Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokada imei


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 342
  • 1744
  • 3

Blokada imei

@agat13  Tu bym sie troche obawiał o przekazywanie informacji z Orange do T-Mobile.Jeśli korzysta koleżanka z telefonu zablokowanego gdzie raty nie były spłacane w u innego operatora a jest nim obecnie T-Mobile może tak sie stać że w końcu go zablokują.Nie wykluczone że bedzie mogła z niego korzystać póki może...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 44
  • 0

Blokada imei

A może  tak być ze telefon zostanie  całkowicie zablokowany  a nie tylko połączenia?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 342
  • 1744
  • 3

Blokada imei

@Kasia19961  Oczywiście że telefon zostanie całkowicie zablokowany.Połaczenia tu nie maja znaczenia jak korzystasz np z karty T-Mobile.W T-Mobile nie ma zadłużenia ale Orange może przekazać taka informację innemu operatorowi że korzystasz z takiego a nie innego telefonu a w dzisiejszych czasach wszystko jest połaczone teleinformatycznie.Korzystaj póki możesz.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Blokada imei

@Kasia19961 

Ale rozumiesz, że jeśli faktycznie to ten numer IMEI, to telefon nie jest twój, tylko kradziony, zostanie on ci odebrany jeśli zaczniesz dochodzić czegokolwiek?

Zdarzało mi się że właściciel/policja upomniała się o kradziony sprzęt po wielu miesiącach. IMHO prawdopodobieństwo że sprzęt zostanie zamieniony w cegłę jest duże. Zawsze możesz pójść do salonu Orange, i ich zapytać o zdanie.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 44
  • 0

Blokada imei

No to niech zabierają bo i tak jak ma być zablokowany to po co mi on. Przecież ja telefonu nie ukradłam to czegoś mam się bać  ?? 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 342
  • 1744
  • 3

Blokada imei

@Kasia19961 Może lepiej przestan korzystac z tego telefonu jesli jest jakaś szansa kup sobie coś nie drogiego nowego ze sklepu i korzystaj.Bałbym sie korzystać z kradzionego telefonu.Oczywiście to nie Twoja wina lecz tego co sprzedawał Tobie produkt.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Blokada imei

@Kasia19961 

Nie napisałem że masz się bać. Ty tylko kupiłaś kradziony sprzęt, nieświadomie. To nie jest ścigane. Napisałem tylko jakie to niesie konsekwencje, i nie piszę tego teoretycznie, tylko faktycznie takie rzeczy się zdarzają. Pojęcia nie mam dlaczego telefon który posiadasz działa mimo rzekomej blokady, ale na pewno nie jest to przesłanka która powinna napawać Cię optymizmem, IMHO.  Pytasz o zdanie to odpowiadam, co zrobisz z tą wiedzą to już Twoja sprawa.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

Blokada imei


@Kasia19961napisał(-a)

Witam mam podobny problem chodzi o to że kupiłem telefon od innego właściciela telefon Samsung s22 wzięty na raty u operatora Orange właściciel nie płaci rat i telefon posiada blokadę imei. Mam w tym telefonie włożona kartę t mobile telefon działa bez zarzutu inne karty nie działają czy mogę się spodziewać tego że również t mobile zablokują i czy może tak być że cały telefon zablokują że nawet wifi nie będzie działać ?


Jakiej porady oczekujesz?

Telefon do momentu spłacenia rat, jest własnością Orange i w każdej chwili może stać się przysłowiową egłą, nie kupuje się takich sprzętów.

Można mieć spore kłopoty i ja bym zwrócił telefon Orange.

Cała dyskusja zmierza do nikąd, na moje oko, źle wydana kasa, ale pewnie była to mega okazja 😎


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1599
  • 5485
  • 60

Blokada imei

@Kasia19961T-Mobile tez w końcu zablokuje imei.

Telefon może być wykorzystywany nadal jako terminal poprzez wi-fi lub Bluetooth  jak posiada.

Po blokadzie najlepiej wyłączyć SIM a włączyć tylko wi-f lub Bluetooth.

Taki telefon może bardzo dobrze sprawdzić się jako pilot wszelkich urządzeń w sieci lokalnej wi-fi, odtwarzacz muzyki i filmów.

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7664
  • 31

Blokada imei

Moje wycofane telefony służą jako zegary nocne. Jako apkę zegarową wykorzystuję https://play.google.com/store/apps/details?id=se.tg3.startclock .