Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak połączyć laptop z telefonem aby uzyskać na nim internet

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 44
  • 0

Jak połączyć laptop z telefonem aby uzyskać na nim internet

Cześć.
Mam do Was ogromną prośbę, jestem na zdalnej, i wypadł mi pilny wyjazd do rodziców gdzie nie ma normalnego internetu. Pracodawca podpowiada abym połączyła laptopa poprzez telefon komórkowy z internetem. Wysłali mi instrukcję ale na mojego maila służbowego na który nie mam w tej chwili dostępu bo mam go na laptopie który, o zgrozo, nie ma dostępu do internetu. Czy ktoś z miłych ludzi tutaj może mnie pokierować krok po kroku jak to zrobić? Jest też drugi problem, oczywiści na moje nieszczęście, wifi w laptopie nie działa już od dłuższego czasu i w domu zawsze łączyłam się na kablu czy da się też połączyć ten telefon właśnie kablem żeby ten internet przekazać na laptopa. Czy mogę liczyć na waszą pomoc, mam czas na podłączenie tego do poniedziałku i mam nadzieję że mi się to uda?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jak połączyć laptop z telefonem aby uzyskać na nim internet

@LucyB  Router USB będzie aktywny dopiero jak podłączysz kabelkiem USB telefon z laptopem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9895
  • 85

Jak połączyć telefon z laptopem aby uzyskać na nim internet

Cześć @LucyB 

Przesyłam Ci linka do poradnika Orange Jak udostępnić internet przez telefon – poradnik dla początkujących https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/jak-udostepnic-internet-przez-telefon-poradnik-dla-pocz...

Za pośrednictwem smartfona z Androidem można udostępnić internet na trzy sposoby: a) Hotspot Wi-Fi, b) Bluetooth c) USB (kabel USB). Więcej informacji w linku powyżej.

Także podsyłam Ci linka do pomocy technicznej Orange Udostępnianie internetu z telefonu https://www.orange.pl/omnibook/udostepnianie-internetu-z-telefonu#

Zerknij do tych linków 🙂

Może te linki okażą Ci się przydatne.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 44
  • 0

Jak połączyć telefon z laptopem aby uzyskać na nim internet

Dziękuję Ci bardzo Pablo już czytam 😊


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12979
  • 53283
  • 619

Jak połączyć telefon z laptopem aby uzyskać na nim internet

@LucyB  póki nie naprawisz wifi w laptopie nic z tego nie wyjdzie. Każdy artfon ma opcje routera wifi, czyli udostępnia swój internet mobilny po wifi. Musisz znaleźć w ustawieniach połączenia samo wifi i włączyć, albo doinstalować kartę wifi. Trudno na odległość zdiagnozować w czym jest problem w samym laptopie, że nie widzi wifi.

Kolejną rzeczą jest podłączenie przez net z komórki do sieci firmy. Do tego niestety musisz zaprosić informatyka firmy, bo to wcale nie jest oczywiste, że sam net wystarczy, aby pracować na serwerze czy danych firmowych 

Tu naprawdę polecam kontakt z informatykiem firmowym. To on powinien zadbać o to wszystko, skoro to firmowy sprzęt i dane. To wymóg bezpieczeństwa w sieci 

Taka pomoc to obowiązek informatyka, bo on odpowiada za dostępy z zewnątrz do sieci firmowej 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jak połączyć telefon z laptopem aby uzyskać na nim internet

@LucyB  podłączenie jest banalnie proste, mianowicie w telefonie (tu na przykładzie Samsunga) wchodzisz w Ustawienia => Połączenia => Router Wi-Fi i udost. innternetu i zaznaczasz jedną z opcji do wyboru Router Wi-Fi lub Router Bluetooth, dalej telefon poprowadzi Cię do końca konfiguracji następnie udostępniasz internet laptopowi i gotowe.

Edyta:

Doczytałem że WIFI w lapku kuleje, czyli pozostaje opcja Bluetooth...no chyba że to też nie domaga 🤔


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 44
  • 0

Jak połączyć telefon z laptopem aby uzyskać na nim internet

To nie dobrze. Ale w tej instrukcji co  kolega wcześniej podał są 3 sposoby na podłączenie inetrentu z telefonu, znalazłam w ustawieniach telefonu ten Hotspot, ale ten tehtering przez USB jest nieaktywny i nie daje się go włączyć. Nie wiem co robię nie tak. Daje sie włączyć tylko ten tehtering przez  Bluetooth, ale na komputerze to ja nie wiem gdzie to znaleźć. Nie wiem czy sobie z tym poradzę.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jak połączyć laptop z telefonem aby uzyskać na nim internet

@LucyB  Router USB będzie aktywny dopiero jak podłączysz kabelkiem USB telefon z laptopem.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 44
  • 0

Jak połączyć telefon z laptopem aby uzyskać na nim internet

O Matko! Dziękuję Ci bardzo, rzeczywiście po podłączeniu kabla ta opcja się odblokowała i wygląda na to że internet mi działa. Super, jesteście cudowni, dziękuję Wam za pomoc i przepraszam za takie głupie pytania 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jak połączyć telefon z laptopem aby uzyskać na nim internet

@LucyB  nie ma sprawy, jak tylko możemy to co nieco podpowiemy... żadne pytania nie są głupie, jak to mawiają "człowiek uczy się całe życie". 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 44
  • 0

Jak połączyć laptop z telefonem aby uzyskać na nim internet

Dziękuję raz jeszcze, życie mi ratujecie 🙂