Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

Anonim

Nie dotyczy

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

@yanik11  wiesz dlaczego Samsung i iPhone  działa w Orange 5G, bo producent dopasował oprogramowanie do tej sieci, więc nie winił bym tylko Orange, problem po obu stronach jest, dlatego niektóre część telefonów z oferty Orange musi mieć brand, by 5G działało.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

@irek6311 Nie do końca tak jest. Uważasz że firma sprzedająca telefony ma gdzieś swój zasięg sprzedażowy? To Orange jest ignorantem i dlatego posiada w swoim portfolio tak biedna ofertę słuchawek, T-Mobile i Play jakoś potrafili dopilnować by producent dodał ich parametry do softu. W Orange jeśli chcesz flagowy telefon z Androidem to pozostaje Samsung a jeśli zależy ci na najlepszym procesorze snapdragona to w ogóle masz do wyboru chyba tylko jeden model Xiaomi i to jeszcze nie  w topowej wersji. Także jeśli jesteś entuzjastą i wybierzesz telefon nie do końca znany szerszej publiczności a specyfikacja która spokojnie może konkurować z Samsungami z Exynosem to taka sieć Orange nie jest dla ciebie bo dla nich najważniejsi są klienci którzy niewiele się zastanawiają i istnieje dla nich tylko Iphone i Samsung.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 305
  • 0

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?


@yanik11napisał(-a)

Rozmawiałem z działem obsługi i zasugerował by pisać na forum o problemie i jesli będzie spory odzew społeczenstwa to może operator wysłucha i doda telefon do listy obsługiwanych urzadzeń.


Napisałeś w sekcji pytań. Pomysły znajdziesz na głównej stronie nieco niżej. Poniżej zrzut ekranu tej sekcji z pomysłami.

 

nWo_0-1633689857998.png

 

Jednakże pewnie skorzystasz również z porad jakie już inni dodali tutaj.

Anonim

Nie dotyczy

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

@yanik11  gdzie tkwi problem, to nie wiadomo, cieńka lista tych telefonów wspierających 5G w Orange, ale z drugiej strony, gro klientów kupuje w sklepie Orange na raty telefony i one z brandem Orange są, więc zero problemów, klient kupujący telefon samodzielnie w Media Expert przykładowo, musi się liczyć z konsekwencjami, może volte/ vowifi nie działać czy 5G.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

Masz racje bedąc klientem w orange musisz takie rzeczy miec na uwadze a nie powinienes bo wszystko powinno ladnie smigac jak w innych sieciach. To powiedz mi czy ja mam problem czy mam problem przez to ze jestem klientem orange i mam ograniczone pole manewru jako entuzjasta technologiczny. Prawda jest taka ze to wszystko nie jest az takim wielkim problemem bo przeciez mozna  zyc bez tego sciemnionego 5G. Chcialem tylko wytknac jakim ignorantem jest orange i ma gdzies klientow ktorzy wola sobie kupic telefon sami bez crapu systemowego od orange. Latem orange stracil ponad 4200 klientow takze jesli tedencja sie utrzyma moze cos sie zmieni wkoncu. Zycze wszytki milego weekendu.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

Faktem jest, że na ten moment liczba obsługujących urządzeń nie jest imponująca. Trzeba zwrócić jednak uwagę na fakt, że na ten moment 5G dopiero jest wdrażane, zasięg jest mocno ograniczony, a sieć tej generacji nie działa na docelowych pasmach, na które aukcje dopiero będą miały miejsce. Dopiero technologia jest na starcie, zatem dajmy czas operatorowi na wdrożenie, uzbrojmy się w cierpliwość. Na pewno operator dąży do poszerzenia tej listy i zapewne stoi za tym dbałość o jakość usługi. Każdy operator wybiera własną strategię w tym zakresie, najwyraźniej póki co Orange nie bierze udziału w tym wyścigu kto ma więcej 5G, ale niebawem zapewne to się zmieni. Wszystko w swoim czasie. 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

Ta lista wspieranych telefonów to pic na wodę, by tylko kupić telefon u operatora. Jakby chcieli, to kazdy telefon obsługujący 5G z odpowiednimi pasmami by działał w każdej sieci. 

Tu problemem jest Orange, że blokuje w systemie swoim inne telefony niż te z listy, a które by mogły działać w ich sieci na 5G.

Anonim

Nie dotyczy

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

@-brtk-  raczej nie blokują telefonów z wolnego rynku z 5G, to kwestia konfiguracji pasm w telefonie, jakby to się dało samemu ustawić, to brand byłby zbędny, konkurencja ma po prostu inne rozwiązanie tej niby 5G sieci, stąd telefony z wolnego rynku działają.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

Orange akurat nie ma problematycznych pasm jak Plus np. Chodzi o autoryzację, jak telefon wspiera dane pasmo i ma modem 5g, to powinien być autoryzowany w sieci. A problem tutaj opisywany jest, że telefon wspiera co trzeba i nie działa 5g.

To samo tyczy się VoLTE i VoWiFi.

Anonim

Nie dotyczy

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

@-brtk-  nie zgłębiałem tematu, jeśli blokuje Orange telefony z poza listy, to nie ładnie gra z klientami.