Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

Witam, jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy, jeśli chodzi o kupno telefonu otrzymanego na przedłużenie umowy abonamentowej? Czy jest możliwość, że telefon który odkupię zostanie zablokowany jeśli abonament przestanie być opłacany? Drugie pytanie, czy Orange przyjmie mi telefon na gwarancję, w okresie 2 lat od daty na fakturze, jeśli nie jest wypisana na mnie, a na osobę która płaci abonament?

21 ODPOW. 21
Anonim

Nie dotyczy

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

Orange nie blokuje telefonów, co do gwarancji, jeśli masz papiery na niego to przyjmą na naprawę, zresztą śle się do serwisu producenta telefonu, nie do operatora.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

Przez pierwszy rok oczywiście nie ma problemu, później obowiązuje rękojmia? Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić. 

Anonim

Nie dotyczy

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

Szczegóły masz tu klik, po gwarancji, czyli roku, jeśli usterka wyjdzie, można to pod wadę ukrytą  zakwalifikować, co i jak w sieci jest, dziwne że nikt z Google nie korzysta, czyżby była mało popularna ta wyszukiwarka.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

W salonie orange nikt Ci nie przyjmie jeśli dane nie są Twoje (chyba że producentem jest Orange). Za gwarancję odpowiada producent, Orange jeśli nie jest także producentem, tylko pośredniczy przy gwarancji. I to opcja tylko dla bezpośrednich pierwotnych klientów.

Rękojmia caly czas obowiązuje, ale do jej świadczenia nie jest zobowiązane Orange tylko ostatni sprzedający.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

Czyli odkupując telefon od kogoś, właściwie w każdym przypadku mamy tylko rok gwarancji od Apple?

Anonim

Nie dotyczy

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

Z tego co dałem w linku tak, chyba że sprzedający ci to załatwi, ja bym nie ryzykował, może taniej taki telefon wychodzi, ale jak padnie po roku, serwis niezależny może nie naprawić, firmowy wyczyści ci kieszenie.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

To właściwie gdzie powinien być kupiony telefon, żeby po odkupieniu w drugim roku była jakaś szansa na reklamacje? Sklepy z elektroniką stosują taką samą politykę? 


Jest możliwość, że sprzedający podpisze mi dokument, w którym wyrazi zgodę, że mogę reklamować telefon w jego imieniu? Czy takie coś zadziała?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

Tu reklamuj bezpośrednio u producenta. Jakiej marki jest telefon?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Blokowanie IMEI, niepłacony abonament, gwarancja

Apple