Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

LTE nie odbiera poza centrami miast na telefonie z Chin

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

LTE nie odbiera poza centrami miast na telefonie z Chin

► Wątek został wyodrębniony z tematu Problem z LTE w telefonie Xiaomi Redmi 4x - Moderator Wiktor ◄

 

Mam ten sam problem, czy udało się komuś rozwiązać problem?

Mam ustawione preferowane sieci LTE. W centrach miast nie mam problemu z LTE (odbiera na wpisanej konfiguracji telefonu), ale poza nimi już jest, nie odbiera LTE, max H+ (a są te same ustawienia).

Opis ustawień telefonu ze strony ustaw.orange.pl nie odpowiada rzeczywistości. Tzn. nie mam możliwości ustawienia TYP UWIERZYTELNIANIA, TYP APN oraz PROTOKÓŁ APN – a to jest w opisie. Zaś mogę ustawić Proxy, Port, Serwer i MMSC, czego zaś nie ma w opisie.

Dodam, że karta SIM jest ok, bo jak przełożyłem ją do innego telefonu to w miejscu gdzie teraz mam problem, odbiera LTE. Próbowałem przekładać tą kartę do gniazda SIM1 i SIM2 - to nic nie pomogło.

Proszę o pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

LTE nie odbiera poza centrami miast na telefonie z Chin

Moja analiza:
1) wszystkie screeny z miejsc LTE pokazują że łączysz się jedynie po częstotliwości 1800 i 2600 MHz (nawet jeśli w niektórych miejscach jest też pasmo 800MHz)
2) screen po lewej dla HSPA nie mogę znaleźć takiej stacji
3) screen po prawej dla HSPA: na nadajniku jest 800MHz którego pewnie nie łapiesz

Więc na 99% nie ma LTE po 800MHz. Ew. zostaje szukanie na forach nieoficjalnych opcji na uruchomienie, ale czytając komentarze nie każdemu się udaje.

Jest też ew światełko w tunelu ale to nie na jutro, a raczej za kilka lat są plany by częstotliwości zajmowane przez UMTS/HSPA zamienić na LTE. Więc jakby było LTE na 900MHz - miałbyś lepiej pod kątem LTE - ale to jeszcze długo by czekać i nic pewnego.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

LTE nie odbiera poza centrami miast na telefonie z Chin

Jeśli w mieście odbierasz LTE to konfiguracja nic nie zmieni.

Gdzie kupiłeś telefon?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

LTE nie odbiera poza centrami miast na telefonie z Chin

Telefon był sprowadzany z Chin.

Jednak zastanawia mnie problem z tym, że telefon odbiera LTE, jednak nie wszędzie i zastanawiam się co może być problemem?

Może to kwestia częstotliwości "brak wsparcia dla LTE na częstotliwości która jest u Ciebie", jednak nie wiem jak to sprawdzić/potwierdzić. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

LTE nie odbiera poza centrami miast na telefonie z Chin

Telefon z Chin często nie wspiera 800 MHz więc poza miastami może być problem. Jak to sprawdzić - pobierz aplikację do badania np. netmonitor i sprawdź w różnych lokalizacjach jakie masz pasma dostępne.

Anonim

Nie dotyczy

LTE nie odbiera poza centrami miast na telefonie z Chin

A ta aplikacja coś słabo działa na Androidzie 5.0.1 a nawet w cale. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

LTE nie odbiera poza centrami miast na telefonie z Chin

Ja nie mam problemów.

Anonim

Nie dotyczy

LTE nie odbiera poza centrami miast na telefonie z Chin

A może pokaz jak to jest u ciebie ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

LTE nie odbiera poza centrami miast na telefonie z Chin

Kartę z Orange mam na slocie nr 2 więc dane są na dole.

CI (do spacji) wrzucamy sobie np tu http://btsearch.pl/index.php a potem patrzymy na CID - u mnie 32. Widać że pasmo 2600. I tak trzeba potestować w różnych miejscach. Jeśli kiedyś złapiemy 800MHz, to znaczy że telefon wspiera - a jak mamy coś innego to niestety nie. Warto poszukać specyfikacji na stronie producenta - w chińskim romie nie ma 800MHz (a im mniejsza częstotliwość tym większy zasięg pasma od nadajnika).

Screenshot_2018-05-14-20-03-01-923_com.parizene.netmonitor.png


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

LTE nie odbiera poza centrami miast na telefonie z Chin

Potestowałem i u mnie wygląda to takSlajd1.JPG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

LTE nie odbiera poza centrami miast na telefonie z Chin

Moja analiza:
1) wszystkie screeny z miejsc LTE pokazują że łączysz się jedynie po częstotliwości 1800 i 2600 MHz (nawet jeśli w niektórych miejscach jest też pasmo 800MHz)
2) screen po lewej dla HSPA nie mogę znaleźć takiej stacji
3) screen po prawej dla HSPA: na nadajniku jest 800MHz którego pewnie nie łapiesz

Więc na 99% nie ma LTE po 800MHz. Ew. zostaje szukanie na forach nieoficjalnych opcji na uruchomienie, ale czytając komentarze nie każdemu się udaje.

Jest też ew światełko w tunelu ale to nie na jutro, a raczej za kilka lat są plany by częstotliwości zajmowane przez UMTS/HSPA zamienić na LTE. Więc jakby było LTE na 900MHz - miałbyś lepiej pod kątem LTE - ale to jeszcze długo by czekać i nic pewnego.