Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kontakty i smsy ze starej karty sim

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Kontakty i smsy ze starej karty sim

@spiro  dzięki za info, ale to już przeszłość, jak pisałem to było już dość dawno a sytuacja przypomniała mi się w związku tym tematem przeczytanym na forum (od tamtego czasu robię kopie zapasowe w razie "w").


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 22
  • 0

Kontakty i smsy ze starej karty sim

Dziękuje za tak szerokie odpowiedzi liczę że może się coś uda. Mam lg k52 i samsung s5


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Kontakty i smsy ze starej karty sim

Poniżej moje pomysly:

W telefonie bez starej karty sim włącz tryb samolotowy. Wyłącz telefon. Włóż starą kartę i uruchom. Daj znać co się stało. Jakie komunikaty wyświetla telefon?

Drugi pomysł to użycie jakiegoś starego telefonu z klawiaturą. O ile wspomniane samsungi mają możliwość zarządzania smsami i kontaktami o tyle inne mogą dawać co najwyżej podgląd i nic ponadto.

Anonim

Nie dotyczy

Kontakty i smsy ze starej karty sim

@spiro  może masz farta i ten Samsung czyta nieaktywne sim karty. Moje 3 Nokie na Symbian, niestety tych nowych kart nieaktywnych nie czytają i kontaktów czy SMS, nie da się odczytać, lub kopię zrobić, kiedyś w salonach mieli czytniki kart SIM i dało się kopię zrobić, czy teraz jeszcze to mają, wątpię. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Kontakty i smsy ze starej karty sim

Hmmm, sprawdzam z wyłączoną kartą o kolorze innym niż pomarańczowy i ona nawet na nokii c5 daje się bez problemu odczytać. Niestety nie mam żadnej nowej pomarańczowej do sprawdzenia...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Kontakty i smsy ze starej karty sim

Sprawdziłem z 10 nieaktywnych kart SIM, również najnowsze, nieaktywne mniej więcej od sierpnia 2021 roku. Karty SIM sprawdzane na telefonach Nokia 1600, Samsung Galaxy A5 i A20e - nie było żadnych problemów z odczytaniem kontaktów i SMS-ów z kart SIM. Moim zdaniem jest pewnie uszkodzona karta SIM @Ekhm, dlatego nie może odczytać danych, zbieg okoliczności z jej wymianą. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 22
  • 0

Kontakty i smsy ze starej karty sim

Cały czas komunikat jakbym nie miał karty sim. Pożyczyłem od starszej sąsiadki jakąś nokie z klawiaturą na chwilę i to samo. A może jest jakaś opcja żeby ją na nowo uruchimić? Może w salonie coś naprawia na tym czytniku co irek6311 pisał że w salonach mieli. Przejdę się chyba w piątek i jak coś wyczarują, to Wam napiszę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Kontakty i smsy ze starej karty sim

@Ekhm kiedyś takie czytniki mieli. Przydatne jak był kupowany nowy telefon, to od razu przenosili dane do nowej karty SIM. Obecnie już dawno nie widziałem takich czytników. Raczej stawiam, że Twoja karta SIM uległa awarii, dlatego nie da się odczytać danych.

Anonim

Nie dotyczy

Kontakty i smsy ze starej karty sim

@Ekhm sama jakieś 4 lata temu pracowałam w salonie (co prawda innej sieci ale miałam wtedy też znajomą z Orange) i takich czytników nie było. Widzę, że coś takiego na necie niby można znaleźć. 

 

Można w sieci znaleźć jeszcze takie czytniki albo pokusić się o profesjonalne odzyskanie danych (ale wiadomo nie jest to tani temat). 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 22
  • 0

Kontakty i smsy ze starej karty sim

Niestety w salonie faktycznie nie poradzili nic. Miła pani sprawdziła mi te karte na 2 różnych telefonach i ten sam efekt co na moich był nie czytało jej.