Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Laptop Techbite ARC 11.6, pierwsza konfiguracja


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Laptop Techbite ARC 11.6, pierwsza konfiguracja

Witam wczoraj rozpocząłem konfiguracje Laptopa ARC 11.6 64Gb, po zalogowaniu na konto Microsoft i nadaniu kodu pin, wyświetliło mi się "czekaj..." i tak od wczoraj od godziny 16 utknęło w tym punkcie, ciągle się ładując. Moje pytanie brzmi, czy zawsze tak długo to trwa? Czy może raczej jest to wina wadliwego sprzętu?

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Laptop Techbite ARC 11.6, pierwsza konfiguracja

@DziZ To niestety jest zwis. Podczas instalacji jeśli coś się zawiesza zawsze wykonuje ja od nowa wracając do fabryki że sprzętem..nie wiadomo co spowodowało i na czym utknął zwis

Anonim

Nie dotyczy

Laptop Techbite ARC 11.6, pierwsza konfiguracja

@DziZ  przeprowadż jeszcze raz konfigurację wstępną, ale bez dostępu do netu, wystarczy wyłączyć router, potem przeprowadzisz resztę konfiguracji po włączeniu routera (FunBox czy co tam masz), choć tak na marginesie nie spotkałem się z takim problemem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 90
  • 214
  • 3

Laptop Techbite ARC 11.6, pierwsza konfiguracja

Wyłącz sprzęt i włącz ponownie

Co się teraz dzieje? Jakieś błędy?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Laptop Techbite ARC 11.6, pierwsza konfiguracja

Sugeruję wyłączyć internet np. router z prądu. Wtedy można się logować po staremu (bez konta Microsoft).

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Laptop Techbite ARC 11.6, pierwsza konfiguracja

Więc tak, po kilkukrotnym resecie urządzenia cała konfiguracja zajęła 5 minut, z tym że nie Laptop nie chciał połączyć się z siecią wi-fi, więc znów spróbowałem przeprowadzić konfigurację offline, tym razem przeszło bez żadnych problemów. Nie wiem gdzie leżała przyczyna, ponieważ próbowałem dzisiaj już dwukrotnie przejść przez konfiguracje offline, co nie dawało żadnych rezultatów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Laptop Techbite ARC 11.6, pierwsza konfiguracja

Podejrzewam, że konflikt z ipv6.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Laptop Techbite ARC 11.6, pierwsza konfiguracja

@DziZ Powiem tak, są rzeczy o których nie śniło się filologom....ale wiem, że jeśli coś się wysypuje w czasie instalacji, to często później słabo działa. Osobiście wolę wtedy przejść ponownie instalację niż liczyć, że będzie jakiś czas ok.