Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja MMS i internetu do my phone go

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Konfiguracja MMS i internetu do my phone go

Witam ponownie zrobiłem te dwie opcje nic to nie pomogło oczywiście obydwie z restartem komórki

Przez wifi bez problemu się łącze a przez transmisję danych w żaden sposób. Może jeszcze jakiś pomysł już nie wiem co robić


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Konfiguracja MMS i internetu do my phone go

Z rzeczy które trzeba było zaptaszkować wszystko jest jak należy.

Mam jednak parę propozycji co do profilu do internetu, i tak, ustaw proszę:

APN: internet

protokół APN: IPv4

Tu jest górna część ustawień internetuTu jest górna część ustawień internetuTu jest dolna częśćTu jest dolna część

 Więc to zadziałało musiałem mieć nieskasowane jakieś pliki do wysłania teraz pokazała się nowa mała ikonka 3g czy musi być włączona transmisja danych

Pozdrawiam


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 2048
  • 6364
  • 70

Konfiguracja MMS i internetu do my phone go

@Maniek1973 wyłacz wifi i sprawdź czy działa Ci internet. Jeśli nie, to należy zmodyfikować

Typ APN: default

 

(na drugim zdjęciu masz wpisane błędnie default, supl ze SPACJĄ. Powinno być BEZ SPACJI!)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Konfiguracja MMS i internetu do my phone go

Internet działa bez wifi jest ok po modyfikacji od razu poszło połączenie że sieć jest dostępna i przy 3g pokazała się mała ikonka 3g

poprawiony wpispoprawiony wpispołączenie internetu z sieciąpołączenie internetu z siecią

Czy ta transmisja danych musi być cały czas włączona aby wysyłać i odbierać MMS

Pozdrawiam


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 2048
  • 6364
  • 70

Konfiguracja MMS i internetu do my phone go

Czyli internet działa i mmsy tez działają jak trzeba?

 

transmisja danych jest potrzebna do mmsów ALE są dwa podejścia producentów do tego zagadnienia pod kątem MMSów. Pierwsza: transmisja danych wyłączona - nie działają mmsy. Druga: transmisja danych jest wyłączona ALE w opcjach wiadomości jest pozycja która brzmi mniej więcej tak: "pobieraj mmsy przy wyłączonej transmisji" (np huaweie to mają) dzięki czemu nawet jak wyłączymy transmisję to będziemy mieć MMSy.

Jest też trzecia droga zwana prowizorką: utworzenie specjalnie utworzonego profilu do internetu z błędem dzięki czemu nawet przy włączonej transmisji telefon jako taki nie połączy się z internetem ALE mmsy będą działać.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Konfiguracja MMS i internetu do my phone go

Z mojej strony bardzo dziękuję za poświęcony czas i za pozytywne rozwiązanie mojej sprawy. Zostanę przy włączonej transmisji danych już nie będę kombinował jestem bardzo zadowolony żona również.

Serdecznie pozdrawiam i temat uznaje za zamknięty


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1687
  • 34

Konfiguracja MMS i internetu do my phone go

@Maniek1973 Bardzo się cieszę! Pozwoliłem też sobie zaznaczyć kluczową podpowiedź jako rozwiazanie, to pomoże innym szukającym pomocy, szybciej trafić na właściwy trop. Mrugający mężczyzna