy a o możliwość świadomego wyboru. Ten telefon z głównej dystrybucji a telefon z Orange to dwa różne produktu właśnie ze względu oprogramowanie i aktualizacje. Na podobnej zasadzie nie kupiłbym wersji chińskiej czy indyjskiej chociaż to trochę przerysowany przykład. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

Redmi Note 10 Pro - pytanie o aktualizację na brandowanym telefonie

To akurat nie jest prawdą w przypadku tego modelu. Raczej uwzględnij to, że w Polsce jest kilka różnych oficjalnych dystrybutorów.