Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 49
  • 0

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

Jak wygląda procedura przeniesienia całej zawartości wraz z ustawieniami  ze starego do nowego telefonu? Oba galaxy

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23050
  • 197

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

@mar11 

Oczywiście. Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie ma niezawodnej metody migracji. Zrobienie "klona" starego telefonu na nowym jest niemożliwe a nawet niecelowe. Podstawą jest inwentaryzacja tego co jest na starym i następnie na nowym zbudowanie analogicznej funkcjonalności. Problemem natomiast jest to, że o wielu rzeczach zapominamy (stąd liczne narzędzia ułatwiające migrację, zarówno systemowe jak i niezależne). No i zawsze pozostaje moment przeniesienia karty SIM - niektóre sprawy mogą być do niej przywiązane, więc nie wszystko można skopiować tak płynnie jakby się chciało.

Skoro czas nie goni to zachęcam do eksperymentów.

Osobiście nie mam najlepszych dośwadczeń z migracjami "automatycznymi", wolę zrobić wszystko od zera, ewentualnie wspierając się kopią zapasową z Googla w którymś momencie. Multimedia (jeśli w ogóle trzeba) przenoszę najczęściej kartami pamięci (jeśli są obsługiwane) albo przez USB, ewentualnie przez WiFi, w ostateczności i tylko w krytycznie ważnych sytuacjach przez NFC. Dodatkowo, ważna dla mnie migracja komunikatora WhatsApp jest wspierana przez samą aplikację (i trzeba ją zrobić osobno). Przy nowszym modelu niektóre rzeczy mogą też okazać się zbędne.

Migracja z użyciem WiFi zdaje się być tym, z czym masz problem. Ten problem może wynikać z tego, że w większości scenariuszy ('tzw. "pomoc"...') zakłada się w tym wypadku, że obydwa telefony są/mogą być podłaczone do jednej, zaufanej sieci WiFi (np. w domu) i nie tylko mają dostęp do siebie nawzajem, ale i do internetu. To jest zdecydowanie najwygodniejsza sytuacja. Jeśli nie masz internetu w domu to ten scenariusz będzie dla ciebie trudny do zrealizowania. Inwestowanie w rozwiązania zastępcze (np. mobilny ruter) nie ma wielkiego sensu, jeśli jedynym celem miałoby być zrobienie migracji. Ewentualnie, jeśli bezinwestycyjnie byłby dostępny trzeci telefon, to można z niego zrobić hotspot i dwa pozostałe podłaczyć do internetu za jego pośrednictwem. Naciągane i niekoniecznie najwygodniejsze rozwiązanie choćby dlatego, że kartą SIM trzeba by wtedy żonglować pomiędzy trzema urządzeniami.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

26 ODPOW. 26

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18783
  • 53815
  • 739

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

@mar11 jakoś tytuł nie pasuje do opisu.

Ale po kolei:

  • Telefon na raty można wziąć w każdej chwili, niezależnie, czy to umowa terminową, czy już na czas nieokreślony. Ja telefon na raty brałem nie mając żadnej umowy abonamentowej.
  • Jak już masz nowy telefon, to przy pierwszym uruchomieniu w pewnym momencie podczas wykonywania kolejnych kroków konfiguracji, wyskoczy komunikat o przeniesieniu całej zawartości ze starego telefonu na nowy. Wystarczy czytać kolejne komunikaty i postępować według wskazówek. Jest naprawdę prosto i bez komplikacji. Potrzebny będzie internet WiFi.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 49
  • 0

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

W woli wyjaśnienia. Zawsze ktoś konfigurował mi nowy telefon. Stary galaxy dostał 3 ostatnią aktualizacje.  Potrzebuję informacji krok po kroku. Postanowiłam tym razem sama sobie poradzić. Problem polega na tym że  tzw. "pomoc" pomijała  ważne informacje i to jest problem. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55138
  • 655

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

@mar11  proponuję program Smart Switch. Instalujesz na obu, łączą się po wifi direct, lub po wifi  z tego samego routera. 

Na nowym wybierasz co chcesz skopiować i do przodu. Z aplikacjami bankowymi jest więcej problemu...

https://www.samsung.com/pl/apps/smart-switch/


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23050
  • 197

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

Co rozumiesz przez


 tzw. "pomoc"
...

Chodzi o procedurę konfigurowania telefonu?

No pewnie że ona wiele może pominąć. Sama musisz wiedzieć co skopiować a czego nie. Najczęściej kopiowane są tylko kontakty i ewentualnie multimedia, choć i to nie zawsze. Poszczególne aplikacje mogą, ale nie muszą mieć swoje prodedury migracyjne. Bez dostępu do twojego sprzętu, zdalnie nie sposób jakoś bardziej szczegółowo opisać procedurę niż zrobił to @ketrasaArtur .


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 283
  • 1053
  • 6

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

Wg mnie wystarczy zwykła synchronizacja kont Google. Aplikacje i dane się same przeinstalują. Nawet tą samą tapetę ustawi, jak również dźwięki.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18783
  • 53815
  • 739

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

@atlas_cudow synchronizacja konta nie wystarczy, bo nie przeniesie konfiguracji. Jak @mar11 będzie postępować krok po kroku przy pierwszym uruchomieniu nowego telefonu, to zostanie przeniesiona ze starego telefonu konfiguracja, np. wszystkie zapamiętane sieci WiFi oraz dane ze starego telefonu, aplikacje, pliki multimedialne, książka telefoniczna itp. Niektóre dane będzie można wybrać w trakcie przenoszenia ze starego na nowy telefon. Tylko trzeba czytać i postępować krok po kroku, a elegancko samemu można wykonać cały zabieg. Potrzebny jest dostęp do internetu przez WiFi na obu telefonach, ta sama sieć WiFi.

Takie kopiowanie danych, aplikacji oraz konfiguracji działa z wieloma markami. Osobiście wykonywałem już między Samsunga mi, Xiaomi, myPhone, Motorola. Działa również z iPhone.

Jeżeli jest dużo danych do przekopiowania, to warto zarezerwować ze dwie, trzy godziny. Jak niewiele, to kilkanaście minut wystarczy.

 

P. S. 

Kiedyś żonie tak kopiowałem dane z Samsunga na iPhone. Kupiliśmy nowego, a cała operacja trwała podczas powrotu z Wa-wy do domu. Dostęp był do WiFi przez router mobilny. Ponieważ było dużo zdjęć, ponad kilkaset GB to cały zabieg trwał 3 godziny. W domu już miała iPhona z danymi od Samsunga. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 49
  • 0

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

@agat13 Nie mam rutera. Dysponuję jedynie starym I nowym galaxy. Jak skonfigurować nowy telefon wyjęty z pudełka krok po kroku? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18783
  • 53815
  • 739

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

@mar11 masz jakiś inny telefon, na który można uruchomić udostępnianie internetu? WiFi musi być, aby pobrać niektóre aplikacje z internetu. Poza tym dużo prościej jest przekopiować dane przez WiFi niż przez NFC (tu będzie wolno), a aplikacje trzeba pobrać ręcznie.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 49
  • 0

Jak wygląda procedura przeniesienia ustawień ze starego do nowego telefonu

@ketrasaArtur Mam internet w telefonie na którym obecnie pisze.  W slocie  karta SIM1 i SIM2.