Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

Apple ma gwarancję na rok.

Musiałbyś męczyć się z ostatnim sprzedawca w drugim roku jeśli chcesz rękojmię. Ale w praktyce bywa to trudne. Żadne upoważnienie nic tu nie da. Takie przepisy są w kodeksie cywilnym.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

Ok czyli podsumowując... W każdym przypadku odkupienia telefonu od pierwszego kupującego nie mamy możliwości reklamacji.  


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

Jeśli odkupując telefon miałbym tylko paragon, wtedy sprzedający, który wystawia paragon jest zobowiązany do przyjęcia reklamacji w ciągu dwóch lat od daty wystawienia?

Anonim

Nie dotyczy

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

@Pawelek24 przecież @Piotrekk85 naświetlił sprawę, kup w normalnym sklepie, wtedy po roku możesz jeszcze starać się naprawić telefon, szczegóły jak dałem w linku z forum, odpuść kupowanie od osoby obcej, to się może nie opłacić.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

Ok,raczej wszystkiego już się dowiedziałem. Dzięki za pomoc


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

Większość elektromarketow czy operatorzy mają jednak dane klientów bo przy zakupie można "zarejestrować paragon". Jeśli zakup był dokonamy bez "rejestracji paragon" to może się udać, ale w Orange tego zwykle nie ma.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

Odświeżę temat, mam możliwość kupna telefonu z przedłużenia umowy, sprzedający twierdzi, że dostanie fakturę i na jej podstawie można wydrukować paragon. Czy w takim wypadku jest szansa, że telefon w razie ewentualnej usterki, po upływie gwarancji, zostanie naprawiony? Czy będzie można  zweryfikować jakoś dane osobowe z faktury na podstawie paragonu?


Zespół Nasz Orange
  • 2908
  • 10834
  • 64

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja


@Pawelek24 napisał(-a)

sprzedający twierdzi, że dostanie fakturę i na jej podstawie można wydrukować paragon.


Co masz przez to na myśli? Orange wydaję fakturę ze wskazanym numerem Imei. Nie jest wydawany paragon.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

@Wojciech

Przy pytaniu czy dostanę do telefonu fakturę albo paragon otrzymałem taką odpowiedź:

"Telefon brany na fakture ale jest mozliwość wziecia równoważnego dokumentu w postaci paragonu z naniesionym numerem imei z danymi salonu. Który jest pełno prawną podstawą gwarancyjną."


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

To zależy od salonu. Jeśli salon korzysta z systemu magazynowania i fakturowania grupy Orange - dostaniesz fakturę. Jeśli salon ma własny system, to może Ci wystawić paragon.