Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Faktura zakupu, a gwarancja telefonu Partner orange gti


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Faktura zakupu, a gwarancja telefonu Partner orange gti

Witam, otóż zastanawiam się jak jest z gwarancją telefonu w tym wypadku iphone 6s, który został zakupiony u Partnera orange Gti. Chodzi o to, czy z tą faktórą, link podam w załączniku, mogę w razie problemów z telefonem zgłosić się do najbliższego punktu Orange, czy trzeba odsyłać telefon tam gdzie został zakupiony. 


image_0 (1).jpg
4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Faktura zakupu, a gwarancja telefonu Partner orange gti


SuriQQQQ napisał(-a):

Witam, otóż zastanawiam się jak jest z gwarancją telefonu w tym wypadku iphone 6s, który został zakupiony u Partnera orange Gti. Chodzi o to, czy z tą faktórą, link podam w załączniku, mogę w razie problemów z telefonem zgłosić się do najbliższego punktu Orange, czy trzeba odsyłać telefon tam gdzie został zakupiony. 


@SuriQQQQ z faktury ja wiesz nie wynika, że jest to zakup od przedstawiciela Orange. Czy telefon był kupiony w ramach umowy o usługi telefoniczne świadczone przez Orange?

Rozumiem, że pytanie jest retoryczne, że nie musisz jeszcze korzystać z reklamacji.

Osobiście od jakiegoś czasu jestem zwolennikiem korzystania z uprawnień reklamacyjnych wynikających z rękojmi. Gdy zajdzie potrzeba skorzystania z tych uprawnieeń to dd razu określiłbym żądanie np. wymiana na nowy bądź naprawa. Wprawdzie prawo rękojmi oznacza kontakt ze sprzedawcą, ale jeżeli masz do sprzedającego daleko to możesz wygezekować prawo przesłania na jego koszt ... to także uprawnienie wynikające z rękojmi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Faktura zakupu, a gwarancja telefonu Partner orange gti

Masz dwie opcje:
1) gwarancja - udajesz się to salonu z sieci GTI lub wysyłasz do serwisu apple

2) rękojmia zwana odpowiedzialnością sprzedawcy za towar niezgodny z umową - bezpośrednio ten sam salon, jeśli jest zamknięty - skontaktuj się z BOK i sprawdź gdzie jest jego następca

Sugerowałbym udanie się osobiste. Jeśli nie masz takiej możliwości, skontaktuj się telefonicznie z salonem, bo ktoś może nie odebrać przesyłki od Ciebie.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Faktura zakupu, a gwarancja telefonu Partner orange gti


Piotrekk85 napisał(-a):
Masz dwie opcje:
1) gwarancja - udajesz się to salonu z sieci GTI lub wysyłasz do serwisu apple

2) rękojmia zwana odpowiedzialnością sprzedawcy za towar niezgodny z umową - bezpośrednio ten sam salon, jeśli jest zamknięty - skontaktuj się z BOK i sprawdź gdzie jest jego następca

Sugerowałbym udanie się osobiste. Jeśli nie masz takiej możliwości, skontaktuj się telefonicznie z salonem, bo ktoś może nie odebrać przesyłki od Ciebie.

@SuriQQQQ Co do sugestii wcześniejszego kontaktu z salonem, to jest dla mnie oczywiste, telefon, e-mail... ustalenie trybu i formy korzystania z uprawnień reklamacyjnych.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Faktura zakupu, a gwarancja telefonu Partner orange gti

Ostatnio pojawiły się profile salonów także na fejsie 🙂

Ciekawe czy szybko odpisują 🙂