Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei mate 20 Lite psuje karty SD


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Huawei mate 20 Lite psuje karty SD

Witam, Posiadam abonament w orange i tel huawei mate 20 lite.

Problemy zaczęły się już na samym początku, zdjęcia zaczęły znikać lub zamieniać się w pliki nie do odczytu na karcie SD, aż po około miesiącu karta kompletnie padła. Pomyślałem możne coś nie tam z kartą, wiec zakupiłem kolejną "SAMSUNG Evo Plus 64GB microSD MB-MC64GA/EU " nie minęło dużo czasu i problem się powtórzył... druga karta padła, już lekko poirytowany, przeszukałem cały internet i okazało się że to ukryta wada telefonu, której nie da się naprawić(Serwisy próbują formatować tel i odsyłać do klienta w nadziei poprawy, ale na końcu zostaje wymiana na inny model..)

Przykład

https://uk.community.huawei.com/mate-20-series-20/mate-20-lite-all-sd-cards-appear-as-damaged-680/in...


Czat Orange

Zgłosiłem się najpierw do konsultanta orange czat i opisałem problem, po do słownie 1 sec otrzymałem wklejona odpowiedz, dość długą brzmiącą mniej więcej w skrócie że, Pani posiada też taki model kupiony w sklepie elektronicznym i ma identyczny problem i musi z tym żyć. Nie jest mi już nic więcej pomoc i odsyła do salonu orange.


Salon Orange

Kolejne wyjaśnienia problemu i dostaje kolejne smutne wiadomości

- tel można wysalać do serwisu huawei i oni zdecydują co z tym zrobić, ale pewnie odeślą ten sam tel do mnie(czyli rozumiem że sprawnie go sformatują...)

- nie dostane zastępczego telefonu, bo cyt " zabrali nam tel 2 lata temu i do tej pory nie dostaliśmy nowych"

- Córka Pani w salonie też ma taki tel i działa super, tylko nie jest pewna czy ma kartę sd (cała Polska używa huawei mate 20 lite)


Tłumacze Pani w salonie że to jest ukryta fabryczna wada tel i podobno nie do naprawy i chciałbym zmienić umowę i dostać tel innej firmy...

Otrzymuje odpowiedz że nie ma takiej opcji...

Więc mam pytanko kto odda mi za 2 spalone karty SD? stracone około 500+ zdjęć?


Załóżmy że wysyłam tel na gwarancje i po naprawie kupuje 3 już kartę SD i znowu ją telefon niszczy, to na czyj adres wysłać fakturę?


Tak na marginesie wiadomość została wysłana z tym problemem tydzień temu do Huawei Polska i 0 odpowiedzi...


Bardzo żalący się tekst wyszedł, ale zrozumcie, zamiast cieszyć się nowym tel... zostaje tylko irytacja ze straconych wspomnień.


Pytanie? Jest ktoś w stanie pomóc ?

 

 

 

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

Huawei mate 20 Lite psuje karty SD

@PatrykSmutny  lekarstwa na ten problem co masz nie ma, skoro telefon psuje karty SD, to pozostaje opcja zapisu zdjęć w pamięci telefonu, nie używać karty SD bo szkoda kasy na nią i utraconych zdjęć czy innych plików, telefon jeśli się nie mylę ma 64GB pamięci użytkowej, więc sporo, zrzucać co jakiś czas fotki na komputer i wolne miejsce zawsze będzie w telefonie, tak poza tym jest aplikacja Microsoft OneDrive, jak masz Windows 10, to logujesz się jak na komputerze do aplikacji, trochę tam można plików wysłać z telefonu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

Huawei mate 20 Lite psuje karty SD

Moje Samsungi tez to robiły. Gdzieś znalazłem  że należy  sformatować  karte na telefonie jak nie pomoże oddać do serwisu lub używać bez karty


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Huawei mate 20 Lite psuje karty SD

Wychodzi na to ze sprzedawany jest crap z ukryta wada fabryczna, nie po to kupuje tel z obsługa kart, by tego nie używać. Podejście do klienta to jakiś koszmar... Chciałbym się dowiedzieć jak orange lub huawei udowodni mi testami po naprawie że obsługa kart sd działa i czy jest mi w stanie zagwarantować zwrot kosztów za poniesione szkody, jeśli okaże się że nadal nie działa.

Anonim

Nie dotyczy

Huawei mate 20 Lite psuje karty SD

@PatrykSmutny  winny tego wszystkiego jest Producent telefonu, musisz z nim walczyć o wymianę telefonu na wolny od wad, pozostaje Serwis producenta telefonu, ślij telefon jak nie interesuje cię opcja bez karty SD, niech naprawią albo wymienią telefon na wolny od tej wady.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei mate 20 Lite psuje karty SD

Zależy czego oczekujesz.
Jeśli chcesz wymiany lub naprawy, to poszukałbym w social media kogoś z Huawei Polska od klientów indywidualnych.
Jeśli chcesz zwrotu ceny zakupu, to rękojmia w Orange.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Huawei mate 20 Lite psuje karty SD

Interesuje mnie zwrot pieniędzy i sam kupie inny tel... jak to zrobić by nie zrywać umowy, ale zmienić wadliwy tel


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei mate 20 Lite psuje karty SD

To skorzystaj z rękojmi zamiast gwarancji. Wtedy możesz wskazać co chcesz.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Huawei mate 20 Lite psuje karty SD

Proponowałem tak w salonie w orange, to powiedzieli że tak nie mogę.. okłamują mnie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei mate 20 Lite psuje karty SD

A jak zakupiłeś telefon? (salon, infolinia, www, przedstawiciel handlowy, inaczej)

I w jakim salonie byłeś? (salon partnerski, czy firmowy?)