Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Klasyczny telefon z smsami po LTE w Orange


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29502
  • 271

Klasyczny telefon z smsami po LTE w Orange


@IreneuszCDnapisał(-a)

@Pablo5 jak ta zwykła Nokia 225 jest w sklepie internetowym Orange, to może mieć Volte 😎

Tak w każdym razie Orange twierdzi, że telefony od nich, są dostosowane do wyłączona 3G, ale tego nie sprawdzałem 😎



Są dostosowane do wyłączenia 3G gdyż obsługują 4G.

Raczej twierdzę że klasyczne Nokie nie obsługują VoLTE, co innego smartfony tej firmy.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 2074
  • 6502
  • 70

Klasyczny telefon z smsami po LTE w Orange

@Piotrekk85 możemy spróbować się pobawić, ale nawet jak uda nam się uruchomić volte, to nigdzie nie widziałem, aby klasyczne nowe nokie z 4G obsługiwały sms-over-wifi (bo wificalling to teoretycznie parę obsługuje - patrz niżej)

Aktualnie wygląda to u mnie następująco (w nawiasie wartości jakie same się wpisały po włożeniu karty sim orange)

APN (ims)

identyfikator (Orange IMS)

Nazwa użytkownika

Hasło

Host proxy HTTP

Port proxy HTTP

Proxy MMS

Port MMS

MMSC

Uwierzytelnienie (brak)

Protokół (ipv4/ipv6)

Protokół roamingu (ipv4/ipv6)

internet i mmsy mają dokładnie taki sam wybór opcji.

 

@slav72 nokia 225 4G potrafi obsługiwać volte

https://www.nokia.com/phones/pl_pl/nokia-225-4g

Tylko który operator potrafi to uruchomić? Niestety nie ma wifi więc o wificalling (i sms-over-wifi) można zapomnieć.

 

Co ciekawe róziowa konkurencja wspiera oba rozwiązania (volte/wificalling) w telefonach Nokia 2720 flip oraz 6300 4G (a przynajmniej tak wynika z ich strony). I oba działają pod kontrolą KaiOS-a 😞


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 2074
  • 6502
  • 70

Klasyczny telefon z smsami po LTE w Orange

@Piotrekk85 hmmm, napewno chodzi ci o SMS po LTE? Bo jeśli tak, to wysyłając SMS-a z 8110 4g wskaźnik sieci cały czas pokazuje LTE. Jednocześnie nadmienię, że w tym telefonie nie można ustawić na sztywno tylko LTE.

Natomiast co do sms-over-wifi to już inna kwestia.