Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

Witam mam problem  z  internetem po aktualizacji MIUI do wersji 12.0.3 w moim Xiaomi Redmi note 8t pojawia mi się błąd w przeglądarce ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR dzieje się to wyłącznie, gdy używam karty z Orange przykładowo na Play  działa wszystko dobrze 
Najbardziej jest to irytujące, gdy udostępniam internet z telefonu na komputer 
Jest jakaś opcja naprawy tego?  

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

@Majcon 

To dość niespecyficzny błąd, trudno zdiagnozować co konkretnie poszło nie tak. Może kwestia ustawień danych komórkowych? APN? IPv4 vs IPv6? Próbowałaś/eś sprawdzać lub ewentualnie zmieniać te ustawienia?

Standartowa rada w takich wypadkach o oczywiście wyczyszczenie buforów danych z przeglądarki która zgłasza taki błą, ale to zapewne już zrobiłaś/eś.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

@Majcon 

To dość niespecyficzny błąd, trudno zdiagnozować co konkretnie poszło nie tak. Może kwestia ustawień danych komórkowych? APN? IPv4 vs IPv6? Próbowałaś/eś sprawdzać lub ewentualnie zmieniać te ustawienia?

Standartowa rada w takich wypadkach o oczywiście wyczyszczenie buforów danych z przeglądarki która zgłasza taki błą, ale to zapewne już zrobiłaś/eś.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

@Majcon może pod tym linkiem znajdziesz podpowiedź do usunięcia błędu:

https://jchost.pl/blog/err_ssl_protocol_error/


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

@j131 dzięki za odpowiedź robiłem kilka razy reset ustawień i nie pomagało, teraz skonfigurowałem ręcznie IPv4 i będę sprawdzał, czy pomogło.

@ketrasaArtur to nie jest problem z przeglądarką, ponieważ błąd ten pojawię się na kilku i dodatkowo jeszcze mam problemy z łącznością w league of legends oraz innych grach.

Anonim

Nie dotyczy

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

@Majcon  jest usługa Orange VPN, wykup na miesiąc i testy zrobić, dynamiczny IP wystarczy, nie będzie problemów raczej. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

Więc tak dodałem ręcznie dwie konfiguracje APN jedna IPv4 druga IPv6 i po dwóch dniach korzystania z internetu zaobserwowałem, że na IPv6 występuje cały czas ten sam problem, a na IPv4 wszystko działa dobrze.
Zastanawiam się, czy to przez błędną konfigurację IPv6, czy co? Bo w sumie gdybym źle skonfigurował IPv6, to raczej nie miałbym dostępu do internetu, a przecież internet działa, tylko występuje błąd, który napisałem wyżej 

Anonim

Nie dotyczy

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

@Majcon  protokół ipv6 nie zawsze działa prawidłowo, zależy to od lokalizacji twojej, więc jak masz problem to zmiana na ipv4 pomoże, choć skoro grasz, to dokupił bym pakiet Orange VPN, koszt nie wielki a komfort dla graczy po LTE, choć to kiepska alternatywa vs światłowod. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

@Majcon 

Skoro zmiania z IPv6 an IPv4 pomaga, to wniosek może byc tylko jeden: IPv6 jest nie do końca poprawnie obsługiwne w tym rejonie przez tego dostawcę. Co dokładnie jest "nie tak" nie dojdziemy, ale ważne że znalazłeś skuteczne obejście. Nie wydaje mi się żebyś mógł coś zrobić w kwestii poprawnego działania IPv6.

Zresztą moja sugestia żeby sprawdzić te ustawienia nie była przebłyskiem jasnowidzenia tylko ten problem pojawia się dość regularnie. IIRC zdarza się nawet że jest odwrotnie: z APN na IPV6 działa a na IPV4 nie.