Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest


A masz fakturę zakupu od sprzedającego ? Prawdopodobnie telefon był kupiony online i system czekał 14 dni na dodanie do bazy telefonu, bo w tym czasie mógł odstąpić od zakupu.

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest


@debowa82napisał(-a)

Nie dokonałbym zakupu gdyby weryfikacja orange pokazała, że telefon jest wzięty na raty. Weryfikacja pokazała że telefon jest czysty.

System weryfikacji uznaje telefon za spłacony i gotowy do sprzedaży a potem jednak decyduje że telefon należy do orange. Wg mnie to nie jest prawidłowe działanie systemu. Gdyby system nie pokazał takiej informacji to nie kupiłbym tego telefonu.


Mimo wszystko, jeśli chodzi o zakup telefonu to wolę pewne źródło zakupu, a takim jest sklep z elektroniką lub bezpośrednio operator komórkowy (to tylko moje prywatne zdanie).




Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 32
  • 0

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

Ogólnie infolinia Orange nie poczuwa się do winy. Mam donieść policji na człowieka który sprzedał mi telefon co jak zaznaczam - nie miałoby miejsca gdyby ich system działał prawidłowo. Ktoś prosił o dowody błędu orange. Załączam wydruki maili z zamazanym mailem własny,

 

orange.jpg

 

 

_________________

*Ukryty numer Imei z obrazu - moderator Wojciech.

Anonim

Nie dotyczy

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

@debowa82  nie piszesz jaki telefon (Marka) i czy to flagowiec, bo jeśli drogi telefon, to na 100% nie spłacony i można się tego było spodziewać, systemy sprawdzające są omylne i czasem za 10 razem pokazują prawdę, nie można się na tym opierać, tylko zdrowy rozsądek, bo jeśli sprzedający raty przestanie spłacać, co jest popularne u nas niestety, to zostaniesz z niedziałającym telefonem, Pocja w tym wypadku nie pomoże, bo kupiłeś sprzęt należący do operatora, jedyna opcja to zwracać telefon do sprzedawcy i niech oddaje kasę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

@debowa82 przykro mi bardzo, żaden z konsultantów nie jest w stanie pomóc w tej sprawie. Zadzwoniłem na infolinię i po kilkukrotnym przełączaniu między konsultantami dostałem informację, aby złożyć reklamację. Jeżeli reklamacja została rozpatrzona negatywnie, należy złożyć odwołanie od reklamacji.

Żaden z konsultantów nic więcej konkretnego nie odpowiedział.

 

Wiec jak zwykle, kliencie radź sobie sam.

To jest poważna sprawa i uważam, że Orange powinien zainteresować się zaistniałą sytuacją. Jeżeli infolinia nie może lub nawet nie chce pomóc, proszę wiec o pomoc i przekazanie sprawy dalej przez moderatorów NO. Proszę o pomoc @Aśka_M @Kinga @Bartłomiej @Wojciech @Rafał 

 

edit:

Czy przed zakupem było pytanie do sprzedającego, czy telefon jest wzięty z Orange na raty i raty zostały spłacone?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 32
  • 0

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

Ogólnie pytań o raty nie zadawałem bo każdy może sobie mówić co chce, a prawda i tak jest inna. Zawierzyłem systemowi Orange który ma mnie chronić przed nieuczciwymi sprzedawcami.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

@debowa82 konsultanci zarzekają się, że strona Orange do sprawdzania numeru IMIEI jest wiarygodna. Na moje pytanie o rozbieżne informacje na temat sprawdzenia telefonu po numerze IMEI jako rozwiązanie podają złożenie reklamacji. Dla mnie o jest walka z wiatrakami. Albo zostaje dalsze składanie reklamacji i/lub odwoływanie się, albo skontaktowanie się ze sprzedającym i zwrot telefonu oraz płatności.

Anonim

Nie dotyczy

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

@debowa82  tak z ciekawości... Ile $ zaoszczędziłeś na tym zakupie, bo czasem to tylko 300zł różnicy czy 500 zł i nie warto ryzykować, nie ma kasy, to fona na raty się kupuje, choćby w sklepie Orange, ale to już decyzja kupującego. Nie będę zapeszać, ale wątpię by Orange coś zrobiło w tej sprawie, system weryfikacji bywa omylny, ba czasem dany telefon jest dopiero przetwarzany w bazie danych operatora i weryfikacja mylna wyjdzie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 39
  • 0

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

Czego tu nie rozumieć ? 27.08 nie był windykowany , a 30.08 już był. Skoro przejąłeś dobrodziejstwo inwentarza to jeszcze raz do kogo masz pretensje ? ? ?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 32
  • 0

Błędna weryfikacja IMEI na stronie Orange. Najpierw telefon nie był własnością Orange, a teraz jest

Do Orange rzecz jasna. System weryfikacji jest po to aby nie kupować telefonów wziętych na raty. Cytując ich stronę:

 

Na tej stronie za pomocą numeru IMEI możesz sprawdzić, czy wybrane urządzenie kupione po 23.11.2020 w systemie ratalnym jest wolne od obciążeń.

 

Brak na nim dopisku "czasem nie działa" lub "lubi się mylić". Oczekuję zatem sprawnej i rzetelnej weryfikacji, ponieważ poza nią nie ma innej opcji sprawdzenia przed kupieniem telefonu z sieci. Zakupy telefonów z internetu są stare jak świat i to narzędzie ma nas chronić przed nieuczciwymi sprzedawcami. Czy chodzi tu o oszczędność czy cokolwiek innego nie ma to znaczenia. System ma działać.