Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Awaria aplikacji telefon i sms

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

@ketrasaArtur  No właśnie, z tym dedykowaniem, to nie jestem pewien. To jest wersja EU. Na naklejce znamionowej ma taki kod: AX1EU64BL06. Poza tym firma AGM nie przewidziała możliwości aktualizacji softu na swoim sprzęcie 😉 Także, up to date to on był niedługo po wypuszczeniu na rynek.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21540
  • 173

Awaria aplikacji telefon i sms

@Martinainen: AFAIK nie było aktualizacji OTA ale możliwość "legalnej" aktualizacji przez trik z plikiem na karcie SD i naciskaniem kilku klawiszy na starcie była "przewidziana". Chyba nawet były jakieś pogłoski o przygotowywaniu androida 7 na ten model. Tyle że nigdy się takowy nigdzie nie pojawił (AFAIK).


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

@j131a tak, było wideo na youtube. Swego czasu nawet pytałem o możliwość aktualizacji. W odpowiedzi otrzymałem taką informację: "X1 can not be updated to Android 7 due to hardware not support".


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

@tolek  No i BINGO! Kolego, znalazłeś rozwiązanie. Postąpiłem za radą użytkownika forum xda developers, pousuwałem aktualizacje wszystkich aplikacji i... (Boże w niebiesiech, nie będę płakał) udało się! Telefon wrócił, smsy też. Teraz będę aktualizował pojedynczo poszczególne aplikacje i sprawdzał, czy któraś aktualizacja nie powoduje problemu. Ogromne dzięki! Zaoszczędziłeś mi mnóstwo czasu i rozkminy, jak wyeksportować niektóre dane i projekty, by nadal były użyteczne.

Mam nadzieję, że nie będzie to tylko chwilowe zwycięstwo. Jednak, na wszelki wypadek, rozejrzę się za następcą. Co myślicie o kolejnym AGM? 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Awaria aplikacji telefon i sms

@Martinainen  to ekstra że udało się reanimować telefon, możesz oznaczyć odpowiedź kolegi @tolek jako rozwiązanie 🙂

PS.

Co do następnego AGM to już Twoja sprawa, Ty będziesz go używał 😉


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 62
  • 0

Awaria aplikacji telefon i sms

@slav72  Dzięki za przypomnienie. To z emocji. Już naprawiam to niedopatrzenie. Może to dziwne, ale jakoś zżyłem się z tym telefonem i uświadomienie sobie, że tak nagle muszę się z nim pożegnać było dość sporym, negatywnym zaskoczeniem. Na szczęście wyrok odroczono.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Awaria aplikacji telefon i sms

@Martinainen świetnie, że poradziłeś sobie z problemem i twój telefon powrócił do współpracy z kartą SIM Orange. Owocnego korzystania, a w wolnej chwili trzeba rozejrzeć się za smartfonem z nowszym androidem i najlepiej z opcją VoLTE.