Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z WAP - Panasonic GD67


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Problem z WAP - Panasonic GD67

Witam, próbowałem połączyć się z siecią WAP (jestem świadomy tego, że to system przestarzały) za pomocą komórki Panasonic GD67, ale telefon nie chce się połączyć. Próbowałem konfiguracji podanej na stronie Orange (WAP Orange GPRS). Jednak telefon nie pokazuje strony, lecz błąd „Serwer nie odpowiada”, nawet jeśli serwer strony działa normalnie. Czy istnieje jakieś rozwiązanie?

 

IMG_20220801_143011.jpg

 

________________

Dodanie zdjęcia z załącznika - Rafał

14 ODPOW. 14

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Problem z WAP - Panasonic GD67

@Indepth6 niezły zabytek wyciągnąłeś 🙂

Niestety ale strony obsługujące protokół wap są już w 99% wyłączone, nawet dla telefonów które mają kolorowy ekran.

Pewną protezą może być zainstalowanie opery mini, jeśli tylko ten telefon to udźwignie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1578
  • 5378
  • 56

Problem z WAP - Panasonic GD67

@Indepth6Dodatkowe pytanie. Po wyjęciu baterii i ponownym włożeniu data i czas ustawiane są automatycznie?

Strony powinny działać w okrojony sposób już po aktywacji GPRS w ustawieniach telefonu.

Pojawienie się komunikatu może być związane z przekroczeniem limitu czasowego.

Należy ponownie próbować.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Problem z WAP - Panasonic GD67

Telefon nie ma opcji automatycznego ustawienia czasu. GPRS jest włączone. Próbowałem wielokrotnie, wciąż nic.

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Problem z WAP - Panasonic GD67

@Indepth6 ustawienie tego nieszczęsnego wapu to w zasadzie sztuka dla sztuki i od razu zastrzegam, że ciężko będzie znaleźć adres który będzie możliwy do wyświetlenia przez ten telefon, więc prawdopodobnie nie da rady zweryfikować czy ustawienia są poprawne.

możesz nam pokazać/napisać jak masz ustawione parametry profilu wap?

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1578
  • 5378
  • 56

Problem z WAP - Panasonic GD67

@Indepth6zapomnij o WAPie jak nawet takich danych jak aktualny czas i data nie może pobrać telefon.

Od automatycznego pobierania daty zacząłbym.

Nawet brak ustawienia - pobrania strefy czasowej może wszystko blokować.

 

PS. To wygląda tak jakby ustawienie GPRS w menu było tylko na pokaż, a nie rzeczywiście działał GPRS w telefonie albo pełną blokadę przesyłu danych na karcie SIM albo inny problem o którym lepiej nie wiedzieć.

Zrób test z inną kartą SIM ( nawet kilkoma i to różnych operatorów) oraz test karty SIM w innym telefonie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Problem z WAP - Panasonic GD67

Nazwa: WAP Orange GPRS, Startowy URL: mobile.orange.pl, Nr portu: 9201, Adres IP bramy:: 192.168.006.102, Wybór usług: TylkoGPRS (nie ma opcji, żeby użyć dwóch w zależności jaki jest dostępny)

W menu GPRS:

Punkt dostępu: wap, ID użyt: wap, Hasło użyt.: wap, Autoryzacja: Norm.

 

 

 

 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Problem z WAP - Panasonic GD67

Najbliższe co znalazłem to:

Aplikacje → Funkcja zegara → Nast. zegara → Drugi czas → Auto. ustaw. → Auto. ustaw. → Włącz.

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Problem z WAP - Panasonic GD67

@Indepth6 wg mnie konfiguracja na 99% jest poprawna (aczkolwiek można próbować z portem 8080 lub 80). Problemem jest adres w internecie, który nie obsługuje protokołu wap. Może w zakładkach masz jakieś strony? Ewentualnie jako startowy URL wpisz 

http://google.com/wml

Aha, nie rozumiem co do wapu ma ustawienie czasu z sieci? samsung s5611 nie ma nawet takiej opcji a net i mmsy śmigają 🙂 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Problem z WAP - Panasonic GD67

Niestety próba z URL google i innymi portami wciąż pokazuje tą samą wiadomość.