Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości nawiązywania i odbierania połączeń przy włączonym LTE


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Brak możliwości nawiązywania i odbierania połączeń przy włączonym LTE

Cześć, ostatnio mam problem z moim Xiaomi 4A (Orange na kartę) - otóż przy wybraniu preferowanej sieci LTE lub 3G nie mogę w ogóle nawiązać połączenia telefonicznego (kompletny brak sygnału), to samo dzieje się, gdy ktoś próbuje zadzwonić do mnie. Przy wybraniu sieci 2G można dzwonić i połączenia odbierać. Ktoś wie o co chodzi? Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrowienia dla wszystkich!

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak możliwości nawiązywania i odbierania połączeń przy włączonym LTE

Widocznie nie masz usługi volte.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak możliwości nawiązywania i odbierania połączeń przy włączonym LTE

@agrezt jak przełączysz na 3G lub LTE, to jak z zasięgiem? Może jesteś na granicy zasięgu lub jeśli masz dobry zasie, to może jest przeciążenie nadajnika lub awaria.

Czy sprawdzałeś kartę SIM na innym telefonie, a na obecnym inną kartę SIM i porównywałeś, jak z zasięgiem i możliwością wykonywania połączeń?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Brak możliwości nawiązywania i odbierania połączeń przy włączonym LTE

Jeśli chodzi o zasięg to pełne 4 kreski. A karty nie mam obecnie jak podmienić. Chyba jutro pójdę z tym do salonu Orange. Aha, jeszcze przypomniało mi się, że już od jakiegoś czasu zdarzały się problemy z dzwonieniem i odbieraniem połączeń. Gdy na jakiś czas traciłem zasięg, to później nie mogłem zadzwonić, gdy zasięg już był. Konieczne było ponowne uruchomienie telefonu lub czyszczenie danych. I po tym już dało się dzwonić. 

 

Ano, nie mam. Do tej pory nie wiedziałem, że coś takiego jest, bo przez parę lat wszystko normalnie działało.

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Brak możliwości nawiązywania i odbierania połączeń przy włączonym LTE

@agrezt 
Zanim pójdziesz do Salonu Orange spróbuj wpisać kody :

VoLTE: *#*#86583#*#*

VoWIFI *#*#869434#*#*


Wpisz pierwszy. Poczekaj 5 minut. Restart telefonu. Wpisz drugi. 5 minut. Restart.
Daj znać czy zadziałało u Ciebie (działa na innych modelach Xiaomi).

(powinieneś dostac komunikat zwrotny VoLTE carrier check was disabled. Wtedy pojawi Ci się w opcjach sieci wybór VoLTE). - Działa na PoCo 1


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Brak możliwości nawiązywania i odbierania połączeń przy włączonym LTE

Kody wpisane, komunikat zwrotny podobnej treści wyskoczył, ale nie wiem czy dokładnie taki, bo szybko zniknął (na pewno coś o VoLTE). Niestety w opcjach wyboru sieci dalej po staremu. A po wyborze na LTE znowu problemy z dzwonieniem. Coś tam się musi gryźć.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Brak możliwości nawiązywania i odbierania połączeń przy włączonym LTE

EDIT: po powtórnym wpisaniu kodów udało się włączyć usługę VoLTE, ale nie mam tego jako wyboru konkretnej sieci, a jakby osobno na zasadzie włącz/wyłącz. Włączyłem, wróciłem do wyboru sieci LTE jako preferowanej i niestety dalej nie można telefonować. Dodam, że teraz przy wyborze sieci 2G i korzystaniu z WiFi w domu, strasznie spadła jakość rozmów. Jestem słyszany w miarę dobrze, ale ja słyszę głos przytłumiony i niewyraźny. To tyle, nie mogłem dzisiaj zajrzeć do salonu, może w poniedziałek dam radę. Oby pomogli.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Brak możliwości nawiązywania i odbierania połączeń przy włączonym LTE

@agrezt- uhh dziękuję za twój feedback.

Tak dokładnie - w opcjach sieci komórkowe pojawia się dodatkowa pozycja VoLTE/VoWiFi on/off.

Rozwiązanie, które podałem w tym wątku, działa na różnych telefonach Xiaomi u różnych operatorów - przetestowałem osobiście na Pocophone, Redmi Note 8 Pro, MiMax 2 w sieciach różnych operatorów.
Ja u swojej rodziny wyłączyłem VoWiFi ostatecznie ponieważ mój FB 6.0 ma silny sygnał i moje marudy łapały nasze  WiFi nawet na przystanku autobusowym na granicy zasięgu i faktycznie narzekały na jakość połączeń wtedy (po VoWiFi) (wpisanie powtórne danego kodu wyłącza daną funkcję). 

Być może w Twoim przypadku problem leży po stronie posiadanego przez Ciebie egzemplarza... Błąd w oprogramowaniu lub sprzętowy i bez wizyty w serwisie się nie obędzie a my nic więcej nie jesteśmy w stanie Ci pomóc.

Daj znać jak już rozwiążesz problem! Trzymam kciuki!

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak możliwości nawiązywania i odbierania połączeń przy włączonym LTE

W niektórych regionach kraju trwają przygotowania do wyłączenia 3G lub może być pogorszenie jakości. Może zdążyć się sytuacja że internet działa na różnych zakresach, a na telefonie bez volte to usługi głosowe będą tylko na gsm900. Sugerowane jest wtedy ustawienie domyślnego wyboru zakresu przez sieć.