Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Microsoft Lumia 640 LTE - brak aktualizacji Windows 10


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Microsoft Lumia 640 LTE - brak aktualizacji Windows 10

Cześć.

Mam telefon Microsoft Lumia 640 LTE z Windows Phone 8.1 update 2.

Kupiony z umową w Orange, wersja romu przygotowana dla Orange (tapety, aplikacje itp.).

Chciałem zainstalować na nim Windows 10 bo zaczyna doskwierać brak działania niektórych aplikacji z powodu zaprzestania obsługi Windows Phone 8.1.

 

wp_ss_20180603_0004.png

Użyłem doradcy uaktualnienia, włączył mi ładnie dostęp do Windows 10.

DOW10.jpg

 

Niestety nie był się w stanie zainstalować nowego systemu z powodu braku miejsca (dziwne ze doradca uaktualnienia nie zablokował instalacji czy tez nie zaoferował skopiowania danych na kartę SD lub onedrive'a). Ręczne przenoszenie aplikacji nie pomogło, ilość miejsca w pamięci telefonu nadal była niewystarczająca.

 

Zrobiłem więc hard reset z kasowaniem pamięci SD.

Przy pierwszym uruchomieniu zalogowałem się na konto, przywróciłem ustawienia z kopi zapasowej.

Pomogło i pamięć wewnętrzna została w znacznym stopniu pusta (ponad 3GB).

Niestety od tego momentu doradca uaktualnienia nie daje mi opcji instalacji Windows 10.

Tym razem dostaję:

"Dobra wiadomość! Możesz uaktualnić swój telefon do systemu Windows 10. Pracujemy razem z Twoim operatorem komórkowym i producentem telefonu nad udostępnieniem uaktualnienia Twojego telefonu. Gdy będzie gotowe, otrzymasz powiadomienie."

wp_ss_20180603_0001.png

Robiłem także hard reset bez przywracania kopi zapasowej (tylko logowanie na konto Microsoft żeby można było pobrać doradcę uaktualnienia - efekt ten sam możesz pobrać Windows 10 tylko nie pojawia się opcja włączenia aktualizacji Windows 10.

Próbowałem użyć opisywanego na forach triku i uruchomiałem doradcę uaktualnienia kiedy telefon był w trybie samolotowym, bez dostępu do internetu - nie pomogło efekt ten sam - nie pojawia się możliwość instalacji Windows 10.

 

Jakieś sugestie ?

 

Infolinia Orange twierdzi ze nie odpowiadają za swoje telefony.

Kazali mi zgłosić się do Microsoftu, ciężko mi znaleźć jakieś informacje na temat pomocy technicznej dla tego modelu.

 

 

 

 

 

 

 

 

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Microsoft Lumia 640 LTE - brak aktualizacji Windows 10

Jeśli wykonałeś hard reset, to niestety wydłużyłeś oczekiwanie. Aktualizacje są wysyłane partiami i powiązane m.in. z indywidualnym identyfikatorem urządzenia, który się zmienia po hard resecie. Teraz trzeba poczekać kilka godzin, dni, tygodni (niepotrzebne skreślić) aż aktualizacja trafi na Twoje urządzenie.

Ew. może warto skontaktować się z infolinią producenta https://www.microsoft.com/pl-pl/contact.aspx

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Microsoft Lumia 640 LTE - brak aktualizacji Windows 10

Może komuś się przyda.
Bezpośredni link do supportu dla telefonów Lumia prowadzonego przez firmę B2X:
https://support.b2x.com/

bnx2.jpg

Po wprowadzeniu modelu telefonu otrzymujemy dostęp do dużej bazy pytań i odpowiedzi.
Lub można wybrać poniżej inna opcje pomocy (rozmowa/czat) ale jeśli telefon jest już po gwarancji każą sobie za pomoc słono płacić
(43 złote za możliwość czatowania w sprawie telefonu kupionego w listopadzie 2015, pół roku po zakończeniu gwarancji !!!).

Infolinia Microsoftu w Polsce umywa ręce (oni się tylko zajmują oprogramowaniem i komputerami).


b2x.jpg
Na razie to oznacza, że jeżeli nie zapłacę, nie zbliżę się do rozwiązania problemu ;(

 

Chyba zostaje mi jeszcze Windows Device Recovery Tool, jak nie zadziała to oczekiwanie, może rzeczywiście po jakimś bliżej nieokreślonym czasie wskoczy ;(

Anonim

Nie dotyczy

Microsoft Lumia 640 LTE - brak aktualizacji Windows 10

Już widziałem że masz założony temat na forum Windowsmania 

 

Zobacz jeszcze tutaj windows 10 mobile upgrade


________________
* Usunięto nieaktywny link do video – moderator Michał

 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Microsoft Lumia 640 LTE - brak aktualizacji Windows 10

Tam już zaglądałem. Już prawie 2 tygodnie z tym problemem się męczę.

Nie jestem nowicjuszem w tych sprawach, na mojej starej 735 od 2 lat mam Windows 10.

Ale mama się uparła, że jej działa telefon i mam nie ruszać bo coś się zmieni a ona nie che się uczyć nowych rzeczy i jej aktualizacji w zeszłym roku nie zrobiłem ;( Wtedy jeszcze działał np. Windows Insider i nim mógłbym wymusić instalację. A teraz nagle potrzebuje Skype, itp. A tu kicha.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Microsoft Lumia 640 LTE - brak aktualizacji Windows 10

Znajomy mi podpowiedział, że Windows Device Recovery Tool to jedyne obecnie rozwiązanie.

Anonim

Nie dotyczy

Microsoft Lumia 640 LTE - brak aktualizacji Windows 10

@kukuczMasz tutaj link o którym wspomniał @Wojcieszko windows10 mobile device recovery tool