Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kradzież telefonu i blokada IMEI

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Kradzież telefonu i blokada IMEI

Oczywiście był odcisk palca, skan twarzy, PIN i kod rysunkowy skomplikowany - chyba włączone wszystko co możliwe do ustawienia.

Co do FRP to o tym nie wiedziałem - dobrze wiedzieć 🙂 

Tak a propo Find My Device - nie działa to z obecną Betą Android 15 a niestety była ta wersja wgrana na moim telefonie, testowanie na smartfonie żony (również Pixel)...


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1801
  • 8736
  • 66

Kradzież telefonu i blokada IMEI

@atlas_cudow Będzie zablokowany ale już nie do namierzenia?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 253
  • 950
  • 5

Kradzież telefonu i blokada IMEI

To zależy od konfiguracji usługi Find My Device.  Szczegóły można przeczytać tu: https://support.google.com/accounts/answer/3265955?visit_id=638519038576739527-2528058430&p=device_m...

 

Ale dużym uproszczeniu, dopóki ktoś nie złamie zabezpieczeń FRP to jest to możliwe, bo telefon będzie przypisany do konkretnego konta Google. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Kradzież telefonu i blokada IMEI

Po Wipe data telefon odpina/wylogowuje się od Googla?

Zauważyłem parę dni temu, że ktoś go odpiął/wylogował z mojego konta.

 

Co do nałożenia blokady IMEI sprawa została załatwiona (zrealizowana) w innym salonie Orange od ręki.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5583
  • 22649
  • 186

Kradzież telefonu i blokada IMEI


@Jaggermajsternapisał(-a)

Po Wipe data telefon odpina/wylogowuje się od Googla?

Zauważyłem parę dni temu, że ktoś go odpiął/wylogował z mojego konta.

 

Co do nałożenia blokady IMEI sprawa została załatwiona (zrealizowana) w innym salonie Orange od ręki.


Skoro udało się założyć blokadę IMEI to chyba jest OK. Co do FRP to nie, reset fabryczny właśnie nie odpina automatycznie od konta Googla, FRP na tym polega że po resecie i tak trzeba podać hasło do konta. Są jednak metody przełamywania blokad FRP więc IMHO to jest takie sobie zabezpieczenie i pewnie złodziej sobie z nim poradził. Z IMEI też pewnie sobie poradzi.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 253
  • 950
  • 5

Kradzież telefonu i blokada IMEI

Poprzez słowo "wylogować" można rozumieć kilka rzeczy. Należy zadać pytanie, czy " nowy użytkownik" złamał FRP. Sama blokadę IMEI można w legalny sposób ominąć, chociażby poprzez używanie telefonu za granicą. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13330
  • 54662
  • 642

Kradzież telefonu i blokada IMEI

@Jaggermajster  tak jak pisałem wcześniej salon jest zobowiązany do założenia blokady zgodnie z wytycznymi i procedurą. Pierwszy salon był nieświadomy praw klienta, drugi już zachował się poprawnie. Grunt, że sprawa załatwiona choć na tym etapie