Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 58
  • 0

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.

Cześć. Mam powyższy tablet i za cholerne nie chce mi się połączyć z 5G w Orange. Mam włączone w ustawieniach sieci 5G , najnowszy android 14stka , abonament z aktywnym 5G i łączy mi się tylko po LTE (ikona LTE lub LTE+). Mieszkam we Wrocławiu więc nie jakieś peryferia. Mam służbowy tel z kartą Orange też Samsunga, A34 5G i bez problemu łączy się z 5G. 

Tablet zakupiony na wolnym rynku w MediaExpert więc nie ma brandów itp. Na stronie Orange znalazłem tylko informacje, że muszę mieć urządzenie z 5G , abonament z dostępem do 5G i włączone Voice Over LTE. I tu dziwna sprawa, ponieważ w opcjach sieci nie mam opcji voiceOverLte . Nie wiem dlaczego. W A34 ta opcja jest , w prywatnym S23FE z kartą Play też jest bo korzystam na obu. A w tablecie nie ma.
Mam też poprzedni S6Lite 2020 LTE i tam Voiceover LTE też było w opcjach. Nie kumam już co jest nie tak. 
 
Zastanawiam się czy nie wymienić karty SIM (mimo że jest LTE) albo spróbować przełączyć się w tablecie na eSIM. 
 
Już nie mam pomysłu. Martwi mnie ten brak opcji Voice over LTE.
 
 
Update.
Udało mi się potwierdzić że VoLTE nie działa. Próba zadzwonienia z tabletu od razu przełącza LTE na H+ i po zakończeniu połączenia przełącza ponownie na LTE. Na koncie w Mój Orange 5G aktywne i LTE też. 
Ręce mi już opadają. 
 
Dziwne jest też to że tego modelu nie ma liście urządzeń w Orange (zaczynam myśleć że ten model w Orange może nie być obsługiwany) co byłoby śmieszne... 

Screenshot_20240901_163728_Vivaldi.jpg
16 ODPOW. 16

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5894
  • 23993
  • 202

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.

Przełóż może na chwilę kartę SIM do urządzenia które ma VoLTE.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 149
  • 530
  • 0

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.

Zgłoś sprawę do BOK może uda się dodać. Wpisanie pomysłu tutaj o dodanie urządzenia też może pomóc.


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2625
  • 10806
  • 98

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.

Cześć @Pablossooo 

Sprawdziłem listę telefonów/tabletów Orange wspierających funkcjonalności sieciowe czyli VoLTE, Wifi-Calling itd oraz listę urządzeń obsługujących 5G i niestety Twojego modelu Samsunga nie ma wymienionego na liście VoLTE (są inne modele tabletów Samsung takie jak: Galaxy Tab A8,Galaxy Tab S7 FE 5G, Galaxy Tab Active5 5G, Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8 Ultra, Galaxy Tab S8+, Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+, Galaxy Tab S9 Ultra) a także na liście 5G ( są wymienione inne modele takie jak: Samsung Galaxy Tab S9 5G, Samsung Galaxy Tab S9+ 5G, Samsung Galaxy Tab S9 Ultra 5G, Samsung Galaxy Tab Active 5 5G)

Jeśli dany model nie jest wymieniony na liście to może być problem z prawidłowym działanie funkcji VoLTE i 5G albo mogą w ogóle nie działać. Dla potwierdzenia przesyłam w załączniku listę telefonów/smartfonów wspierających funkcje VoLTE i obsługujących 5G

@Pablossooo  jedynym rozwiązaniem jaki mogę Ci polecić to dodanie takiego pomysłu pod tym linkiem https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly  pod głosowanie na forum NO. Społeczność zdecyduje w głosowaniu i może uda się dodać te funkcje dla tego modelu aby mógł działać w sieci Orange

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 149
  • 530
  • 0

Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2625
  • 10806
  • 98

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.

Dzięki @Glut  😎 Zagłosowałem 👍

Pozdrawiam 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 58
  • 0

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.

Dzięki, pomysł już dodałem wcześniej jak wspomniano. Może się uda coś ruszyć bo ogólnie cała sprawa to jakieś nieporozumienie ze strony Orange.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19258
  • 55651
  • 755

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.

@Pablossooo deczko dziwna sytuacja, bo usługi VoLTE, czy 5G powinny działać na Samsungach niezależnie, czy są z wolnej dystrybucji, czy od operatora. Sprawdź, czy na pewno na tablecie masz włączone ustawienia do obsługi 5G. Może są ustawione tylko do 4G. VoLTE to tylko do rozmów i nie ma wpływu na działanie 5G.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 58
  • 0

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.

Opcja z 5G jest wybrana oczywiście. Jeżeli chodzi o VoLTE to bardziej dziwi mnie to, że tej opcji nie ma w ustawieniach w ogóle. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19258
  • 55651
  • 755

GalaxyTab S9FE 5G , brak połaczenia z 5G i VoLTE.

@Pablossooo czasami tablety mają tylko możliwość transmisji danych bez prowadzenia rozmów, więc może nie być opcji VoLTE.