Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kradzież telefonu i blokada IMEI


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Kradzież telefonu i blokada IMEI

Dzień dobry.

Na wstępie jestem wieloletnim (przynajmniej 15 lat) użytkownikiem w Orange na kartę i od jakiegoś roku mam światłowód 2000/600.

 

Krótki wstęp:

Dnia 18.05 został mi skradziony telefon Google Pixel 7 Pro w którym oczywiście była karta Orange i tego samego dnia w salonie Orange zrobiłem duplikat karty SIM.

Sprawa kradzieży wczoraj dnia 20.05 została zgłoszona na policję po czym z dokumentem z policji udałem się do salonu Orange.

Niestety zostałem poinformowany, że skoro telefon nie był kupiony u Was to nie możecie założyć blokady IMEI (co do...?!), a gdybym miał wcześniej jakiś u was abonament lub zakupiony telefon to może by się udało to wykonać (kolejne co do....).

Mimo wszystko miła konsultantka z salonu przejęta moją sytuacją złożyła reklamację w moim imieniu skanując wszystkie dokumenty co przyniosłem (załączając je do reklamacji) i mam czekać 7 dni na łaskawie odpowiedź kogoś z góry czy założycie blokadę IMEI - a w tym czasie ktoś sobie używa mój telefon kupiony za moją ciężko zarobioną gotówkę, no po prostu super. 

Miałem cierpliwie czekać 7 dni, ale powiedziałem sobie, że: Nie, nie dam się traktować i pora sprawę nagłośnić - wpierw tu a potem jeszcze media społecznościowe, może jak potracicie klientów to coś się zmieni.

 

Czyli podsumowując obecnie się czuję tak - nie kupiłeś od nas telefonu (nadmienię że z marżą średnio wyższą o 150-200% więcej niż jakby kupić telefon w zwykłym sklepie RTV - pomijam już fakt, że telefonów Google nie było u żadnego operatora w tym czasie możliwości kupienia) to dla nas jesteś nikim a nie klientem, nie masz abonamentu to też jesteś nikim i ci nie pomożemy, dodatkowo w moim rozumowaniu Orange chroni i nie neguje kradzieży (bo odmawiacie założenia blokady IMEI skradzionego telefonu), dodatkowo sądzę że utrudniacie takim postępowaniem też śledztwo policji.

 

Teraz mnie ciekawi czy jak pójdę do konkurencyjnego operatora z tą sprawą czy to fioletowego czy zielonego to też będzie to samo czy może potraktuje mnie jak klienta lub potencjalnego przyszłościowego klienta.

 

PS: Jeśli temat w złym dziale to proszę o przeniesienie.

 

____________

* W temacie doprecyzowałem kategorię - Wiktor

16 ODPOW. 16

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 239
  • 901
  • 5

Kradzież telefonu i blokada IMEI

Masz na paragonie lub fakturze wbity nr IMEI lub SN?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13284
  • 54489
  • 637

Kradzież telefonu i blokada IMEI

@Jaggermajster Według mnie nie ma znaczenia gdzie był kupiony telefon. Możesz założyć blokadę IMEI https://www.orange.pl/omnibook/blokada-numeru-imei#dla-klienta#brak#jak-zablokowac-numer-imei

lub kradzieżową https://www.orange.pl/omnibook/blokada-kradziezowa#

Salon nie ma prawa tego odmówić. Jeśli zweryfikują numer karty, to mogą i zweryfikować do jakiego smartfona jest włożona i porównać numer IMEI z podanym przez Ciebie i zgłoszonym na Policję.

Jeśli masz wszystkie wymagane dokumenty z pkt4 pierwszego linka, a na dodatek zgłoszenie na Policję, powinni to zrobić od ręki


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 239
  • 901
  • 5

Kradzież telefonu i blokada IMEI

Wg ustawy operator nie musi blokować IMEI telefonów z rynku wolnego. Poza tym potrzebna jest faktura lub paragon z wbitym IMEI lub SN.

Przykrą wiadomością jest również fakt, że ominięcie blokady IMEI to niski koszt. Ktoś jak będzie chciał, to z telefonu będzie korzystał.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1776
  • 8628
  • 65

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Kradzież telefonu i blokada IMEI

@agat13  tak mam te wszystkie dokumenty potrzebne i dałem je w salonie Orange - i tak mi odmówiono z powodów wyżej wymienionych.

@atlas_cudow  tak mam fakturę na której jest podany numer IMEI urządzenia.

@Samotnick niestety urządzenie jest wyłączone lub przywrócone do ustawień fabrycznych więc ten trick nic mi nie daje


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1776
  • 8628
  • 65

Kradzież telefonu i blokada IMEI

@Jaggermajster Nawet jak jest wyłączone to przy pierwszym kontakcie z siecią powinno się zablokować.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 239
  • 901
  • 5

Kradzież telefonu i blokada IMEI

@Samotnick  To urządzenie już jest zablokowane jeżeli jest po factory resecie przez FRP. A jak nie jest to pewnie będzie bo żeby cokolwiek z nim i tak trzeba wykonać FR. Chyba że właściciel nie miał założonego kodu?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1776
  • 8628
  • 65

Kradzież telefonu i blokada IMEI

@atlas_cudow Bardzo możliwe, że się mylę. Nie przyszło mi do głowy, że można pozwolić zresetować urządzenie bez pozwolenia właściciela.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 239
  • 901
  • 5

Kradzież telefonu i blokada IMEI

Można. Wipe data przez recovery i gotowe. Po takim zabiegu tel i tak będzie zablokowany.