Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

MaxCom MM831 jak ustawić Internet GPRS w Orange Free ?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 1

MaxCom MM831 jak ustawić Internet GPRS w Orange Free ?

do Ron

Wydaje się , że ta odpowiedz jest właściwa..

Pisałem też do producenta telelefonu z prośbą o podanie nazwy systemu operacyjneno i możliwości zainstalowania komunikatora Whatsapp.

Otrzymałem taką odpowiedz:

"telefon Maxcom MM831 3G  działa na systemie operacyjnym stworzonym przez naszego producenta-jest to system zamknięty bez możliwości zmiany oprogramowania i wgrywania własnego systemu jak również nie ma możliwości zainstalowania żadnego komunikatora."


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 1

MaxCom MM831 jak ustawić Internet GPRS w Orange Free ?

do spiro

Próba pobrania proponowanej wersji nie powiodła się ponieważ program żąda wybrania systemu operacyjnego telefonu. Producent odmówił podania co wyjaśniłem w poprzednim poście.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2030
  • 6289
  • 69

MaxCom MM831 jak ustawić Internet GPRS w Orange Free ?

@jawor412 , wybierz opcję java jeśli się da. Jeśli nie - to trzeba poszukać innego sprzętu.

Co do 8110 4G to dziś bawiłem się nią w sklepie i nie zauważyłem w niej whatsappa. Był yt, mapy, ale tej apki nie znalazłem. Obsługa chyba ma być w którejś aktualizacji, ale głowy sobie nie dam za to uciąć. Wsółczesne apki na starych lub mało zaawansowanych słuchawkach to prawdziwa loteria...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

MaxCom MM831 jak ustawić Internet GPRS w Orange Free ?

Dziś miałem chwilę tę "słuchawkę" w ręku. Dla potomnych ustawienia punktu dostępu są w Menu, Ustawienia potem bardzo długo w dół i potem Łączność. Screeny dalej są oczywiste.m1.jpg

 

m2.jpg

 

m3.jpg

Co do komunikatorów - tylko nieoficjalne klienty i chyba jedynie przez przeglądarkę. 

 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2030
  • 6289
  • 69

MaxCom MM831 jak ustawić Internet GPRS w Orange Free ?

Odśnieżę lekko temat.

Mam Nokię 8110 4G i muszę przyznać, że nie spodziewałem się aż takiej słabizny.

Whatsappa nie ma (przynajmniej na razie), Jedna dotychczasowa aktualizacja doinstalowała twittera który jest nieusuwalny. Aplikacja YT to prymitywny port przeglądarki, która działa jakby chciała i nie mogła.

Jest wifi (z opcją hotspotu) i LTE, ale wg mnie to są jedyne plusy.


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10965
  • 150

MaxCom MM831 jak ustawić Internet GPRS w Orange Free ?

Fajnie, że odświeżyłeś temat @spiro 🙂

 

Zważ jednak na to, że w swym pierwotnym założeniu dotyka on spraw związanych ze słuchawką MaxCom MM831 a nie z Nokią 8110. Proszę, byś w dalszym toku dyskusji miał to na uwadze 🙂 [ot, takie tam moderatorskie noworoczne memento Bardzo szczęśliwy kot]

No chyba że doszukamy się w tych dwóch apartach pewnych analogii; powiedzmy - typu: to bardzo klasyczne aparaty z podstawowymi funkcjami. Dobre do rozmów i SMS-ów, ale dla większej ilości funkcji niestety konieczny jest smartfon Emotikon: JęzykMrugający mężczyzna


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2030
  • 6289
  • 69

MaxCom MM831 jak ustawić Internet GPRS w Orange Free ?

@Wiktor , w wątku był poruszony m.in temat whatsappa na prostych telefonach i pojawiło się również info o PLANOWANEJ wersji na odświeżone nokie, m.in. na 8110 4G. Ponieważ na własnej skórze to zweryfikowałem, postanowiłem o tym wspomnieć oraz o paru innych rzeczy o tym telefonie. Powtórzę tylko, że whatsapp wyłączył dostęp do aplikacji na stare systemy (m.in. java, BBOS - tu nie działa myk z datą) i obecnie dla nie-smarfonów nowy banan mógłby być jakąś alternatywą. Mógłby, bo na razie tej konkretnej aplikacji po prostu nie ma. Aplikacji do facebooka zresztą też nie ma.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2030
  • 6289
  • 69

MaxCom MM831 jak ustawić Internet GPRS w Orange Free ?

@jawor412, kwestia WA w 8110 4G nabrała tempa. Zgodnie z zapowiedzią

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/sprzet/nokia-8110-4g-z-wazna-aktualizacja-imitacja-banana-z-matr...

mój egzemplarz dostał aktualizację w tym tygodniu dzięki której pojawił się WA i fejs. Rozmowy tekstowe  działają - sprawdziłem, co do rozmów głosowych to jest tam taka opcja, ale jej nie testowałem. Aplikacja jest na razie cała po angielsku.

Co do samego telefonu to PRZED planowanym zakupem namawiam żeby ją sobie podotykać i zobaczyć jak działa w jakimś sklepie - wg mojej subiektywnej opinii telefon jest wart góra 100pln, bo oprócz LTE i wifi (z hotspotem) to wszystko inne kuleje: długo się uruchamia, zapomina zapisane sieci wifi (domową muszę wprowadzać raz w miesiącu), automatyczna czcionka jest trochę dziwna i ogólnie jest trochę mułowaty. Ale WA w końcu działa, tylko powiadomienia jakoś nie chcą się pojawiać 😞 Może to się zmieni z kolejnymi aktualizacjami, ale na razie (2Q2019) to wygląda słabo. Btw, w ofercie orange też widziałem ten telefon.