Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokada Imei

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Blokada Imei

Cześć wszystkim ! 🙂 

Ostatnio zamieniłam się na telefon z Panem ' x ' , niestety dopiero po czasie dowiedziałam się , że telefon był wzięty w Orange. Z tego co się orientuję , Orange 20 lipca wprowadziło punkt w regulaminie o blokowaniu urządzenia w razie nie płacenia rat. Czy jeżeli telefon był wzięty przed wejściem tego punktu do regulaminu , to w razie braku spłaty przez Pana ' x ' mogą zablokować mi telefon ? Dzięki wszystkim za odpowiedzi 🙂 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Blokada Imei

@Gonia2402 

 

Pamiętaj,że żaden regulamin nie działa wstecz.Telefon nie zostanie zablokowany 🙂👍.

 

Nowy regulamin sprzedaży urządzeń na raty w Orange obowiązuje od 20 lipca 2020 r., do odwołania. 

 

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokada Imei

Jeśli chodzi o blokadę z tytułu niezapłaconych rat, to takiej blokady nie będzie.

Ale jeśli podejrzewasz nieuczciwość sprzedawcy, on zawsze może zgłosić blokadę kradzieżową.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Blokada Imei

Nie no , raczej takiej sytuacji nie będzie , aby On zgłosił blokadę kradzieżową. Po prostu boję się , że jeśli nie będzie spłacał rat , to mi zablokują telefon , i jeszcze ja będę miała jakieś nieprzyjemności. Czytałam właśnie , że Orange blokuje telefony , stąd moje pytanie. Dzięki za odpowiedź 🙂 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Blokada Imei

@Gonia2402 

 

Pamiętaj,że żaden regulamin nie działa wstecz.Telefon nie zostanie zablokowany 🙂👍.

 

Nowy regulamin sprzedaży urządzeń na raty w Orange obowiązuje od 20 lipca 2020 r., do odwołania. 

 

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Blokada Imei

Cześć. Mam podobny dylemat. Dopiero co znajomy mnie uświadomił o takiej możliwości blokowania. Wczoraj kupiłem smartfon, jego właściciel kupił go 15.03.2020. Więc przed zmianą regulaminu. W salonie jednak twierdzą że będzie blokowany w razie niepłacenia rat. Mogę spać spokojnie? Czy oprócz regulaminu jest coś co to potwierdza? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Blokada Imei

@Brzuska82 Pytanie: kto będzie płacił raty do końca? Ty czy poprzedni właściciel?

Jeśli Ty, to przecież już sam wiesz, a to powinno być ustalone przy sprzedaży (powinien powiedzieć ile zostało do spłacenia z sam aparat i odliczyć od ceny). Byłoby uczciwie. Jeśli on, to może przestać płacić za swój abonament, ale i tak wejdzie w windykację ze strony operatora za niespłacone raty, ale aparatu nie zablokuje bo umowa sprzed wejścia w życie regulaminu Ciekawy układ...Co sądzicie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokada Imei

Jeśli telefon został zakupiony przed zmianą regulaminu, to blokady z tytułu niezapłaconych rat nie będzie.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Blokada Imei

@Piotrekk85  Masz rację. Poprawilem


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Blokada Imei

Ja na pewno nie będę placil, tel kupiłem w komisie a nie bezpośrednio od właściciela. Rat pewnie jest jeszcze sporo bo tel ma pół roku. Od właściciela mam FV a od komisu paragon, na którym nie ma szczegółów więc raczej bez wartości prawnej że tak powiem. Ale jeśli za niepłacenie rat on beknie to nie mam co się martwić chyba. 

Mam nadzieję Panowie że macie rację. 

Chyba zostawię ten tel. 

Dzięki za pomoc. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Blokada Imei

@Brzuska82 Też tak sądzę.. @Piotrekk85 na pewno ma...