Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oppo Reno 8T agregacja pasm


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 52
  • 0

Oppo Reno 8T agregacja pasm

Cześć, mam pytanie do osób posiadających smartfon Oppo Reno 8t zakupiony w Orange. Czy macie ikonę LTE+ czy samo LTE? Zauważyłem, że telefon nie agreguje pasm LTE (sprawdzone w aplikacjach NetMonster i Network Signal Guru) i chciałbym się dowiedzieć czy to prawidłowe działanie, czy problem akurat z moim egzemplarzem. 

10 ODPOW. 10

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2430
  • 10073
  • 88

Oppo Reno 8T agregacja pasm

Cześć @ArekP87 

Czy sprawdzałeś na innym smartfonie czy występuje takim sam przypadek? Jeśli tak to na Twoim obszarze sieć Orange może działać nieprawidłowo/mogą występować utrudnienia. Możesz to sprawdzić postępując w następujący sposób:

Wystarczą dwa kroki:

1. Wyślij SMS na numer 1533 w treści wpisz Diagnozuj (koszt SMS-a zgodny z Twoim planem taryfowym). SMS nie działa w ofercie Flex.

2. W odpowiedzi otrzymasz wiadomość zwrotną od Orange z informacją czy na obszarze, w którym przebywasz występują utrudnienia wpływające na działanie sieci lub usług.

Jeżeli występują utrudnienia, to otrzymasz informację o ich rodzaju oraz przewidywaną datę zakończenia (jeżeli jest znana).

Więcej informacji w tym linku https://www.orange.pl/omnibook/sprawdzenie-slabego-zasiegu#

Może być tak że czasami ikona LTE+ zostanie aktywowana po osiągnięciu określonej szybkości połączenia z Internetem, bez względu na siłę sygnału np gdy korzystasz z usług niewymagających szybkiego połączenia internetowego czyli przeglądania stron internetowych funkcja LTE+ może nie zostać aktywowana, a jej ikona nie będzie widoczna.

Może udało mi się Tobie pomóż

Pozdrawiam 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18667
  • 53453
  • 727

Oppo Reno 8T agregacja pasm

@ArekP87 warto sprawdzić na innym nadajniku. Może w tym czasie na nadajniku do którego się łączysz wystąpiła awaria, trwają prace serwisowe itp. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13319
  • 54620
  • 641

Oppo Reno 8T agregacja pasm

@ArekP87  nie wszystkie nadajniki mają agregację i to nie wszystkich pasm. Podaj adres nadajnika z NetMonstera 

Może uda się zweryfikować . To pierwszy krok 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 52
  • 0

Oppo Reno 8T agregacja pasm

W domu mam jeszcze 2 inne telefony - Redmi Note 11 i Redmi Note 10 Pro. Na obu agregacja pasm się załącza w tym samym miejscu. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13319
  • 54620
  • 641

Oppo Reno 8T agregacja pasm

@ArekP87  weryfikowałeś w specyfikacji tego modelu? A co na to support OPPO?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 52
  • 0

Oppo Reno 8T agregacja pasm

Zadzwoniłem na infolinię Oppo. Twierdzą, że jest agregacja. Zapis w specyfikacji jest  taki:

Pasmo częstotliwości

GSM: 850/900/1800/1900MHz
WCDMA: pasma 1/5/8
LTE FDD: pasma 1/3/5/7/8/20/28
LTE TDD: pasma 38/40/41

 

Może ktoś z użytkowników forum posiada taki model i będzie miał możliwość sprawdzenia, chociaż tego, czy pokazuje się ikona LTE+ 🙂


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 563
  • 2069
  • 15

Oppo Reno 8T agregacja pasm

@ArekP87 

Redmi Note 10 Pro agreguje 4 pasma w dowolnej konfiguracji.

Oppo Reno 8T agreguje max 3 pasma :

 

  • 2CA: Dwa pasma jednocześnie, np. B1 + B3 lub B7 + B28.
  • 3CA: Trzy pasma jednocześnie, np. B1 + B3 + B7 lub B1 + B7 + B28.

Włóż inną kartę SIM na której jesteś pewien że jest agregacja, może być inny dostawca. Ważne aby wykluczyć ewentualną usterkę telefonu co do agregacji.

Przełóż też swoją kartę SIM do Redmi Note 10 Pro aby sprawdzić czy jest agregacja na tej karcie.

 

Znajdź swój nadajnik na https://stacjebazowe.pl/ i zobacz jakie ma pozwolenia.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 52
  • 0

Oppo Reno 8T agregacja pasm

@Zeusek podmieniłem karty między Oppo i Redmi - ta sama sytuacja, na Oppo dalej brak agregacja, na Redmi agregacja jest, więc nie jest to wina karty.

Stacja z którą łączą się oba smartfony:

Ciechanów, Zygmunta Sierakowskiego 14
Operator: Orange Polska S.A.
Częstotliwości: 5G2100, GSM1800, GSM900, LTE1800, LTE2100, LTE2600, LTE800, LTE900, UMTS2100, UMTS900


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2430
  • 10073
  • 88

Oppo Reno 8T agregacja pasm

@ArekP87  a czy masz w smartfonie najnowsze oprogramowanie? Czy próbowałeś jeszcze zresetować smartfon do ustawień fabrycznych? Może coś nie działa prawidłowo 🙂

Pozdrawiam 🙂