Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak internetu w laptopie po połączeniu się z hotspotem Wi-Fi smartfona


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Brak internetu w laptopie po połączeniu się z hotspotem Wi-Fi smartfona

Witam. Mam problem z hot spotem w smartfonie. Chodzi o to że gdy próbuję udostępnić LTE na laptopa to wyświetla się komunikat: brak dostępu do internetu chociaż laptop jest połączony z siecią smartfona a dane mobilne są włączone. Raz udało mi się przypadkowo połączyć z LTE w laptopie. Internet w smartfonie został wtedy przerwany a LTE w laptopie działało normalnie. Po zrestartowaniu smartfona wszystko wróciło do stanu początkowego i znów mam ten sam problem. LTE na smartfonie działa lecz na laptopie nie działa.

Proszę o pomoc.

24 ODPOW. 24

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak internetu w laptopie po połączeniu się z hotspotem Wi-Fi smartfona

Jaki smartfon?
Czy działa internet bezpośrednio na telefonie - zwykłe strony www wyświetlają się poprawnie?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Brak internetu w laptopie po połączeniu się z hotspotem Wi-Fi smartfona

Xiaomi Redmi Note 5.

Internet na telefonie działa normalnie, mam wykupiony pakiet i LTE śmiga. Na lapku jestem w stanie się połączyć przez hotspota ale tylko wtedy gdy mam włączone wifi w telefonie i jestem podłączony do jakiejś sieci. Aktualnie potrzebny jest mi dostęp do LTE na laptopie a więc wyłączam Wi-Fi w smartfonie, włączam hotspota, LTE, łącze się na lapku no i pisze że jestem normalnie połączony ale żółty trójkat się wyświetla no i brak dostępu do internetu. Net na fonie działa a przedtem jak udało mi się już jakoś połączyć na lapku to na smartfonie nie moglem się połączyć.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak internetu w laptopie po połączeniu się z hotspotem Wi-Fi smartfona

Widocznie jest problem z dhcp. Częsty bug na xiaomi. Spróbuj na laptopie ręcznie wpisać jakieś dnsy lub ręcznie ip.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Brak internetu w laptopie po połączeniu się z hotspotem Wi-Fi smartfona

Wpisywałem ręcznie różne adresy IP razem z DNS'em i nic z tego. Spisałem też to samo IP które wcześniej przydzieliło DHCP i nic. Nie identyfikuje sieci po ręcznym wpisaniu. Jeżeli tu nie dostanę rozwiązania to powinienem zgłosić się na MIUI forum skoro problem leży po stronie producenta? A i czy normalne jest to, że po podłączeniu się laptopa do sieci LTE przez hotspota, smartfon nie może połączyć się z Internetem? Czy na obu urządzeniach powinna działać transmisja danych?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak internetu w laptopie po połączeniu się z hotspotem Wi-Fi smartfona

A jaki masz punkt dostępu w telefonie? Apn internet czy internetipv6?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Brak internetu w laptopie po połączeniu się z hotspotem Wi-Fi smartfona

APN internet z protokołem IPv4. Dziwne jest to że za jednym razem udało mi się połączyć na laptopie z Orange a teraz próbuje już kilka godzin i tylko na fonie działa.. Region mam ustawiony na Indie ale to chyba nic nie zmienia. Zmieniałem już na Polski region i dalej to samo.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak internetu w laptopie po połączeniu się z hotspotem Wi-Fi smartfona

A próbowałeś zapomnieć sieć wifi na laptopie i dodać ją na nowo?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Brak internetu w laptopie po połączeniu się z hotspotem Wi-Fi smartfona

Próbowałem. Nadal to samo.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak internetu w laptopie po połączeniu się z hotspotem Wi-Fi smartfona

A masz inne urządzenia do sprawdzenia czy tam działa wifi?