Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Iphone X pasek na wyświetlaczu a prawo rękojmi


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Iphone X pasek na wyświetlaczu a prawo rękojmi

Witam chciałam się podzielić bardzo złą opinią waszej firmy złożyłam reklamację na swojego iphona x u sprzedawcy ponieważ pojawiła mi się po 1,5 roku linia na wyświetlaczu . Salon wysłał telefon na serwis po czym dostaję odpowiedź 

Serwis potwierdza występowanie opisanej usterki. W dniu wydania towaru handlowego kupującemu zgłaszana wada oraz jej przyczyna nie istniały. W związku z tym zgodnie z art. 559 KC, nie ma podstaw do uznania reklamacji za uzasadnioną.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego, regulującymi zgłoszenia reklamacyjne z tytułu rękojmi, podmiotem właściwym do rozpatrywania tych reklamacji oraz podejmowania decyzji jest Sprzedawca.

 

po czym napisałam odwołanie że jest to ukryta wada fabryczna . Dostałam kolejną odmowę . Dałam telefon do ekspertyzy w autoryzowanym serwisie apple opisali że telefon nie był zalany ani nie posiada widocznych uszkodzeń mechanicznych oraz pęknięć . Nie stwierdzono przeciwwskazań do przeprowadzenia gwarancyjnej naprawy polegającej na wymianie całego przedniego panelu. Po czym wylądowałam znów u sprzedawcy a on dalej twierdzi że mi to odrzucą ponieważ nie jestem w stanie udowodnić że to było w dniu zakupu . Jak mam udowodnić że jest to ukryta wada fabryczna 😞

Bardzo proszę o pomoc szczególnie że naprawdę telefon nie był uszkodzony mechanicznie 😞

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Iphone X pasek na wyświetlaczu a prawo rękojmi

Rękojmia to nie gwarancja. Jeśli masz ekspertyzę że urządzenie nadaje się na gwarancję, to z niej skorzystaj a nie rękojmi.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Iphone X pasek na wyświetlaczu a prawo rękojmi

Skontaktuj się w/w wymienionej sprawie

https://www.orange.pl/omnibook/reklamacje#

a najlepiej wejdź na czata jutro i opisz powyższą sytuację.

 

https://www.orange.pl/view/kontakt

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Iphone X pasek na wyświetlaczu a prawo rękojmi

Składanie reklamacji na usługi telekomunikacyjne gdy chodzi o reklamację sprzętu jest bezcelowe. Tym bardziej na czacie nie ma ekspertów od reklamacji sprzętów. Reklamacje sprzętów odbywają się w salonie.

Tutaj jest problem inny. Apple daje gwarancję dosyć szeroką na rok. Niestety w drugim roku korzystania z iphona zostaje rękojmia, która jest o wiele węższa i zgodnie z przepisami wada musi istnieć w chwili zakupu i to na kliencie ciąży obowiązek wykazania istnienia wady w dniu wydania towaru. A jeśli zgłoszenie reklamacyjne sformułowałaś jak wyżej: "pojawiła mi się po 1,5 roku linia na wyświetlaczu" to sama przyznajesz, że tej wady nie było w chwili zakupu.

Dla mnie rozwiązanie to udanie się do powiatowego rzecznika konsumentów i reklamowanie w Apple brak dwuletniej gwarancji, która jest wymagana na terenie UE. Z rękojmią będzie ciężko.