Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przenoszenie wiadomości sms ze starego telefonu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Przenoszenie wiadomości sms ze starego telefonu

Witam,

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany mojego ukochanego, ale wysłużonego już LG KU990 na smartfona i przy okazji wymiany karty SIM na nową (mam jeszcze starą kartę miniSIM Idei...). Pytanie brzmi: czy jest szansa na zachowanie i przeniesienie na nowy telefon wiadomości tekstowych?

 

Pozdrawiam

6 ODPOW. 6

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Przenoszenie wiadomości sms ze starego telefonu

Cięzko. Musiałbyś dorwać jakąś aplikację, która zrobi Ci backup SMSów z aktualnego telefonu, a że to nie jest android, to pozostają Ci jedynie aplikacje na PC które taki backup zrobią z telefonu. Potem musiałbyś znaleźć aplikację na androida która by łyknęła taki format danych, ewentualnie napisać skrypt który by zrobił konwersję jednego formatu na drugi. Potem już samo przywrócenie to prosta sprawa.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przenoszenie wiadomości sms ze starego telefonu

Kiedyś było można przez PC Synca
http://www.lg.com/pl/wsparcie/wsparcie-telefonow-komorkowych/lg-KU990
ale nie wiem czy są tam jeszcze wiadomości do synchronizacji.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przenoszenie wiadomości sms ze starego telefonu

 


Albicja napisał(-a):

Witam,

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany mojego ukochanego, ale wysłużonego już LG KU990 na smartfona i przy okazji wymiany karty SIM na nową (mam jeszcze starą kartę miniSIM Idei...). Pytanie brzmi: czy jest szansa na zachowanie i przeniesienie na nowy telefon wiadomości tekstowych?

 

Pozdrawiam


http://x-mobile.pl/instrukcja_obslugi/LG_KU990_PL.pdf - strona 33 - w świetle zapisów instrukcji istnieje możliwość zarządzania wiadomościami, w tym zapisania wiadomości SMS na karcie, jeżeli nowy telefon będzie miał gniazdo karty rozmiaru aktualnie posiadanej przeniesiesz je wraz z kartą.... Oczywiście pojemność karty jest ograniczona... ale można wybrać te najważniejsze... a przy zachowaniu warunku rozmiaru karty - przeniosić partiami - bo na pewno nowy telefon też pozwala zarządzać miejscem zapisu wiadomości.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Przenoszenie wiadomości sms ze starego telefonu

@Misiek62

To też zlaezy od formatu. Jeśli w ten sposób nawet wyeksportuje SMSy, to trzeba je zaimportowac w nowym telefonie. Musi mieć na nim jakaś aplikację która ogarnie ten format.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przenoszenie wiadomości sms ze starego telefonu


Piotrekk85 napisał(-a):
Kiedyś było można przez PC Synca
http://www.lg.com/pl/wsparcie/wsparcie-telefonow-komorkowych/lg-KU990
ale nie wiem czy są tam jeszcze wiadomości do synchronizacji.

Co do programu zarządzającego, choćby takiego o którym pisze Piotrekk85, to przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę program dedykowany do nowego telefonu. Dopiero wtedy należy sprawdzić, czy obsługuje on przenoszenie danych ze starego LG. Moje doświadczenie jest takie, że czasem stary telefon nie będzie wstanie obsłużyć najnowszej wersji programu - instalowanego na nowym telefonie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przenoszenie wiadomości sms ze starego telefonu


rafaello1231 napisał(-a):

@Misiek62

To też zlaezy od formatu. Jeśli w ten sposób nawet wyeksportuje SMSy, to trzeba je zaimportowac w nowym telefonie. Musi mieć na nim jakaś aplikację która ogarnie ten format.


Format SMS na karcie? Ja piszę o fizycznym przenoszeniu na karcie SIM, mnie się zdaje, że tego nie da się zmienić, określić. Generalnie najwięcej zależy od tego jakiej marki i modelu będzie ten nowy telefon.