Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18787
  • 53818
  • 739

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

@mar11 najlepiej, jeżeli oba telefony są połączone przez WiFi. Internet w jednym telefonie to za mało. Możesz przenosić dane przez NFC lub przez połączenie WiFi obu telefonów, ale nie będzie dostępu do internetu, więc aplikacji nie przeniesiesz. Trzeba będzie ręcznie pobrać. Przez NFC dużo więcej czasu zajmie, tak lekko licząc, przynajmniej dwa, trzy razy więcej. Może ktoś ze znajomych ma możliwość pożyczyć Tobie router lub udostępnić WiFi na czas konfiguracji telefonu.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 49
  • 0

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

@ketrasaArtur  Widzę światełko w tunelu, ale nie tak szybko.   Chcę skupić się na ruterze, który jest punktem wyjścia i moich problemów.  Inne osoby nie wchodzą w grę, a zatem kupno rutera.?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55140
  • 655

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

@mar11  żeby zrobić taką instrukcje, trzeba samemu przejść proces na takich telefonach. Ja przerzucałem tak dane między Samsungami, ale żeby punkt po punkcie, to niestety nie pamiętam co kliknąć po czym...w linku jest ogólnie opis krok po kroku i co jest potrzebne do operacji..są filmiki na YouTube..

Niestety dalej trzeba samemu 

P.S. zrobisz to bez dodatkowych kosztów, bo po co kupować niepotrzebny później sprzęt dla kopiowania raz danych?

Jeśli czujesz, że Sobie nie poradzisz, idź do serwisu. Zrobią to profesjonalnie i jeszcze wytłumaczą. Bezpieczniej będzie niż eksperymentować we własnym zakresie 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 49
  • 0

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

@agat13 Szukałam takiej instrukcji i nie znalazłam. Przeczytałam mnóstwo artykułów i obejrzałam sporo filmików. Czy to tak trudno powiedzieć masz ruter konfigurujesz  nowy telefon i przenosisz dane tak, a jak nie masz procedura jest inna. Mój nowy galasy ma zapewnione  aktualizacje do stycznia 2028 i to mnie cieszy.

 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 49
  • 0

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

@Samotnick Dzięki za stronkę

Żeby przenieść dane trzeba skonfigurować nowy galaxy, a to często się pomija. Z tego co widziałam na filmikach, do konfiguracji wykolrzystano  ruter. Nazwę sieci i hasło wpisywali  z pamieci i tu się wyłożyłam. Wstecz i klikanie w nowym galaxy  zrobiło swoje. Namieszałam i muszę z tego wyjść. 

Bywam często na stronkach Androida i Samsunga z uwagi na podstawowe braki. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23054
  • 197

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu


@mar11napisał(-a)

...

Namieszałam i muszę z tego wyjść. 

...


Zawsze możesz wrócić na nowym do ustawień fabrycznych i zacząć od początku.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 49
  • 0

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

@j131 To prawda. Mój stary telefon ma się dobrze, a zatem nic mnie nie goni. Postawienie właściwego pytania i funkcjonowanie na forum  wymaga posiadania elementarnej wiedzy. Wszystko przede mną. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23054
  • 197

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

@mar11 

Oczywiście. Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie ma niezawodnej metody migracji. Zrobienie "klona" starego telefonu na nowym jest niemożliwe a nawet niecelowe. Podstawą jest inwentaryzacja tego co jest na starym i następnie na nowym zbudowanie analogicznej funkcjonalności. Problemem natomiast jest to, że o wielu rzeczach zapominamy (stąd liczne narzędzia ułatwiające migrację, zarówno systemowe jak i niezależne). No i zawsze pozostaje moment przeniesienia karty SIM - niektóre sprawy mogą być do niej przywiązane, więc nie wszystko można skopiować tak płynnie jakby się chciało.

Skoro czas nie goni to zachęcam do eksperymentów.

Osobiście nie mam najlepszych dośwadczeń z migracjami "automatycznymi", wolę zrobić wszystko od zera, ewentualnie wspierając się kopią zapasową z Googla w którymś momencie. Multimedia (jeśli w ogóle trzeba) przenoszę najczęściej kartami pamięci (jeśli są obsługiwane) albo przez USB, ewentualnie przez WiFi, w ostateczności i tylko w krytycznie ważnych sytuacjach przez NFC. Dodatkowo, ważna dla mnie migracja komunikatora WhatsApp jest wspierana przez samą aplikację (i trzeba ją zrobić osobno). Przy nowszym modelu niektóre rzeczy mogą też okazać się zbędne.

Migracja z użyciem WiFi zdaje się być tym, z czym masz problem. Ten problem może wynikać z tego, że w większości scenariuszy ('tzw. "pomoc"...') zakłada się w tym wypadku, że obydwa telefony są/mogą być podłaczone do jednej, zaufanej sieci WiFi (np. w domu) i nie tylko mają dostęp do siebie nawzajem, ale i do internetu. To jest zdecydowanie najwygodniejsza sytuacja. Jeśli nie masz internetu w domu to ten scenariusz będzie dla ciebie trudny do zrealizowania. Inwestowanie w rozwiązania zastępcze (np. mobilny ruter) nie ma wielkiego sensu, jeśli jedynym celem miałoby być zrobienie migracji. Ewentualnie, jeśli bezinwestycyjnie byłby dostępny trzeci telefon, to można z niego zrobić hotspot i dwa pozostałe podłaczyć do internetu za jego pośrednictwem. Naciągane i niekoniecznie najwygodniejsze rozwiązanie choćby dlatego, że kartą SIM trzeba by wtedy żonglować pomiędzy trzema urządzeniami.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 49
  • 0

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

@j131 Źle zabrałam się za to wszystko. i za szybko. Nie rozłożyłam tego co mnie czeka na czynniki pierwsze.Teraz widzę, że to nie bułka z masłem. Sama się zastanawiam czy mnie to nie zniechęci i ponownie ktoś za mnie wszystko ogarnie.