Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak połączenia z siecią pomimo zasięgu

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Brak połączenia z siecią pomimo zasięgu

Cześć,

 

Mam pewien problem i nie wiem po jakiej stronie on stoi. Mój internet (nie wifi) w telefonie działa przeważnie bez zarzutu, ale są momenty kiedy zamiast normalnego połączenia, przy ikonce internetu i zasięgu wyświetla mi się napis „Orange EDGE”. Zasięg jest trochę mniejszy ale wystarczający na tyle, żeby normalnie działał, niestety, w momencie w ktorym wyświetla mi się ten napis, internet przestaje działac, aż do momentu kiedy wejdę w obszar „lepszego zasięgu”. Dzieje się to tylko w pracy gdzie w niektórych miejscach internet działa super a w innych po prostu pomimo zasięgu odpala się napis edge i nic nie działa. Jest na to jakieś rozwiązanie? i czemu wogole jakiś edge mi wyskakuje.

 

Dzięki i pozdrawiam 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18728
  • 53623
  • 735

Brak połączenia z siecią pomimo zasięgu

@hulajnogaMarek wygląda, że jesteś na granicy zasięgu, więc telefon przełącza się na mocniejszy sygnał 2G/EDGE, gdzie internet działa wtedy z maksymalną prędkością do 240 kbit/s. Przy słabym zasięgu lepiej by było korzystać z WiFi.

Albo znajdziesz miejsce najsilniejszego sygnału LTE, albo operator wybuduje bliżej nowy nadajnik. Jako użytkownik niewiele więcej zrobisz.

Możesz jeszcze sprawdzić na innym telefonie, czy też występuje podobna sytuacja.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18728
  • 53623
  • 735

Brak połączenia z siecią pomimo zasięgu

@hulajnogaMarek wygląda, że jesteś na granicy zasięgu, więc telefon przełącza się na mocniejszy sygnał 2G/EDGE, gdzie internet działa wtedy z maksymalną prędkością do 240 kbit/s. Przy słabym zasięgu lepiej by było korzystać z WiFi.

Albo znajdziesz miejsce najsilniejszego sygnału LTE, albo operator wybuduje bliżej nowy nadajnik. Jako użytkownik niewiele więcej zrobisz.

Możesz jeszcze sprawdzić na innym telefonie, czy też występuje podobna sytuacja.