Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kontakty i smsy ze starej karty sim

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 22
  • 0

Kontakty i smsy ze starej karty sim

Da się jakoś odzyskać kontakty i smsy ze starej karty sim? Wymieniłem niezarejestrowanym starterem kartę i to co było na niej zapisane, to nic teraz z niej nie czyta. Nie wiedzialem że to na niej mam. Myslałem że na telefonie. Może da się ją jakoś odzyskać, a konkretnie te dane odzyskać na kompie jakimś programem czy coś?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Kontakty i smsy ze starej karty sim

Sprawdziłem z 10 nieaktywnych kart SIM, również najnowsze, nieaktywne mniej więcej od sierpnia 2021 roku. Karty SIM sprawdzane na telefonach Nokia 1600, Samsung Galaxy A5 i A20e - nie było żadnych problemów z odczytaniem kontaktów i SMS-ów z kart SIM. Moim zdaniem jest pewnie uszkodzona karta SIM @Ekhm, dlatego nie może odczytać danych, zbieg okoliczności z jej wymianą. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Kontakty i smsy ze starej karty sim

@Ekhm jeżeli włożysz starą kartę SIM do telefonu, to to co najmniej jest zapisane jest dostępne, czyli kontakty, SMS-y, nawet jak już karta SIM nie loguje się do sieci. Czasami dane nie są zapisywane na karcie SIM, tylko na telefonie. Zależy jakie były ustawienia.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 22
  • 0

Kontakty i smsy ze starej karty sim

Cześć ketrasaArtur dzięki za odpowiedź. No własnie nie czyta mi tego i stąd moje pytanie. Wkladałem nawet do starego samsunga i też nie czyta nic. A nie mam na telefonie teraz tego od momentu wymiany wiec na bank było na karcie.

 

Może miał kotoś też taką sytuacje? Jak i co teraz z tym zrobić? Da się coś zrobić?

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

Kontakty i smsy ze starej karty sim


@Ekhmnapisał(-a)

Da się jakoś odzyskać kontakty i smsy ze starej karty sim? Wymieniłem niezarejestrowanym starterem kartę i to co było na niej zapisane, to nic teraz z niej nie czyta. Nie wiedzialem że to na niej mam. Myslałem że na telefonie. Może da się ją jakoś odzyskać, a konkretnie te dane odzyskać na kompie jakimś programem czy coś?


Po dezaktywacji karty sim, nie ma już dostępu do kontaktów i innych danych, na niej zapisanych. Trzeba przed dezaktywacją karty sim zrobić kopię cennych danych. Teraz to pozamiatane. Żaden program tego nie odczyta.

@ketrasaArtur  próbowanie w starym telefonie, bez android, też nic nie zmieni w temacie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Kontakty i smsy ze starej karty sim

@Anonim kiedyś odczytywałem dane z nieaktywnej karty SIM. Wieczorkiem sprawdzę w domu i dam znać, czy odczytam dane z nieaktywnej karty SIM.

Anonim

Nie dotyczy

Kontakty i smsy ze starej karty sim

@ketrasaArtur  te wiekowe 20 letnie spok, ale nowszych nie odczytasz. Kilkuletnie karty sim są nie do odczytania po dezaktywacji.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Kontakty i smsy ze starej karty sim

Muszę przyznać że @Anonim  niestety ma rację, gdyż kiedyś samemu "udało" mi się odwinąć takiego "babola", mianowicie przed wymianą starej microSIM na nanoSIM nie skopiowałem jej zawartości i po dezaktywacji wszystko co na niej było poszło pa, pa ☹️.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Kontakty i smsy ze starej karty sim

@Ekhm dostęp do zapisanych danych na dezaktywowanej karcie powinien być dostępny. Przerobiłem sporo kart i nigdy nie było z tym problemów. Może jakiś smartfon jest zbyt smart na takie sprawy, ale np. stare klawiszowe samsungi powinny sobie dać z tym bez problemu rade. Np taki b2700 potrafi kopiować smsy między pamięcią telefonu i kartą sim, więc można nawet je wrzucić na tę nową simkę.

Napisz na jakich urządzeniach sprawdzasz tę starą.

Anonim

Nie dotyczy

Kontakty i smsy ze starej karty sim

@spiro  tylko karty sim bez możliwości wyłamania do micro sim, dają jakąś szansę na odczyt kontaktów, inna sprawa że w standardzie, zapis kontaktów jest w pamięci telefonu, chyba że ktoś kopiuje na sim te kontakty, ja tam kopie robię na kartę pamięci telefonu, potem to przerzucam na komputer.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Kontakty i smsy ze starej karty sim

@Anonim powtórzę raz jeszcze: wszystkie karty które mi się zdezaktywowały zachowały dostęp do kontaktów i smsów, zarówno zwykłe mini sim, micro sim oraz nano sim. Telefon na którym to sprawdzałem to np samsung s5611. 

Myślę, że jak @Ekhm napisze jakie dokładnie ma dostępne urządzenia to uda nam się coś wymyśleć.

@slav72 jestem na 99,99% przekonany, że można dostać się do danych na twojej starej karcie sim.

 

I jeszcze mała errata: moje samsungi potrafią PRZENOSIĆ smsy między pamięcią telefonu a sim.