Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32425
  • 36678
  • 1369

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

A może warto skontaktować się z BOK czy masz włączoną na danym numerze techniczną usługę pod 5G?

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 445
  • 1556
  • 13

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

@Piotrekk85- rozmawiałem na chacie z Orange - tak abonament obsługuje 5G. Wg BOK - jak bym włożył kartę do innego telefonu to 5G rzekomo by działało (mam e-SIM więc nie za bardzo wiem jak mam włożyć kartę do innego telefonu 😉 ale co tam ... BOK wie lepiej)
Obsługa chatu wydawała się nie wiedzieć, że Wojtek (Rzecznik Orange) w zeszłą środę na Tweeterze zakomunikował, że Pixele będą stopniowo odblokowywane. Ciągle w sumie czekam na obiecane info od BOK w zakresie KIEDY u mnie będzie 5G. Cisza. Mieli się odezwać. Na chwilę obecną Orange po prostu... wydaje się nie być zainteresowane utrzymaniem klienta. W Orange - ciągle restricted by carrier. Czyli jak dla mnie - rozstajemy się. Na szczęście nie mam umowy na czas określony więc po opłaconym okresie - adieu. 

5G działa w darmowym T-Mobile. 90 dni unlimited 5G. Bez kosztów. Bez problemu. Darmowy e-sim. Działa. Jakoś można.

Gwoli ścisłości - w Plusie 5G tez nie działa (tak jak pisałem - ma to być problem z implementacją pasma n41), ale z Plusa nie zrezygnuję bo mam tam parę numerów, które mamy od prawie 25 lat, w bezterminowej umowie na warunkach i w cenie niemożliwej do osiągnięcia obecnie u żadnego z operatorów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32425
  • 36678
  • 1369

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

Wszystkie abonamenty wspierają 5G, bardziej mi chodzi takie usługi "bebechowe" do których zaawansowani doradcy mają dostęp.

A mam inny pomysł. Może zrób zgłoszenie techniczne? Przecież to nic nie kosztuje, a ktoś zweryfikuje na drugiej linii.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 53

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

Ja jak mi volte nie działało na Moto G50 5G to zgłosiłem i włączyli i 5G, choć o 5G nie wspomniałem, ale SMS przyszedł i że mam dodatkowo 5G Pass promocyjne 😆

@Morciak ja bym do bok Orange zadzwonił i spróbował, albo czat, jak będzie fart, to ci 5G włącza 😎


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 445
  • 1556
  • 13

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

Hej hej,
dziękuję Wam za zaangażowanie, odpowiedzi i sugestie - z BOK próbowałem walczyć parokrotnie, ale i dziś podjąłem (w sumie ostatnią) próbę walki i ... jak zwykle włącza się Max, który ... nie widzi mojego numeru komórkowego 😉 i testuje usługi stacjonarne, które działają poprawnie, potem zacina się na weryfikacji klienta (nie mam i nie zamierzam konsolidować usług w ramach jednej umowy) - poszedłem zrobić sobie kawę w czasie jego marudzenia 😉 i po połączeniu z działem technicznym zaczęło się przełączanie od Annasza do Kajfasza aby w końcu stanąć na tym, żebym... spróbował może z pozycji aplikacji i czatu wymusić przyjęcie zgłoszenia. Jasne - mam czas, w sumie nawet za dużo czasu ostatnio 😉 więc mogę sobie pozwolić na tłumaczenie parę razy tego samego. 
Na szczęście osoba z chatu (p. Monika) przyjęła zgłoszenie techniczne od ręki. 2 dni na odpowiedź. Mam tym razem nawet numer zgłoszenia! Yay! Przynajmniej jest jakiś konkret, ponieważ po poprzednim razie - "odezwiemy się do Pana" nastąpiła... cisza.

Stay tuned 😉


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 445
  • 1556
  • 13

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

No i ... mamy to!

Nie obyło się jednak bez małego wyboju na drodze - dziś po 20 dostaję SMS od Orange, że problem rozwiązany i trzeba wyłączyć i włączyć telefon, a jak by coś dalej nie działało to SIM sprawdzić w innym telefonie.
Ok relog. Dalej "blocked by carrier". Dałem parę chwil systemowi. Kolejny relog. Niestety to samo. I kolejny. I ...4G.
Screenshot z NetMonster'a - chat, krótki opis ocb i że niestety dalej nie działa ponieważ blokada jest na poziomie Orange, że to eSIM, załączam screenshot z komunikatem.
Trafiło na rozsądną ekipę - ponowne otwarcie zgłoszenia technicznego.  W domyśle kolejne 2dni czekania, aczkolwiek - parę minut po 21 - SMS od Orange z krótkim "proszę sprawdzić teraz".
Relog i - działa. Jest 5G.

Dziękuję Wam za wsparcie, informacje i podpowiedzi. Zadziałał chyba tekst o "dokładnym sprawdzeniu bebechów" - użyłem dosłownie tego jako cytat z Forum 😉 i być może łut szczęścia trafiając na rozsądny zespół.

Spokojnego wieczoru - ja posprawdzam prędkości 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 53

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

@Morciak to cieszymy się razem z tobą 😉

Tak myślałem że to kwestia włączenia usług, bo w sieci pisze że re usługi w Orange działają na tych telefonach, kwestia ich włączenia.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Pixel 7 Pro bez 5G w Orange

dla VoWiFi dodaj APN "ims" typ "ims"