Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokada imei abonament a raty

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Blokada imei abonament a raty

To są telefony ekspozycji, i z przysługujących 14 dni na zwrot po zakupie/podpisaniu umowy przez internet.

 

Biorąc telefon na raty użytkownik jest w bardzo niekorzystnej sytuacji gdy mu się nogo powinie. Nie może oddać telefonu Orengowi żeby zmniejszyć swój dług, nie może go też sprzedać bo nie jest jego własnością.

Jeśli też też będzie dłużej zwlekał ze spłatą, dług zostanie sprzedany firmie windykacyjnej i nawet jeśli wyegzekwują całą kwotę to telefon nie zostanie odblokowany.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Blokada imei abonament a raty


@agat13napisał(-a)

@xethZapewne dlatego, że jest skalany obecnością u użytkownika...:) Jednak wiem, że operator odkupuje używane telefony, bo są w ofercie z "drugiego obiegu"


Wtedy są sprzedawane jako tzw. "odnowione" tu info Telefony odnowione | Orange Polska


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 98
  • 330
  • 0

Blokada imei abonament a raty

Jest możliwa. W Mój Orange, w sekcji Umowy i urządzenia -> Plany ratalne, przy danym urządzeniu jest nawet dedykowany przycisk "Opłać całość online".

Można to również zrobić wpłacając kwotę spłaty całkowitej za urządzenie na konto, na które spłacane są faktury z wpisaniem tytułu przelewu "Nr faktury - spłata całkowita".

Żeby nie było, robiłem to niejednokrotnie... 😉