Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kupno telefonu z orange od osoby prywatnej


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Kupno telefonu z orange od osoby prywatnej

Dzień dobry, planuje zakup telefonu Samsung Galaxy s9 plus od osoby prywatnej, która kupiła go w Orange na przedłużenie umowy. W związku z zakupem mam kilka pytań :
1. Jakie dokumenty potrzebuje dostać od właściciela?
2. Czy z tymi dokumentami będzie przysługiwała mi normalna gwarancja przez okres 2 lat od dokonania zakupu przez właściciela?
3. Czy Orange nadal nie blokuje telefonów w przypadku braku uiszczania opłat przez abonamenta?
4. Jeżeli klient Orange przestał płacić abonament, to czy będzie nadal przysługiwała mi gwarancja i bez problemów będę mogła oddać telefon do naprawy?
19 ODPOW. 19
Anonim

Nie dotyczy

Kupno telefonu z orange od osoby prywatnej

@patika1244Orange nie blokuje IMEI jeśli chodzi co powinieneś dostać od właściciela to faktura/paragon co do gwarancji będziesz musiał oddawać go do serwisu Samsunga więcej co ci jest potrzebne do oddania do Orange znajdziesz tutaj


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kupno telefonu z orange od osoby prywatnej

1. To już zależy od Ciebie czy chcesz to zrobić oficjalnie czy nie. Standardowo powinna być to umowa sprzedaży/kupna. Jeśli masz mieć też gwarancję, to przydałby się karta gwarancyjna +dowód zakupu przez pierwszego właściciela (ew. tu warto skontaktować się z Samsungiem).
2. Tak, ale gwarancję świadczy producent. Nie skorzystasz z pośrednictwa w salonie Orange by odesłać sprzęt do producenta.
3. Nie ma blokad na imei za brak spłat rat.
4. Tak, gwarancja nie jest związana ze opłacaniem rachunków. Jak pisałem w 2, nie skorzystasz z pośrednictwa Orange. Trzeba będzie samodzielnie odesłać/zanieść do serwisu Samsunga lub skorzystać z gwarancji door2door (czyli zamówienia kuriera pod wskazany adres za free).

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Kupno telefonu z orange od osoby prywatnej

Czyli nawet jeżeli będę miała fakturę z Orange i kartę gwarancyjną, to nie będę mogła oddać telefonu na gwarancję przez Orange?
Anonim

Nie dotyczy

Kupno telefonu z orange od osoby prywatnej

@patika1244Tak nie będziesz oddać do Orange 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kupno telefonu z orange od osoby prywatnej

Standardowo nie. Taka opcja jest dedykowana bezpośrednio dla klientów. W niektórych salonach może wyjątkowo się uda, ale częściej się nie uda niż uda.

W przypadku tego modelu telefonu jest bezpłatny serwis producenta (można zamówić bezpłatnie kuriera pod dowolny adres w Polsce który przekaże telefon do serwisu).

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Kupno telefonu z orange od osoby prywatnej

Właściciel ma też wykupioną usługę samsung guard.
Mam jeszcze jedno pytanie niezwiązane już konkretnie z firmą Orange. Czy oprócz sprawdzenia wyglądu i zgodności numeru imei z telefonu, faktury i opakowania należy coś jeszcze sprawdzić kupując telefon od osoby prywatnej?
Anonim

Nie dotyczy

Kupno telefonu z orange od osoby prywatnej

@patika1244 usługa Samsung guard nie przechodzi na ciebie. Na fakturach nie ma chyba już imei.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kupno telefonu z orange od osoby prywatnej

Co do Guarda - będziesz mieć dostęp do maila użytego podczas rejestracji?

A co sprawdzenia. Standardowo powinno wystarczyć.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Kupno telefonu z orange od osoby prywatnej

A nie istnieje możliwość zmiany danych w tej usłudze?