Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działa transfer danych we Włoszech

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 1

Nie działa transfer danych we Włoszech

Witam, posiadam telefon Sony Xperia Z3 Compact, karte mam na umowę i przebywam we Włoszech. Nie mogę połączyć się z internetem. Włączyłem sobie pakiet 100MB w UE ale nic to nie dało. W telefonie mam właczony Roaming i opcje transmisja danych w roamingu w UE. Nie mam żadnych limitów transmisji danych ustawionych (przynajmniej tak wynika z "mój orange") Przebywam już 10 dni wiec to nie jakaś tam chwillowa usterka. Próbowałem recznie zmieniać operatora sieci ale też to nic nie dało. Nie dawno byłem w Niemczech to internet działał a we Włoszech nie. Proszę o pomoc bo mi się skończyły pomysły.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 1

Nie działa transfer danych we Włoszech

Dzięki za podpowiedzi a okazało się, że przyczyna jest pierdoła. W ustawieniach telefonu klikamy "Użycie danych" --> "Sieci komórkowe" --> "Transmisja danych w roamingu" i Uwaga! odznaczamy opcje "Roaming w UE" (używaj lokalnej usługi sieciowej za granicą) i wtedy działa normalnie. Swoją drogą nie rozumię tego.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 27
  • 4

Nie działa transfer danych we Włoszech

Jeśli masz uruchomiony roaming w ustawieniach telefonu, to upewnij się czy masz uruchomioną usługę roaming'u w mój orange.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nie działa transfer danych we Włoszech

W przypadku Roamingu jest limit 240 zł na wydatki na internet w roamingu (tzw. Antybillszok). Być może go już przekroczyłeś.
Proponuję kontakt przez Mój Orange lub najszybciej z infolinią +48510100100 w celu sprawdzenia.
Anonim

Nie dotyczy

Nie działa transfer danych we Włoszech

@hopit może coś się "gryzie" w ustawieniach - masz włączony roaming danych oraz roaming transmisji danych w UE?? Może w ustawieniach musisz wpisać APN lokalnego operatora?? Wpisz tam gdzie APN: internet, login i hasło również zmień na internet. W ustawieniach sieci komórkowych w roamingu danych masz zaznaczone "wszystkie sieci"??

Anonim

Nie dotyczy

Nie działa transfer danych we Włoszech

Znalazłem w Internecie na stronie http://www.blognavi.pl/gsm-android/432-jak-korzystac-z-roamingu-danych-na-androidzie taką szybką Instrukcję ustawień Internetu w roamingu.

 

 

"Wszystkie ustawienia dotyczące danych w roamingu znajdują się w menu Użycie danych w Ustawieniach Twojego telefonu. Zakładka ta jest dostępna w sekcji Sieci zwykłe i bezprzewodowe, jest to pierwsza sekcja w menu Ustawienia. Na urządzeniach HTC nie jest ona widoczna na pierwszym ekranie, opcję Użycie znajdziesz po wybraniu Więcej w sekcji Sieci zwykłe i bezprzewodowe.

 

Menu dodatkowych opcji ekranu dostępne jest pod klawiszem sprzętowym Opcje znajdującym się na obudowie Twojego urządzenia poniżej ekranu lub na ekranie telefonu pod przyciskiem oznaczonym trzema kropkami.

 

Dane mobilne

 

Aby prawidłowo włączyć przesyłanie danych mobilnych w zakładce Użycie danych lub Ustawienia sieci komórkowej w menu Ustawienia w telefonie zaznacz opcję Komórkowy transfer danych.

 

Roaming danych

 

Aby prawidłowo włączyć przesyłanie danych mobilnych w roamingu w zakładce Użycie danych wybierz menu dodatkowych Opcji i zaznacz opcję Roaming danych. W zakładce Ustawienia sieci komórkowej wystarczy zaznaczyć opcję Roaming danych.

 

Ograniczenie danych w tle

 

Aby prawidłowo wyłączyć przesyłanie danych mobilnych w tle w zakładce Użycie danych wybierz menu dodatkowych Opcji i zaznacz opcję Ogranicz dane w tle oraz odznacz opcję Autosynchronizacja danych (o ile jest ona dostępna).

 

Po włączeniu ograniczenia danych w tle, na pasku statusowym Androida pokaże się powiadomienie „Dane w tle są ograniczone”. Uważaj, kliknięcie tej wiadomości spowoduje ponowne włączenie przesyłania danych w tle.

 

Na niektórych urządzeniach ograniczenie danych w tle możliwe jest dopiero po ustawieniu limitu przesyłanych danych. Aby to zrobić w zakładce Użycie danych zaznacz opcję Limit transmisji danych. Na wykresie widocznym w zakładce Użycie danych pojawią się wówczas dwie linie: żółta, oznaczająca moment, w którym będziesz ostrzeżony o podwyższonej transmisji oraz czerwona, która oznacza limit przesłanych danych, przy którym transmisja ma zostać zablokowana. Wartości dla ostrzeżenia i blokady możesz zmienić według uznania, wystarczy przesunąć w górę lub w dół daną linię na wykresie [1]".

1. http://www.blognavi.pl/gsm-android/432-jak-korzystac-z-roamingu-danych-na-androidzie

 

POZDRAWIAM 🙂

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 1

Nie działa transfer danych we Włoszech

Dzięki za podpowiedzi a okazało się, że przyczyna jest pierdoła. W ustawieniach telefonu klikamy "Użycie danych" --> "Sieci komórkowe" --> "Transmisja danych w roamingu" i Uwaga! odznaczamy opcje "Roaming w UE" (używaj lokalnej usługi sieciowej za granicą) i wtedy działa normalnie. Swoją drogą nie rozumię tego.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nie działa transfer danych we Włoszech

Opcja Roaming w UE służy dla tzw. ARP (alternatywny partner roamingowy) czy jakoś tak. Nie zawsze działa poprawnie.
Anonim

Nie dotyczy

Nie działa transfer danych we Włoszech

@hopit czyli przyczyną było to o czym Ci pisałem 😜 Tak myślałem że przyczyną będzie coś błachego. Jeśli moja podpowiedź Ci pomogła to cieszę się że udało się pomóc 🙂 Pozdrawiam 🙂